Glavni meni

Zrenjanin-Budva-Zrenjanin u 4 dana

Započeo Tihi_ZR, 27 Jul, 2013, 00:55

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Tihi_ZR

Ponedeljak 22.7.2013.  13h
Zvoni telefon, zove drugar iz Tivta, pita jel planiram da idem na more pa da svratim do njega da malo izblejimo. Kako mi je svaki plan do tad bio nesiguran, dogovorim se sa njim da se nadjemo u Tivtu, samo da ja skontam kes i ako uspem da sredim motor. Dolazi Rade i krecemo da sredjujemo motor, menjamo ulje (veliko hvala Damiru), tu cackamo jos neke stvari oko filtera za vazduh i antifriza i motor je do 19h bio spreman. U medjuvremenu, ja sredio ostatak i javim da krecem oko 2 posle ponoci. Kako mi je prethodna 2 puta trebalo po 11h kapiram da ce i sada biti tako.


Utorak 23.7.2013. 02:30h
Motor spreman i krecem za Tivat preko Beograda, koji prolazim u veoma kratkom roku jer nigde zive duse nije bilo, pa na Ibarsku i posle sam ciljao Prijepolje i da predjem granicu kod Pljevlja.  Ibarska ko Ibarska, malo preopterecena, ali ja drzim konstantno izmedju 80 i 120 i nigde ne zurim, bitno mi je da stignem u jednom komadu do nekih  14h da mogu da iskoristim dan.
Posle Prijepolja prelazim granicu i nailazim na nov put od Pljevlja preko Savnika do Niksica. Jedini problem je sto nema nigde usput neke vece pumpe, tako da sam poslednji put sipao kad sam usao u CG. Put oko Savnika moze biti zajeban ako uletite u kolonu jer automobili idu jako polako ali ima mesta za obilazenje, a ima i onih laktusa krivina koje idu uzbrdo pa malo treba drzati odstojanje jer se nadje neko pametan da proba cetvrtom da se penje u Corsi 1.2  :D
Na tom putu nisam video ni jednu patrolu, a 90% puta je u odlicnom stanju i super je za motor. Prolazim Niksic i dalje idem novim putem za Risan. Tog puta  nema na kartama, odlican je, ali je da izvinete takodje vukojebina gde nicega nema.
Stizem u Risan i idem ka trajektu, za motore je 2e.






Dalje posle trajekta i Tivta idem do Budve, kao tamo cemo par dana da izblejimo, tamo guzva posle tunela sve do prvog semafora u Budvi.
Nailazim reltivno ok smestaj za 10e noc, ima gde motor da se ostavi, to mi je najbitnije bilo. Naredna 2 dana ga nisam ni pomerao, nije mi se vozilo po Budvi , a  za dalje nije bilo ni vremena posto sam odlucio da ostanem 3 noci i da idem nazad. Budva je prica za sebe, veliki vasar, ruzni straanci u belim carapama i sandalama setaju dobre ribe, prosto ti suza krene. Skupo  sve, ko i svugde na primorju...

Cetvrtak 26.7.2013. 8:30
Krecem za Zrenjanin, ovog puta se odlucim da idem preko Podgorice, pa gore na Kolasin, do podgorice vozim nekako kilavo, bilo toplo, a i malo popio sinoc, posle Podgorice sam se vec rasanio skroz i kroz kanjon cepam momacki, nema guzve, put dobar, krivine odlicne. Tako sve do nekih 10ak km pred Kolasin kad mi iz stene neke iskoci drug  [policaja] i kaze da sam prekoracio brzinu za 41km/h  :o :o :o
Kao neko naseljeno mesto, sta ja znam, kod mene u Banatu se to zove vukojebina, jos 3 trake bilo, kako covek da ne vozi 90?  :)
Kaze pandur, kazna 70e, krece da sastavlja zapisnik, ja sve ne dam, nudim da se dogovorimo, jos ovaj drugi otisao sa nekim beogradajninom da mu pokaze gde je presao preko pune, ja kontam sad cemo obojica da ih pocastimo i super. Kad ono ovaj se vraca i lik staje u red iza mene da i on dobije razglednicu. Nista nije pomoglo, ni da mi ispadnu pare, ma nista, nece ni da prica, kaze sestra da sam im mozda licio na pandura  [ludak] Placam kaznu u Kolasinu, teska srca se pozdravljam sa 70e i nastavljam dalje. Vec vozim pametnije  ;D Pravim pauzu u Bijelom Polju  i produzavam ka granici. Na granici sa njihove strane dvadesetak vozila, primecujem veci broj pripadnika zandarmerije, vidim da nesto nije redovno. Carinik me samo pusta dalje. Kod nas na granici kolona, prilicno duga. Napravim se lud i obidjem sve, dodjem drugi po redu, ovaj me na brzinu samo propusti i posle vidim da su neke zatvorenike deportovali u marici tako daje to bio razlog za zastoj.
Do Zlatibora ne stajem, malo ima guzve, oko Zlatibora je put super, tu malo opet peglam ali me  stizu umor i ukocenost. Odlucim tu da se odmorim na Gaspromovoj pumpi pa picim dalje.



Do Beograda sam opet isao preko Ibarske, samo je sada bila vec veca guzva jer je bilo oko 14h. pravim pauze malo cesce da ne bih prokuvao i poslednju napravim  negde na ulazu u Beograd, kod Zarkova na nisovoj pumpi.
Oko pola 9 stizem u Zrenjanin, na satu 1270km, najmanje do sada, prosle godine je bilo bar 400 vise  :(

Neki moj utisak je pozitivan, malo je na ceo  put senku bacila moja glupost sa radarom, nije mi bas trebalo, ali  sta da sse radi... U principu, gde god da sam stao, ljudi su dosta bili ljubazni kad vide da si na motoru. Trudio sam se da sipam samo na vecim pumpama, najvise na Eko pumpi jer njih ima najvise u Crnoj Gori i da mi rezervoar bude uvek vise pun nego prazan. Ukupno sam sipao 77 litara, po nekoj gruboj racunici, s tim da sada imam jos nekih 12-13 litara u rezervoaru. Na motoru sam imao dve trbe, jednu na magnete napred i na vezivanje nazad, sasvim dovoljno za stvari, i  to za vise od 3 dana.
Meni koji jedinu krivinu u blizini ima na kruznom toku je bilo zanimljivo malo da se vozim po krivinama, iako u krivinu ulazim ko jarbol a ispod mene moze jos jedan motor oboren da prodje  :D


To bi bilo ukratko to, sledece godine ocekujem da gospodin Gasparevic nadje vremena pa da idemo na neku ozbiljniju turneju  po primorju.  :)

hpg

Tek dosao a vec napisao putopis ;D Svaka cast, nema bolje od dobrog morskog putopisa :)
 UFFove ¾ivotne mudrosti ;D

CBRR1

u cugu sam procitao,tacno fale ovakve teme na forumu...

Hurricane

 [clapp]
najjaèe turneje su ove u stilu: pomislih, doðoh, vratih se... cap - carap!




nesic1


Hurricane

..koji ti je onaj beli coupe u gara¾i?

symon

Da jebe mater svoju idiotsku neæe 10 € nego turio dr¾avi 70 € ...

mareskin


Morao si da ide¹ u Kola¹in da plati¹ u banci, pa onda da se vrati¹ do patrole?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Tihi_ZR

Citat: mareskin poslato 27 Jul, 2013, 14:46

Morao si da ide¹ u Kola¹in da plati¹ u banci, pa onda da se vrati¹ do patrole?

Da, jedno 5-6km dalje pa se vratio.
Citat: hurricane poslato 27 Jul, 2013, 12:11
..koji ti je onaj beli coupe u gara¾i?
Dedina  Ford Cortina iz 1967. komplet sredjen

Tihi_ZR

Citat: symon poslato 27 Jul, 2013, 12:40
Da jebe mater svoju idiotsku neæe 10 € nego turio dr¾avi 70 € ...
Sta 10, nudio ja i vise, a on ni da cuje

Tihi_ZR

Slika nesto i nemam bas, malo sam kameu sjebao na telefonu, a i mrzelo me da stajem svaki cas da skidam rukavice da bih otkljucavao telefon.








Tihi_ZR

Citat: hurricane poslato 27 Jul, 2013, 11:48
[clapp]
najjaèe turneje su ove u stilu: pomislih, doðoh, vratih se... cap - carap!




Tako sam i prosle godine i ove, jedino sto sam nenaspavan vozio. Nije mi se dalo da legnem u 9 i ustanem u 2 pa da vozim.

mareskin

Citat: Titja poslato 27 Jul, 2013, 15:40
Citat: hurricane poslato 27 Jul, 2013, 11:48
[clapp]
najjaèe turneje su ove u stilu: pomislih, doðoh, vratih se... cap - carap!

Tako sam i prosle godine i ove, jedino sto sam nenaspavan vozio. Nije mi se dalo da legnem u 9 i ustanem u 2 pa da vozim.

Ja imam problem da ne mogu da spavam ako treba u toku noæi da putujem. Nema ¹ansi da zaspim.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Tihi_ZR

Takodje, pogotovo sto sam, kako je put neplaniran potpuno bio, prethodnog dana ustao posle 12 i nema sanse da zaspim u 9.

Hurricane

...ima jedan lek za to kad postoji bojazan od sna a mora da se vozi..

dodu¹e malo je zabranjen zakonom ali profesionalni vozaèi ga obo¾avaju, ovi mlaði...

ka¾u: ne trepæe¹ narednih 12h...

zaboravio sam kako se zove  [zvizdi]

Mik

Gde to "dolje" ima smestaj za motor?