Glavni meni

Obilazak dela Srbije od petka do ponedeljka 16-19.08.2013

Započeo mareskin, 20 Avgust, 2013, 00:55

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mareskin

Nisam ne¹to odu¹evljen ovim hotelom. Sve je kao na slikama, ali 30km nema benzinske pumpe, prodavnice, trafike, dodatnih sadr¾aja. U izgradnji su igrali¹te za decu, parkinzi, sportski tereni. Hrana je onako. Malo nepeèena, malo prepeèena, malo bez ukusa :)
U svakom sluèaju ako krenete sa ¾enom ili devojkom neæe vam biti dosadno po¹to imate sobu i bazen ;)

http://www.falkensteiner.com/en/hotel/stara-planina
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

CBRR1

deluje extra,a cudi me kako u sklopu recepcije nema neki marketshop..?

mareskin

Citat: CBRR1 poslato 20 Avgust, 2013, 15:03
deluje extra,a cudi me kako u sklopu recepcije nema neki marketshop..?

Nema ni¹ta osim hotela. Sve je u¾ivo isto kao na sajtu.
Setio sam se dok smo i¹li gore da su u nekoj reporta¾i rekli da nema nigde prodavnice u blizini i da nema novina. I mi doðemo gore, kad ono reporta¾a taèna :D
Devojèica sa recepcije mi reèe da neæe niko da im donosi dnevne novine na vrh planine, pa onda ponekad donose radnici kad krenu na posao.

Sve je to lepo kad ode¹ u dru¹tvu i ponese¹ kupaæi, ali ja sam navikao da proèitam novine pred spavanje pa to ti je.

Od TV programa ima¹ 51 kanal. Veæina onih koje gledam na kablovskoj nema. Ali su zato svi TV ureðaji ogromni.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Mik


Mik

Citat: YoYa poslato 20 Avgust, 2013, 11:25

nego ovaj sat na forumu nije u redu ja sam kucao poruku oko 02h

Ma ne, to ne vredi govoriti! Ja sam na to ukazivao vise puta i nista! Pa sam trazio veci prozorcic za unos teksta i opet niko nista! Ne vredi brate! Bio sam dosadan, jesam, al' nista ne pomaze!  [neampojma]

mareskin

Citat: Mik poslato 20 Avgust, 2013, 22:28
Hvala za slike!  [cheers]

Nego gde je ovo:
http://s1172.photobucket.com/user/mareskin/media/Srbija%2016-17-18-19082013/fb_P8160386_zps16221821.jpg.html

i ovo:
http://s1172.photobucket.com/user/mareskin/media/Srbija%2016-17-18-19082013/fb_P8190533_zpsf2687417.jpg.html

(I ima li kakva puta do tamo? Mada kad ti kazes "lepe krivine" nista ti ne verujem! K'o da vozis Mercedes S klasu a ne motor!  :) )


Prvo je Sjenièko jezero, a drugo je Srebrno jezero (ovo sa èamcima).

Lo¹ put je bio tamo otprilike od Svrljiga do Kalne. Ostalo je dosta okrpljeno, ali korektno. Veæinom smo i¹li preko 100.
Na autoputu od Po¾arevca do BG sam zakucao nekoliko puta na maksimum. Ubija boèni vetar koliko jako duva.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Citat: Mik poslato 20 Avgust, 2013, 22:36
Citat: YoYa poslato 20 Avgust, 2013, 11:25

nego ovaj sat na forumu nije u redu ja sam kucao poruku oko 02h

Ma ne, to ne vredi govoriti! Ja sam na to ukazivao vise puta i nista! Pa sam trazio veci prozorcic za unos teksta i opet niko nista! Ne vredi brate! Bio sam dosadan, jesam, al' nista ne pomaze!  [neampojma]


Lako je ovo podesiti. Idite na Profil/Pode¹avanje izgleda/Odstupanje vremena: unesite 2.
Ispod toga vam pi¹e vreme na forumu, a vi korigujte koliko treba (kod mene 2). Snimite izmene i nema problema sa vremenom.

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Mik


mareskin


Lepo je kada krene¹ na put, a ne mora¹ nigde da stigne¹ u odreðeno vreme. Èak ni u odreðeno mesto.
Menja¹ plan u toku vo¾nje.
Nadam se da æemo sledeæi put iæi na bar 10 dana. Valjda se sve skocka kako treba.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

UFF

fala kurcu da neko razmislja kao i ja

jebes odmor kad ti je unapred sve isplanirano i rezervisano

to sa rezervacijom je logicno (meni su kenjali sto sam prosle godine krenuo za rim bez ikakvog plana i rezervacije) da bi bilo jeftinije ali ako ti pukne guma ili neko slicno sranje se zadesi ode sve u qrac ceo plan zato jebes to
uostalom na poslu moram u 8 da budem na radnom mestu a u 9 na sastanku a do 13 da zavrsim to sto radim pa jebes onda takav odmor

odmor je po meni kad ides gde pozelis i ostanes koliko pozelis i ako ne znas gde neki put vodi ti namerno podjes njime samo da bi saznao

sledece godine idem sa f800gs sa satorom za grcku na mesec dana i svako vece spavam na drugom mestu a svaki dan se kupam na drugoj plazi

ako mi se neka ne svidi ostanem samo 2 minuta ako mi se svidi onda 2 sata ili 2 dana ili 2 nedelje...

mareskin


Ono ¹to nije lo¹e uraditi je napraviti op¹ti plan i proveriti na internetu potencijalni sme¹taj. Ako doðe¹ kasno nema¹ veliki izbor, a i gubi¹ vreme na potragu.
Tako da sa spiskom hotela/motela/privatnog sme¹taja u d¾epu mirnije putuje¹, a nisi izgubio ni¹ta. Kad doðe¹ na Srebrno jezero nema¹ taj problem, ali ako ode¹ na Staru planinu onda ima¹ vrlo malo tabli sa obave¹tenjima i malo dobrog izbora.

Sve ostalo je potpuno podlo¾no promeni.

Za sledeæu vo¾nju radimo postavljanje moto komunikacije i pojaèala ispod sedi¹ta. To æe nam olak¹ati sila¾enje i penjanje na motor.
Sad sam video da pola stvari koje sam stavio u kofer nisam ni koristio :)

Toki voki nam je koristio kod dogovaranja o pauzama, uputstvo o sledeæem kretanju i kao info u preticanju. Moæno je kad krene¹ u preticanje u o¹troj nepreglednoj krivini, a ljudi u autima te gledaju kao ludaka ;)

Trenutno je ideja da putujemo u ©vajcarsku.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

CBRR1

da ne bude to preticanje u nepreglednoj krivini sa tim voki-tokijima ko u onom vicu...fffffffff  fuuuuuraj...2put fffff fffuuurajjjj...3 put ffffff FAP... :) :)

Major


mareskin

Citat: CBRR1 poslato 21 Avgust, 2013, 10:33
da ne bude to preticanje u nepreglednoj krivini sa tim voki-tokijima ko u onom vicu...fffffffff  fuuuuuraj...2put fffff fffuuurajjjj...3 put ffffff FAP... :) :)

Sreæom nije bilo tih situacija :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Hohštapler

ja imam 2 toki vokija, dali 11k za njih, NIKAD ih nismo koristili...
Kako ste re¹ili prekidaèe..? I jel ¹u¹ti pod kacigom mic.?
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mareskin

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 22 Avgust, 2013, 01:06
ja imam 2 toki vokija, dali 11k za njih, NIKAD ih nismo koristili...
Kako ste re¹ili prekidaèe..? I jel ¹u¹ti pod kacigom mic.?

Ja ih koristim na monta¾i video nadzora. Kolega pode¹ava kameru, a ja sa DVR-a dajem instrukcije: izo¹tri, levo, desno, gore, dole, ni¹ta ne valja, e sad si pretego pa se pomerilo, popusti malo, samo milimetar dole, zumiraj samo za nijansu, ¹to si nervozan itd.

Uz Albrecht smo dobili i PTT prekidaèe koji se kaèe na korman gde ti najvi¹e odgovara.
Glavni problem sa zvukom je ¹to vozaè dosta lo¹ije èuje zbog silne buke od vetra u velikoj brzini. Suvozaè èuje mnogo bolje. ©to se mikrofona tièe zvuk je sasvim ok. Nije direktno na udaru vetra, ima sunðerèiæ, a i odseca odreðene frekvencije tako da se ¹um ¹to manje hvata.

Sinoæ sam odneo moju komunikaciju kod drugara da proba da mi napravi malo meðupojaèalo na izlazu za vozaèa. Ako su slu¹alice u kacigi blizu maksimuma onda æe prokrèati, ali æu onda da rasturim neke bolje slu¹ke i te zvuènike ubacim ;)

Suvozaèu ne treba pojaèalo jer sam do sada iz iskukstva video da oni uvek èuju ¹ta se ka¾e. Ipak su zaklonjeni.

Nije lo¹a stvar i meni radi posao. Najvi¹e kada mi je potrebna navigacija.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

perlx

Citat: mareskin poslato 22 Avgust, 2013, 08:37
Ja ih koristim na monta¾i video nadzora. Kolega pode¹ava kameru, a ja sa DVR-a dajem instrukcije: izo¹tri, levo, desno, gore, dole, ni¹ta ne valja, e sad si pretego pa se pomerilo, popusti malo, samo milimetar dole, zumiraj samo za nijansu, ¹to si nervozan itd.
[rofl] [rofl] [rofl]
Koji model Albrecht  imas ?

mareskin

Citat: perlx poslato 22 Avgust, 2013, 14:33
Citat: mareskin poslato 22 Avgust, 2013, 08:37
Ja ih koristim na monta¾i video nadzora. Kolega pode¹ava kameru, a ja sa DVR-a dajem instrukcije: izo¹tri, levo, desno, gore, dole, ni¹ta ne valja, e sad si pretego pa se pomerilo, popusti malo, samo milimetar dole, zumiraj samo za nijansu, ¹to si nervozan itd.
[rofl] [rofl] [rofl]
Koji model Albrecht  imas ?

AE600S sa svim prikljuècima. Sad je kod drugara koji ga preraðuje i dodaje pojaèalo da bi se dobro èulo i na veæim brzinama.
Nabavio sam produ¾ne kabliæe za sve, tako da æu mnooooogo lak¹e i br¾e da se kaèim i otkaèim sa opreme.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu