Glavni meni

1. septembar, Vr¹ac

Započeo Gašpar, 21 Avgust, 2013, 22:56

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gašpar

Verujem da svi dobro znate, a koliko vidim nema teme pa da je zapoènem. Prvog septembra, tj za nedelju i po dana vozi se trka u Vr¹cu. Organizator Kule standardno i standardno 10 dana pred trku dolazi i vozi nenormalno mnogo krugova.

Sve ¹to vas zanima, a vi pitajte :)


gorki

Posle trke gulas u restoranu Aero preko od ulaza akademije.
THINK BIKE !

x3mer89

Prva gore a ostale dole, ako nije kontra. Ako je kontra sve to isto samo obrnuto ali onda promasim..

Mik

Citat: x3mer89 poslato 28 Avgust, 2013, 20:01
Ono o cemu se odavno govori...

http://vesti.mojauto.rs/Aktuelne-vesti/401749/Motosport-mozda-poslednja-trka-u-Vrscu

Ako sam ja dobro shvatio, onda to za Batajnicu vazi da je potencijalno poslednja trka. (Kako god, lose je.)

Nego je vrlo interesantno da sampion motosporta ne pominje uopste NAVAK! Pa jos kaze "mi jednostavno nemamo pravih poligona na kojima mladi ljudi mogu ne¹to vi¹e da nauèe o bezbednosti u saobraæaju" - ja mislim da, u ovoj izjavi, on upravo i misli na NAVAK. I samo se pitam da li ga trkacima (i svima ostalima) uskracuju BJB, ili Alvirovici, ili zajedno?

A da mi je da im ovo poturim na BJB forum, nego izbacili me nacisto!  :)  [rofl]

(P.S. Drago mi je sto Kule ne pominje NAVAK! Mislim da namerno, smisljeno i sasvim odgovorno ne pominje NAVAK, to je za ignorisanje. Cestittam Kuletu na svemu, a evo sad i na diplomatiji!  [clapp]  [thumb_up]  )

TA96

Citat: Mik poslato 28 Avgust, 2013, 23:58
Citat: x3mer89 poslato 28 Avgust, 2013, 20:01
Ono o cemu se odavno govori...

http://vesti.mojauto.rs/Aktuelne-vesti/401749/Motosport-mozda-poslednja-trka-u-Vrscu

Ako sam ja dobro shvatio, onda to za Batajnicu vazi da je potencijalno poslednja trka. (Kako god, lose je.)

Nego je vrlo interesantno da sampion motosporta ne pominje uopste NAVAK! Pa jos kaze "mi jednostavno nemamo pravih poligona na kojima mladi ljudi mogu ne¹to vi¹e da nauèe o bezbednosti u saobraæaju" - ja mislim da, u ovoj izjavi, on upravo i misli na NAVAK. I samo se pitam da li ga trkacima (i svima ostalima) uskracuju BJB, ili Alvirovici, ili zajedno?

A da mi je da im ovo poturim na BJB forum, nego izbacili me nacisto!  :)  [rofl]

(P.S. Drago mi je sto Kule ne pominje NAVAK! Mislim da namerno, smisljeno i sasvim odgovorno ne pominje NAVAK, to je za ignorisanje. Cestittam Kuletu na svemu, a evo sad i na diplomatiji!  [clapp]  [thumb_up]  )


Nikada ne bih dao pare za Navak i da onda se onda vozikam kao penzioner jer skoro sve zabranjeno.

http://www.navak.rs/dokumenti/trackday/NAVAK_TRACK_DAY_PRAVILNIK.pdf

a najbolje je ono za gume min. 2mm sara sto prakticno iskljucuje mogucnost voznje sa slick gumama.
"La vita fugge, et non s’arresta una hora,
et la morte vien dietro a gran giornate..."

Gašpar

1. Navak je preskup i uop¹te ne vide trke kao dogaðaj koji je moguæe organizovati kod njih, veæ kao dvodnevno iznajmljivanje poligona  [ludak]
2. Navak nije staza
3. Navak je preklizav i kao takav nije odgovarajuæ za trku. Aerodromi kakvi su, da su, bar je asfalt odgovarajuæi. Cvrle (ko prati trke, zna kakav je to vozaè i u kakvim uslovima on mo¾e da vozi i kakav stil ima)je rekao da je ovo previ¹e nebezbedno i klizavo. Meni dovoljno.

©to se tièe ovog Kuletovog govora, vi¹e je okrenuto tome kako mladi nemaju gde da voze i treniraju, ¹ampionata æe uvek biti.


x3mer89

I ja sam pricao sa par vozaca o NAVAC-u i svi su rekli to isto.
Prva gore a ostale dole, ako nije kontra. Ako je kontra sve to isto samo obrnuto ali onda promasim..

Ivicat

@TA,

Mislim da sam samo jednom na brzinu procitao taj pravilnik, ali u realnosti nema ogranicenja. Naravno, sve dok ne ugrozavas nekoga. Mada sam se ja prosli put zadesio na stazi sa trkacima. Pa vecu sam ja opasnost predstavljao svojom sporom voznjom nego oni sa njihovim preticanjima  :D

@Gaspar

1. slazem se
2. slazem se
3. delimicno se slazem. Pre dve-tri godine se u Kragujevcu vozila 'kruzna trka' (ako se trkom moze nazvati par zatvorenih ulica). Ne racunajuci ivicnjake, drvece, bendere, stubove i ograde, asfalt je bio dosta klizaviji nego sada na Navaku.


PS: Daleko od toga da nekoga nagovaram da ide na NAVAK niti da sam simpatizer Alvirovica. Ali jednostavno ja nemam gde da se vozim a da to budeo sigurnije nego na ulici.

Gašpar

Ivicat da slažem se, zato je i ta "trka" bila revijalnog karaktera i nikada više nije vožena .

Meni žao Mišeluka, u klasi je sa Beranovcem, donekle, a izbačen je kad je Pop poginuo, i to ne na zvaničnom treningu.

Slaninar

Citat: Ga¹par poslato 29 Avgust, 2013, 13:37
Ivicat da sla¾em se, zato je i ta "trka" bila revijalnog karaktera i nikada vi¹e nije vo¾ena .

Meni ¾ao Mi¹eluka, u klasi je sa Beranovcem, donekle, a izbaèen je kad je Pop poginuo, i to ne na zvaniènom treningu.

Mi¹eluk je projektovao idiot - umesto da doda jo¹ 500 m asfalta, staza je napravljena tako da se ulaz u grad, magistralni put, blokira kad je trka. ©to je sranje, meni je svanulo kad je prestalo da se vozi.

Asfalt na Mi¹eluku je puno klizaviji od onog na Batajnici.

One metalne ograde u koje leti¹ kad prokliza¹ iz krivine - nekad stave malo sena... sranje.

Sve u svemu, voleo bih da se tamo moto trke vi¹e ne voze, a da u nekoj od napu¹tenih njiva u okolini, dok tajkuni sve ne pokupuju, lepo naprave stazu kako treba, da se ima gde izdivljati, bezbedno po sebe & druge.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

srbac

 Mislim da i staza Isle of man nije bezbedna... bandere, ivicnjaci, ograde, penzioneri  [rofl] [rofl] [rofl]

Slaninar

Citat: srbac poslato 29 Avgust, 2013, 13:58
Mislim da i staza Isle of man nije bezbedna... bandere, ivicnjaci, ograde, penzioneri  [rofl] [rofl] [rofl]

Sve je to lepo - Man ima svoju prièu, dosta drugaèiju od Mi¹eluka.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Radanovic

Nakon Vrsca odmah sledeci vikend Batajnica


Radanovic


Nensy_90

Ko nece taj nadje razlog,ko hoce taj nadje nacin....

Nebo

Nije kao GP ali nije ni tako lose.
Mozda smo mali ali nismo insekti!!
[img]http://s14.postimg

Gašpar

1000 hepi

Radula
Burazer
Draganče

600 hepi
Gavran
Neko-novo-dete Petrović

1000
Miša
Bajić
Pauk
Kule
Čoda

600 ss
Cvrle
Miša(da, da baš taj Miša :D )
Arsa

Radanovic

Koji motor je vozio Milovanoviæ u 600ss ?
¹ta je bilo sa Vugrinecom ?

Gašpar

Miletiæev.

Nije mu i¹ao motor kako treba, zavr¹io kao èetvrti èini mi se.

Ranovac

odkud burazer u hepi 1000 zar on moze da vozi tu klasu?