Glavni meni

BMW K75RT kupovina

Započeo OKi, 19 Avgust, 2013, 19:30

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

OKi

Treba mi pomoc. Sutra idem da pogledam BMW K75RT. MOlim iskusne Bikere da mi daju savet nasta da obratim paznju kod ovog motora. Googlao sam i nasao da je zadnje godiste 1996. Prodavac mi nije poslao sliku, ali zbog poznanstva sa mojim prijateljem ohrabrio sam se da sutra potrosim 250 km i da pogledam taj motor. Kaze da je presao 98.000 i da je bio motor Germany police.

Hvala unapred na savetima  [neslusam] ;D

ts.marko

Ja imao u ponudi dva K100 i jedan K75. U principu to prelazii koliko hoæe¹ uz redovno odr¾avanje. Slaba taèka su im semerinzi na prednjim vilju¹kama, ali to nije ni¹ta stra¹no. Kad stoji na æopavoj, prilikom paljenja pu¹i na auspuh, ali i to je generalna odlika svih K motora do 1994.god.
Eto

Juzni

Citat: ts.marko poslato 19 Avgust, 2013, 19:52
Ja imao u ponudi dva K100 i jedan K75. U principu to prelazii koliko hoæe¹ uz redovno odr¾avanje. Slaba taèka su im semerinzi na prednjim vilju¹kama, ali to nije ni¹ta stra¹no. Kad stoji na æopavoj, prilikom paljenja pu¹i na auspuh, ali i to je generalna odlika svih K motora do 1994.god.
Eto

Moj K100 moze da stoji na copi koliko hoces i ne pusi, verovatno pusi kad popuste gumice, cuo sam za to i znam da ljudi prelaze tako po milionce bez problema...
Juzni

Dzambo

Kupujes vrhunski putni motor koji moze da predje milion km kako rekose, ali da znas kupujes i vencanicu. Jedina losa stvar pandurskih motora je sto nemaju zadnje sediste i velike kofere.

Srecno!

OKi

Hvala svima na savetima, dali ste me u lepo razmisljanje. Idem sutra , slikacu ga , pa okacim ovde mozda nekom bude interesantno :)

ts.marko

Citat: Dzambo poslato 19 Avgust, 2013, 21:36
Kupujes vrhunski putni motor koji moze da predje milion km kako rekose, ali da znas kupujes i vencanicu. Jedina losa stvar pandurskih motora je sto nemaju zadnje sediste i velike kofere.

Srecno!
Ne mora da znaci, ja ih relativno brzo prodajem. Uvek za njih ima kupaca

mali_zmaj

obrati paznju na lezajeve u mjenjacu provozi ga,ako nesto cvili to je to,ja ih mjenjam upravo,i pritisni kvacilo na leru i pusti i ako se cudni zvuci cuju,moze biti druk lezaj,vidi koji je akomulator i ako je 20 ampera znaj da te sleduje kupovina od 30 ampera jer cudo trosi struju kao jebeni tenk!! vidi dali abs radi,ako ne radi moze biti relej,koji je jeftin a moze biti racunar e onda je sranje,znaju im se zapusti ...ma onaj hepek za izduvne gasove pa gubi snagu,pa ljudi to vade,j(ebiga blokirao mozak),i racunaj da je kao i svaki bmw skup za odrzavanje,al ljudi svasta izmisljaju pa se nadje dosta zamjenskih djelova,al kad radi onda radi!! nemoj se prepasti to je vise manje sve tekuce odrzavnje i potro¹ni materijal,samo je skupo odrzavanje,ali vi¹e mislim da je sam brend problem vi¹e nego mehanika!!! ako me razumije¹!!
jin-jang

Major

Citat: okisa poslato 19 Avgust, 2013, 21:43
Hvala svima na savetima, dali ste me u lepo razmisljanje. Idem sutra , slikacu ga , pa okacim ovde mozda nekom bude interesantno :)

