Glavni meni

Lampa za ulje svetli ?

Započeo ©OMI-87, 26 Avgust, 2013, 12:46

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

©OMI-87

U pitanju je Yamaha DT 125 R 91 godiste dvotaktna pasina sredjivana otvoren CDI karburator Mikuni corr 32mm otvoren izduv i poliran skinute sve blokade 27 konja na zadnji tocak :) . E to je oko masine sada pitanje :)
Ovako u petak kada sam se vracao kuci sa posla pocela lampa za ulje da mi se pali pomalo u vecim obrtaljima preko 7000 onda kasnije pocela stalno da gori. Dosao kuci ostavio motor sutra kupio ulje ali problem nisam gledao nivo kolki je bio dosipao jedno 150 ml pogledao nivo stoi ulje tacno na crtu upalio motor ali lampica se negasi? Dali trebam jos da dolijem ulje ili je nesto drugo u pitanju ? Uglavnom motor ide kao uvek sto isao :) prva druga na zadnjaka auto put skala udari u granicnik na 140 :) samo lampa svetli :(

Slaninar

Dok se ne javi Revolucija:

Ka¾e¹ autoput, zakucana skazaljka. Znam da dvotaktne ma¹ine ne vole da su dugo na punom gasu. Ako je stavljan drugi karburator sa veæim protokom, a ima poseban dozer za ulje, da li je pode¹eno da dobija i vi¹e ulja, da kompenzuje vi¹ak goriva?  Ili bar dospe¹ ulja i u gorivo kad tankuje¹?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

bokilic

a mozda ti je crko taj davac za kolicinu ulja u kantici :)
brmmmm

©OMI-87

Citat: Slaninar poslato 26 Avgust, 2013, 12:52
Dok se ne javi Revolucija:

Ka¾e¹ autoput, zakucana skazaljka. Znam da dvotaktne ma¹ine ne vole da su dugo na punom gasu. Ako je stavljan drugi karburator sa veæim protokom, a ima poseban dozer za ulje, da li je pode¹eno da dobija i vi¹e ulja, da kompenzuje vi¹ak goriva?  Ili bar dospe¹ ulja i u gorivo kad tankuje¹?
Udari skazaljka ali retko samo po neki put kad a i retko sam na autoputu mahom gracka voznja :) i sumarci :) vec dugo vozim sa ovim karburatorom on uzima sve sam kaliko mu treba tako da nista nedosipujem niti dodajem. I do sada mi se nikad nije palila ta lampa od kako ga imam a imam ga ohooo hooo.

©OMI-87

Citat: bokilic poslato 26 Avgust, 2013, 13:20
a mozda ti je crko taj davac za kolicinu ulja u kantici :)
Na koju kanticu mislis ? Gde sipam ulje za mesavinu ili ? Hmmm malo me zbuni sad ;)

bokilic

da bas tu kanicu cantricu..mozda ima tu merac..sta timislis..dve zice ...
brmmmm

mrle

Da li ti se pali lampa za ulje za me¹avinu, ili lampa za ulje u menjaèu?

Havarisan

za ulje u menjacu ne postoji lampica, samo za mesavinu, ili nema ulja ili je crkao davac.

clutch&brake

Da li imas dovoljno kompresije?  Si dolivao skoro?
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

kide

Ja kad sam vozio DT125R,uvek sam me¹avinu pravio direktno.Nisam koristio rezervorar za ulje(zna da zariba).Mo¾da je to?

PECA BMW

Citat: njanja poslato 26 Avgust, 2013, 16:20
Da li imas dovoljno kompresije?  Si dolivao skoro?

pa ako nije dolivao mozda mu i zbog toga crklo !
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

©OMI-87

Da odgovorim svima od jednom resio problem ugasio lampicu u posudu gde se sipa ulje za mesavinu davac se sjebao to jes zica se otkacila sredio to i sad je sve super :) uh bio sam se preledio

HVALA VAM NA POMOCIIIIIIII DUGUJEM PICE KAD DODJEM U SRBIJU !!!!!!!!!! LEGENDE STE PRAVI MANIJACI ;)

©OMI-87

Citat: bokilic poslato 26 Avgust, 2013, 16:00
da bas tu kanicu cantricu..mozda ima tu merac..sta timislis..dve zice ...
Upravu si! Hvala

©OMI-87

Citat: PECA BMW poslato 26 Avgust, 2013, 16:55
Citat: njanja poslato 26 Avgust, 2013, 16:20
Da li imas dovoljno kompresije?  Si dolivao skoro?

pa ako nije dolivao mozda mu i zbog toga crklo !
Cuti Peco jezik pregrizo de jos i to da zaboravim :)