Glavni meni

Cafe Racer Suzuki GS 500 E

Započeo Stepa92, 03 Avgust, 2013, 22:34

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Stepa92


krsta63


jerej

ovaj motor si kupio od mog rodjenog burazera tj menjali ste se .. :)

Stepa92

krsto, imas pp..
super, pozdravi buraza.. :)

Stepa92

Trazio, trazio i konacno sam nasao komplet klipica sa karikama i cilindrom u nemackoj..  :D .. Stanje savrseno..



Posto je komsija isao za nemacku, odma sam narucio i neke sitnice iz louisa.. Stigli su drzaci fara, zadnje svetlo i japanske buksnice da se struja cela prepakuje..



Krenuo sam odma sa upustanjem zadnjeg svetla u rep..





Sad pravim solju sa unutrasnje strane repa u koju ce upasti i konacno da saljem delove na farbanje..  [yahoo]
Evo i jedne slike kako izgleda drzac fara.. I da, izvinjavam se manijacima na losim slikama, malo mi je losije osvetljenje u radionici..  :P



Za sad to su neke novosti.. Sto se tice masine ostao mi je da kupim jos lanac bregaste i da se sredi glava.. Ima malo mucenja oko glave, sad je trenutno na masinskoj obradi, al nadam se da ce izaci na dobro.. Pozdrav manijacima  :)

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

rboban

Ride It Like You Stole It

gorki

THINK BIKE !

metarex

Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

Joker

Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Boki-KG

Imam dog bones za podizanje repa za GS500E.

Poklanjam ako tebi ili nekome drugom trebaju.
Kakva bi ti¹ina nastala kad bi ljudi govorili samo ono ¹to znaju.
Èapek

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Boki-KG poslato 24 Decembar, 2013, 16:07
Imam dog bones za podizanje repa za GS500E.

Poklanjam ako tebi ili nekome drugom trebaju.
boki...omasio si godinu....teleport ti zabagovao...njegov ima dva amortizera a ne centralni zadnji...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Boki-KG

Jbg. nisam ni gledao fotke, videh samo GS500E i priliku da se oslobodim vi¹ka delova...
Kakva bi ti¹ina nastala kad bi ljudi govorili samo ono ¹to znaju.
Èapek

Stepa92

Zahvaljujem, al ja mislim da necu morati nista dirati, nece biti problema sa kacenjem, na slici stvarno izgleda premalo.. :)

Stepa92

Evo malo nesto i od cr opreme..







Nalepnice su napravljene svojerucno makazama samo zbog provere izgleda, kasnije ce se raditi na ploteru..  :)

Stepa92

E sad odakle krenuti...  [panic] .. Kao sto znate kakva je situacija u SM, bio sam ovih dana na dzakovima pa eto sad se ugrabio kompijutera da se odmorim i da ozivim temu.. Dosta se stvari odradilo, al krenucu polako kako je teklo.. Malo sam pozurio jer sam hteo da provozam motor za moto skup u SM, ali posto stvari nisu isle kako sam ja zamisljao nisam ga doveo u vozno stanje jer sam imao problema oko karburatora.. No, nadam se sad da ce biti sve ok kad se vratim u radionicu i nastavim da cackam..
Stari satovi mi se nikako nisu svidjali, pa mi je sinula ideja da napravim solje u koje cu ubaciti stare mehanizme od satova... Pravac kod majstora i poceli smo se da igramo, posto nismo nasli cev odgovarajuceg fi morali smo da prosirujemo.. Zatvorili odole i evo kako izgleda..





Dalje je sledilo crtanje, secenje ploce od pleksija i obrada ceonom brusilicom.. Napravljene su i nalepnjice koje ce ici na pleksi..



Ima stara ploca od km/h sa kojom sam se igrao, zao mi je sto nisam pravio vise slika al prosto u zurbi nisam stigao, cak sam i zaboravio..   [doh]  ;D
Krenulo je seckanje nalepnjica i lepljenje na pleksi, posto je napravljeno vise komada (par njih nisu dobro ispali) pa je ovo sve samo proba, za pravo cu se jos vise potruditi pa ce valjda i lepse jos ispasti.. Tu su i rozetne koje su napravljene od aluminijuma na strugu, aluminijum je malo losiji pa se ne moze ni ispolirati bas najbolje, al kolko tolko lepo izgleda.. Staklo 2mm iseceno kod staklorezca i evo kako to izgleda..







Dosta oko satova, e sad jedna meni jako bitna stvar kod cafea jesu trube, opet taj malo losiji aluminijum, crtez, strug, dobar majstor i evo sta ispadne...
Mrezica ubacena, trebao bi doci jos tanak sundjercic al jos ce se sve videti dal ce imati dovoljno vazduha...






Stepa92


Lazic

Jedva èekam da vidim moje nesuðeno motorèe...;D

mali_zmaj

jin-jang

Stepa92

Ajde da nastavim pricu.. 





Dal je fabrika ovo plastificirala il farbala to ne znam, ali znam da je bila muka skinuti tu boju sa posudice od ulja.. Smirgla u ruke, gruba, fina, pa vodeni i na kraju filc i ispade nesto od ovoga..  :)





Krece se polako sa farbanjem rezervoara, blatobrana i repa... Posto mi je ujak (auto farbar) farbao i nije bas iskusan u izvlacenju linija malo smo se duze bakcali oko toga al sve u svemu je ispalo sasvim korektno i iz prvog puta, ja prezadovoljan...  ;D .. Sablon napravljen na ploteru za Cafe Racer GS500, i nasledilo je spricanje pa lak i eto ga..   [yahoo]











Keder stavljen na rep i rezervoar... Sto se tice izgleda on je manje vise gotov al naravno bice jos lickanja.. Ostala mi je jos struja da se nova razvede i da masina radi kako treba i odprilike to je to.. Zurio sam da ga provozam za motorijadu, al eto ipak nisam mogao uraditi sve stvari.. I tako odem na SVu do kampa i pitaju me gde je cafe, zasto ga nema i da ga ceka prazno mesto na bini.. Vracaj se kuci, malo slepanja i dosao je da pozira...  :)









Gledam kako skace po motoru i place mi se, nemoj sreco da mi ogulis farbu bice belaja..  ;D .. Sva sreca sve je dobro proslo..  :)
Masinu sam sastavljao sam, to mi je prva masina koju sam radio (a da nije apn  :D ) i ispade sve dobro.. Upalili smo, ne zvecka nista sve se lepo cuje samo sto su karburatori prelivali.. Malo sam gledao na netu te mikunijeve karburatore i kad skontah da u soljici fali gumica koja zatvara vazdusnu diznu, nije ni cudno sto je dobija vise goriva i sto se gusio a svecice bile cadjave.. Skinuo opet karburatore i dekl ventila, dosao ozbiljan majstor da pregleda jel sam dobro ustelovao bregaste, a mogu da se pohvalim da jesam i sad kad zavrsim sa pisanjem idem da vratim karburatore, ponovo ih na vakummetre nastelovati i valjda ce biti pesma..  Javljacu ovih dana sta se desava sa masinom jos.. I da, ako nekom treba gumica za tu diznu napravio sam kalup pa nek se javi..