Davaj slike ;D

mali_zmaj

jebiga izgleda sam ga prepao i nije ga kupio!!!
jin-jang

mali_zmaj



evo moje grtalice!!   ;D


jin-jang

Andreja

Meni se ovo sviða du¾e vreme ali suvi¹e sam mlad za njega :D
Kakav je sa potro¹njom, daj neke cene delova, ¹ta mo¾e biti skupo?
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

mali_zmaj

E ovako ako ides u predstavnistvo bmw a,racunaj da ce te oderati kao vola,tako i za servise!! i to je samo vezano za bmw brend i ni zasta drugo!  djelovi su skupi ako ih kupujes u bmw u ali nemoj uopste razmisljati dali imaju ili nemaju taj dio,dodje za sedam dana iz njemacke!! za bilo koji model unazad pedeset godina!! sto je pohvalno!! mehanicari se isto tako ponasaju kad im spomenes popravak istog!! a u sustini je jednostavna racunica,ne popravljaju ih bas puno pa ih se malo i boje!! istina je da je bmw inzinjerska firma i uvjek naletis na neki zajeb,jer sto bi bilo jednostavno kad moze i komplikovano!! ali eto da ti dam primjer da smo ja i kolega,vise kolega nego ja,inace on je auto mehanicar,skinuli mjenjac i zamjenili lezajeve!! mehanika je kao iz kola,tako da svako sa znanjem mehanike moze da rijesi mehanicke probleme,za elektroniku,abs,i ostala sranja ne mogu tvrditi ali mehanika je jednostavna!! e sad kao sto rekoh uvjek ima neka zackoljica,ali ja imam dva service manuela skinuta sa neta pa se zasad nije omanulo nista!! motor ima ubrizgavanje,potrosnja standardna oko petice,zastita od vjetra pretjerana,grijanje rucki,abs.... tri kofera,veoma udoban,kardan,tako da mozes zaboravit zakucavanje gasa,on ima svoju liniju rasta,koja me zajebala u par navrata,posto tako mekano ubrzava za sekun dodjes na neku brzinu a ne shvatis to!! meni je ostalo da podesim smjesu,posto mi puca pri oduzimanju gasa,al prije toga se nadam da cu imati love da skupim za jedan andjelov auspuh,posto mana K75 ti je zacepljavanje katalizatora,pa svi to vade,naravno brusilicom,kao sto je i uradio vlasnik mog motocikla prije mene!! tako da cu da ga mjenjam,ali znaci ko voli da putuje sa vrlo malo pauza,npr. jedno stajnje na 500 km za kafu i klopu,to je motor za njega!! bez obzira sto je poznat u svjetu kao policijski motor,za svakodnevnicu i nije nesto,pretezak je ima oko 230 kg,i jebeno nema daska vjetra jer npr moj ima elektricno dizanje i spustanje vizira,madaga ja u zivotu digao nisam!! eto ukratko... :)
jin-jang

ЯЭВОЛУТИОН

A sto ima ABS sio mi ga djura....jedino ako su mislili na anti braking sistem..
Sto se ubrzavanja tice ono je zaista linearno...das gas pa cekas da se nesto desi...a ne desi se nista....povlaci ko lokomotiva.

p.s.
Nemam nista protiv doticnog motora, radio sam ih stotinu, i posedovao par....ali ako nisi penzos (mazzi style) stvarno nije motor , vec lokomotiva u dzepnom izdanju kajace te prevesti iz tacke a u tacku b bez ikakvih problema sa minimumom zamora.....ali to motorcikl nije.....

unapred se izvinjavam ako sam nekoga predhodnom izjavom povredio...ali mislim da su tih godina inzinjeri u BMWu pokusali da naprave BMW serije sedam a da unutra uguraju 1.5 m10 agregat....pa i on bi bio bolji od ovoga.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mali_zmaj

ma u pravu si svakako,i ja cu vjerovatno svoj prodavat kad ga malo jos izgustiram!! kupio sam ga iz puke znatizelje,i definitivno je malo penzoski motor! ali ima ljudi koji to vole..... i ima tu negdje da je to vise auto nego motor!! mada kao sto rekoh ko planira putovat,sto udobnije to je to!
jin-jang