Glavni meni

Cafe Racer Suzuki GS 500 E

Započeo Stepa92, 03 Avgust, 2013, 22:34

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Stepa92

Posle nekog vremena, konacno da je stigao pogodan motor za kafea u garazu.. U pitanju je Suzuki GS 500 E 1981god.. Nije bas bio u nekom stanju, al takav mi je bas i trebao.. Masina nije najbolje, cuje se jedna begasta i dimija.. No, sve se da srediti.. Radovi su vec poceli, a ja se malo zaneo, pa evo tek sad objavljujem.. Sve je pocelo od ovakvog stanja...







Rep je nabavljen, na poklon sam dobio podesivi M korman (koji mu perfektno stoji), poskidao zmigavce, sediste, satove i jos ko zna cega.. Kad se sve to napakovalo vec je poceo da dobija formu cafe racera, pa evo kako je to izgledalo...





Nakon toga je usledilo izbacivanje akumulatora, reglera i ostali suvisnih zica i delova ispod sedista.. Naravno, iseceni su i suvozacevi nogostopi, kao i vozacevi jer mi se nisu svideli posto su bili napravljeni od armature na jednoj strani i na drugoj uvrnut saraf  :D .. Prednji blatobran je skracen i suzen, mada ce biti jos prepravke..



Suzana je posle toga rastavljena skroz bila.. Ram je odnesen kod majstora, posto nisam bas vest u varenju, da se napravi polu krug za rep, kao i lim da se postavi da bi imao mesta za akumulator i instalaciju.. Moram da pohvalim majstora jer mu je pala odlicna ideja za sarku za podizanje sedista, za uklestenje da ne bi klizalo sediste i zakopcavanje.. Dok je mastor to radio ja sam imao vremena da prepakujem prednje vile i ispoliram ih.. Takodje sam to uradio i sa zadnjim amortizerima.. Ram, vile zadnje, nozice, trokutovi i ostale sitnarije su dosle sa plastificiranja.. Evo i tu dve slike..





Tockovi su isto plastificirani, stavljeni novi lezajevi i vraceni na svoje mesto.. Prekidace na kormanu sam ispolirao, kao i rucicu kvacila.. Retrovizor je dobijen opet na poklon, pa je i on postavljen.. Ogulio sam farbu (kolko sam mogao), samo da skinem staru, jer me je bas nekako bola u oci..













Eto toliko sam stigao da uradim, cim bude nekih noviteta objavljujem...

mkt


beli-nsr

ekstra je xD haha...javio se debeli :P

al se sija cep od rezervoara  ;D

Stepa92

Mora da se sija kad si ga ti radio.. :) .. Kao i da mi nisi dao filc ne bi se to tolko nista sijalo.. :P

Lazic

Jebote, zamalo ga kupih decembra 2009-te, bio mi je malo prekomplikovan sa 4 cilindra i 4 karba i prete¾ak, ali mi se ba¹ dopao... Cenio ga deèko 850e, ali ipak uzeh klepetalo... Ba¹ mi je drago da ga opet vidim...:D

MIGE


ЯЭВОЛУТИОН

lazicu to trosi ko 1000...bije i po 7 litara goriva.....a ide jako slabo za te konje i cilindre....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

metarex

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 03 Avgust, 2013, 23:18
lazicu to trosi ko 1000...bije i po 7 litara goriva.....a ide jako slabo za te konje i cilindre....

jel moguce?! moj ne trosi vise od 5... do duse moj je gsx...

e da! pozdrav kolezi [cheers] [cheers]
dobar izbor ;D ;D ;D
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

abarth

Gde si kupio gumene harmonike na vilama? Meni trabaju za Ducati cafe projekat. Svuda imaju samo one dugaèke za enduro.

jola

 [clapp] za projekat [klanjam_se], jedva cekam da bude gotov  [yahoo] [cheers]

krsta63

Citat: Stepa92 poslato 03 Avgust, 2013, 22:34

Lepo odradjeno, bravo. Samo jesi li siguran da zadnja guma nece da kaci u novi nosac instalacije.
Sto se potrosnje tice...trosi kao upaljac. Imao sam sve GS i GSX motore, od 400 do 1100.Imam ih dosta i sada (btw imam perfektnu glavu za njega, izravnanu, nastelovanu, sa perfektnim bregastim osovinama i lezistima)

ljubisa

lepo lepo. To na vilama moze i od manzetni sa auta, ako se nisam zeznuo?
nije najsretniji onaj koji ima najbolje, vec onaj koji najbolje koristi ono sto ima

juga


Havarisan

 [thumb_up] i ja jedva cekam zimu da pocnem moj Cafe projekat  [yahoo]

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: krsta63 poslato 04 Avgust, 2013, 02:42
Citat: Stepa92 poslato 03 Avgust, 2013, 22:34

Lepo odradjeno, bravo. Samo jesi li siguran da zadnja guma nece da kaci u novi nosac instalacije.
Sto se potrosnje tice...trosi kao upaljac. Imao sam sve GS i GSX motore, od 400 do 1100.Imam ih dosta i sada (btw imam perfektnu glavu za njega, izravnanu, nastelovanu, sa perfektnim bregastim osovinama i lezistima)
trosi ko upaljac po gradu.....kako izadjes na otvoren put i krenes da vozis petu  i sestu...gs sa dva ventila krene da izbacuje zivo gorivo....ali za utehu je da ne trazi vrhunsko ulje i da ne moz da umre....a ni plocice skoro ne trosi...doduse ni ne koci  :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 03 Avgust, 2013, 23:18
lazicu to trosi ko 1000...bije i po 7 litara goriva.....a ide jako slabo za te konje i cilindre....

Naravno kad je te¾ak k'o sidro, a kad sam seo, kao da je kamion...:o Nego lepo mi bilo da vidim ba¹ taj ¹to zamalo kupih, bila noæ, magla, prs' pred okom se nije video, a ja idem da kupim motor...:o :D

krsta63

Sa 200 kila je bio lak kao pero. Problem je sto serijski ima veliki predtrag, 120mm, pa je tezak na guvernalu Potapanjem prednje viljuske i dizanjem zadnjeg dela se lako resi problem. Verzija od 50 konja ide 185 i solidno ubrzava Izgleda da si imao srecu da probas 27 konjasa.  [neampojma] Puna snaga bi ti pocepala KLE-a, ne bi znao gde se nalazis.

El Jefe

Citat: abarth poslato 04 Avgust, 2013, 01:44
Gde si kupio gumene harmonike na vilama? Meni trabaju za Ducati cafe projekat. Svuda imaju samo one dugaèke za enduro.
Kupi gumene harmonike od MZ-a.Em su jeftine,em niko nece znati od cega su.
Друштво за заштиту од животиња

krsta63


metarex

Citat: krsta63 poslato 04 Avgust, 2013, 02:42
Citat: Stepa92 poslato 03 Avgust, 2013, 22:34

Lepo odradjeno, bravo. Samo jesi li siguran da zadnja guma nece da kaci u novi nosac instalacije.
Sto se potrosnje tice...trosi kao upaljac. Imao sam sve GS i GSX motore, od 400 do 1100.Imam ih dosta i sada (btw imam perfektnu glavu za njega, izravnanu, nastelovanu, sa perfektnim bregastim osovinama i lezistima)

i ja mislim da ce biti malo problema oko kacenja. zbog toga sam i uzeo manju bateriju za mog GS-a
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo