Glavni meni

Stelovanje svetla ?

Započeo ©OMI-87, 21 Avgust, 2013, 00:57

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

©OMI-87

E ovako vec duze vreme kad prelazim po neravan put rupe dzombe :) cujem neko lupanje kod volana ali sve danas sutra da vidim staje i nikako.... Veceras se vracam sa posla i naidjem na neosvetljen deo puta i primetim da svetlo kao da nemam  [slomljenzid] [slomljenzid] ali kad malo bolje pogleda vidim da imam svetlo samo sto mi osvetljava prednju gumu  [veryangry] [veryangry] : cccccccccccccc   Dodjem kuci i pogledam sta se desava vidim da socivo iskrivljeno ja da ga pipnem ono seta gore dole zzzzzzzz skinem masku pogledam sta se desava i dodjem do zakljucka ispao sraf sto drzi far to jes gde se steluje... Tada sam jedan problem resio ukapirao sam sta vec mesecima lupka po neravnom putu i rupicama :) :D ;D

E sad sraf sam neki nabudzio stegao farcic ali sada kako nastelovati visinu svetla gde da baca? Pa dali neko zna kako i sta ili stacu i kako cu :)

Ala sam udavio oko pitanja auuuuuuu [doh] [doh] [doh] [doh]

Hohštapler

KOji motor, kakav far, daj neku sliku, lak¹e æe ti objasniti...   [cheers]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

©OMI-87

Motor je Yamaha DT 125 r godiste 91 moja poslovna masina :) sliku postavljam veceras posto sad nemogu na telefoncetu sam a far kockast :) he

metarex

Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

©OMI-87


isterivac

Odes na tehnicki, retko ko ce ti naplatiti stelovanje svetla.. MAda sam ja na svom motoru nastelovao kako meni odgovara tj. da imam dobru vidljivost a da ostalima ne smeta visina snopa..
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

Mik

Ja sam na 3m rastojanja do "zida" podesio da far gadja oko 12cm nize. I opet nista ne vidim u tunelu (s tim sto se uvek vozim po suncanom danu, pa da nije do prilagodjavanja oka ili moj motor stvarno ima lose svetlo?  [neampojma] ).

con3

Imas lose svetlo i jedino resenje ti je da kupis drugi motor :)

metarex

Citat: Mik poslato 25 Avgust, 2013, 23:05
Ja sam na 3m rastojanja do "zida" podesio da far gadja oko 12cm nize. I opet nista ne vidim u tunelu (s tim sto se uvek vozim po suncanom danu, pa da nije do prilagodjavanja oka ili moj motor stvarno ima lose svetlo?  [neampojma] ).


prostom racunicom bi taj far na 3 metra trebao da baca 3cm nize.... to je odprilike 1 stepen [neampojma]
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

isterivac

Citat: Mik poslato 25 Avgust, 2013, 23:05
Ja sam na 3m rastojanja do "zida" podesio da far gadja oko 12cm nize. I opet nista ne vidim u tunelu (s tim sto se uvek vozim po suncanom danu, pa da nije do prilagodjavanja oka ili moj motor stvarno ima lose svetlo?  [neampojma] ).


To je normalno, i meni se desava bilo da vozim auto ili motor...
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

Mik

Citat: con3 poslato 25 Avgust, 2013, 23:08
Imas lose svetlo i jedino resenje ti je da kupis drugi motor :)

To "drugi" stoji, a dopunio bi garazu. Ovaj (al' bas sam nesto siguran) ostaje prvi!  [neampojma]

Mik

Citat: isterivac poslato 26 Avgust, 2013, 00:03
Citat: Mik poslato 25 Avgust, 2013, 23:05
Ja sam na 3m rastojanja do "zida" podesio da far gadja oko 12cm nize. I opet nista ne vidim u tunelu (s tim sto se uvek vozim po suncanom danu, pa da nije do prilagodjavanja oka ili moj motor stvarno ima lose svetlo?  [neampojma] ).


To je normalno, i meni se desava bilo da vozim auto ili motor...

Hvala za ovo, da ne trazim greske kojih nema.
[cheers]

Hohštapler

A koju sijalicu ima¹?
Meni moja bila crkla i stavim neku koju mu kum dao iz svog Juga, neka kineska sveæa....
Boga Oca ne vidim sa njom...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

©OMI-87

Citat: isterivac poslato 25 Avgust, 2013, 19:30
Odes na tehnicki, retko ko ce ti naplatiti stelovanje svetla.. MAda sam ja na svom motoru nastelovao kako meni odgovara tj. da imam dobru vidljivost a da ostalima ne smeta visina snopa..
Ma da je to kod nas u srbiju ja bi nastelovao kako meni odgovara ali ja sam u ch tako da moram po propisima :) a nije placanje problem ali draze mi sam da odradim :) i ovde naplacuju sve :)

Mik

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 26 Avgust, 2013, 09:43
A koju sijalicu ima¹?
Meni moja bila crkla i stavim neku koju mu kum dao iz svog Juga, neka kineska sveæa....
Boga Oca ne vidim sa njom...

Sijalica je ona fabricki ugradjena, sta li tu Suzuki stavlja ne znam.  [neampojma]
(S tim sto ja ne vozim po mraku pa nemam neki realni test. Ovo sa tunelom bi moglo da bude do matorih ociju i kasnjenja u prilagodjavanju promeni, sta ga znam  [neampojma]. Po dvoristu svetli (to sam probao), deluje kao da je sve dobro.)

A to sa sijalicom od Yuga (ili bilo cega) ne bi smelo da je neupotrebljivo. Da nije do sociva? (Ostari to vremenom, skoro sam promenio farove na autu i to radi - nista ekstra, ali se vidi, dakle radi.)

Mik

Citat: ©OMI-87 poslato 26 Avgust, 2013, 12:37
Citat: isterivac poslato 25 Avgust, 2013, 19:30
Odes na tehnicki, retko ko ce ti naplatiti stelovanje svetla.. MAda sam ja na svom motoru nastelovao kako meni odgovara tj. da imam dobru vidljivost a da ostalima ne smeta visina snopa..
Ma da je to kod nas u srbiju ja bi nastelovao kako meni odgovara ali ja sam u ch tako da moram po propisima :) a nije placanje problem ali draze mi sam da odradim :) i ovde naplacuju sve :)

I u ch prodjes tehnicki pregled pa, ako ne valja, prestelujes kako ti odgovara. (Taj na tehnickom pregledu je 99% nemaran bez obzira na drzavu.)

©OMI-87

Citat: Mik poslato 27 Avgust, 2013, 00:34
Citat: ©OMI-87 poslato 26 Avgust, 2013, 12:37
Citat: isterivac poslato 25 Avgust, 2013, 19:30
Odes na tehnicki, retko ko ce ti naplatiti stelovanje svetla.. MAda sam ja na svom motoru nastelovao kako meni odgovara tj. da imam dobru vidljivost a da ostalima ne smeta visina snopa..
Ma da je to kod nas u srbiju ja bi nastelovao kako meni odgovara ali ja sam u ch tako da moram po propisima :) a nije placanje problem ali draze mi sam da odradim :) i ovde naplacuju sve :)

I u ch prodjes tehnicki pregled pa, ako ne valja, prestelujes kako ti odgovara. (Taj na tehnickom pregledu je 99% nemaran bez obzira na drzavu.)

Ma ja bas i imam tehnicki za par dana :) a taj na tehnickom ma koj da padne jebe te za svaku sitnicu za kawu me vracali 3 puta jebali me samo tako i uvek se drugi radnik padao

Hohštapler

...samo u Srbiji ima to da tehnièki proðe¹ tako ¹to da¹ 1000din a motor ti bude kod kuæe...

A kad sam oterao motor pogledao je broja motora, ¹asije i boju...
Koènice, svetla, radi/ne radi... koga bre to briga...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mrle

tehnièki u gsp gara¾i, ni¹ta nije gledao, samo rekao zaleti se i ostavi pri koèenju trag zadnje gume, da on ima dokaz da koènice rade!~!!

©OMI-87

Ma de ovde rasturaju i automobile a motore tek da nepricam mene su pre dve godine unistili. Imo sam manje od 25 god i imao pravo da vozim motor samo sa blokadom na 25 kilovata kad sam napunio 25 ja uzmem i skinem blokadu i odem na tehnicki da pokazem leleeee tu je bio haos kako sam smeo sam da skinem gde mi je potvrda od garaze da je sve ok odma mi zakazu za 7 dana opet dodjem sa potvrdom i kad otiso tad nastala jebada da su trazili svaku sitnicu! Svaki deo gledali i vrate me opet da dodjem jer nisam imao macije oko pozadi tako da sam morao i treci put i sve jovo nanovo! A svaki izlaz kosta 70 franaka pa superiska. A da trazili su mi i gume da namestim koje su original za motor dimenzija koju su oni fabricki montirali! Tako da ovde nema zajebancije jer te onda jebu kao konja i samo zakazuju dodatne preglede........

Drugar kaze sad neznam kolko je to tacno da su nekom njegovom merili i pritisak gume tako da to je to :)