Glavni meni

WSBK 2014.

Započeo Radanovic, 24 Jul, 2013, 17:47

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

srbac


Radanovic

Testirali su prije nekoliko dana u Aragonu




3006


3006


Radanovic

UPDATE


Kawac bi mogao imati 4 fabrièka vozaèa , pored Sykesa i Baza , na EVO motorima bi mogli biti Toni Elias i David Salom .
Team Pedercini æe najvjerovatnije biti u sastavu Luca Scassa i Christian Iddon .


MRS Kawasaki prelazi iz Stocka u SBK ... vozaè Jeremy Guarnoni .

Michel Fabrizio i Sheridan Morais su potpisali za Grillini koji prelazi sa BMW-a na Kawasaki .

Team Toth koji se takmièi u Supersportu na Hondi , najavio je ulazak u SBK , takoðe na Kawasakiu , a vozaè æe biti tatin sin Imre Toth .

Ekipa MR-Racing za koju je vozio Max Neukirchner napu¹ta prvenstvo .



Francis Batta , glavni èovjek Alstare ekipe , nakon neuspjelih pregovora sa Apriliom , okrenuo se pregovorima sa Bimotom ( koristi BMW agregat )

Red Devila Roma ekipa æe najvjerovatnije napustiti prvenstvo , dok æe Althea preæi na Ducati , tako da æemo imati samo dve Aprilie u 2014.

Pored dve nazovi fabrièke Honde , ( iako nemaju  skoro nikakvu podr¹ku fabrike ) , mo¾da æe biti i dve EVO Honde tima Lorini ( Roberto Tamburini i Luca Marconi ) .

Od BMW-a za sad samo 1 motor je 100 % siguran , a to je Sylvain Barrier .
Spominje se ulazak maðarskog H-Moto tima ( vozaè Alen Gyorfi ) i australijanac Glenn Allerton æe mo¾da voziti .
Troy Corser zbog nedostatka novca odgodio ulazak za 2015.



Buell potvrdio svoje vozaèe ... Geoff May i Aaron Yates

Radanovic

Dvostruki SBK ¹ampion , James Toseland , u septembru æe poku¹ati oboriti brzinski rekord na Boneville jezeru .
Cilj je iæi 643 km/h


Radanovic

I u SBK æe kvalifikacije biti kao u GP-u .

Prvih 20 vozaèa iz treninga ulazi u Superpole , koji se vozi 2x15 minuta .
Najbr¾ih 10 ide u Superpole 2 , a oni od 11-20 pre toga voze Superpole 1 iz kojeg æe 2 najbr¾a vozaèa iæi u Superpole 2

Radanovic


Slu¾beno potvrðeno ... Alstare ekipa sledeæih 5 godina koristi Bimotu

srbac

Nije mi jasno kako ce Bimota dobiti licencu , homologaciju ili kako se vec zove, kad nije proizvodjac motocikala?

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: srbac poslato 12 Januar, 2014, 19:27
Nije mi jasno kako ce Bimota dobiti licencu , homologaciju ili kako se vec zove, kad nije proizvodjac motocikala?
kako mislis nije...uzimaju agregate od drugih fabrika a ramove sami prave.....a ko pravi ostalima viljuske, kanzdze i diskove....svi vize marchesini tockove....a zar bmw ne korsiti rotax agregate....i Buell.....wtf
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

x3mer89

Mislim da za ulazak u SBK moraju da proizvedu 2000 motocikala do odredjenog datuma da bi dobili homologaciju za ulazak.
Prva gore a ostale dole, ako nije kontra. Ako je kontra sve to isto samo obrnuto ali onda promasim..

srbac

Pa mislim na broj prodatih motocikals, zar nije Panigale cekao godinu danaza homologaciju.....
Znam sta je Bimota revolucijo vec 30 godina nesto preradjuju i znam da su poceli tako, kupis nov motor das njima i jedno 20 000 Dm i oni ga preurede.....
Bmw je uvek pravio motocikli.....verovatno pre ostalih...

ЯЭВОЛУТИОН

bmw nije motorcikl...ni kom obliku...ende.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

srbac


ЯЭВОЛУТИОН

R 25 je najbolji skuter ikada.....trosi manje od bilo kog skutera, ide isto kao i bilo koji od 250 ccm po ravnom....i ne zeli dumre.....jedino sto je svako putovanje sa njim duuuuugoooo..
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Radanovic

Test Portimao



1. Eugene Laverty (IRL), Suzuki, SBK, 1:43,4 min
2. Marco Melandri (I), Aprilia, SBK, 1:43,5
3. Alex Lowes (GB), Suzuki, SBK, 1:43,7
4. Chaz Davies (GB), Ducati, SBK, 1:43,8
5. Jonathan Rea (GB), Honda, SBK, 1:43,9
6. Davide Giugliano (I), Ducati, SBK, 1:44,4 min
7. Leon Haslam (GB), Honda, SBK, 1:44,4
8. Sylvain Barrier (F), BMW, Evo, 1:45,2
9. Alex Hofmann (D), Aprilia, SBK, 1:45,5
10. Claudio Corti (I), MV Agusta, SBK, 1:45,7
11. Jérémy Guarnoni (F), Kawasaki, Evo, 1:46,0
12. Michele Magnoni (I), Honda, SBK, 1:48,5
13. Fabien Foret (F), Kawasaki, Evo ----

Radanovic

Biæe ne¹to od Suzukia ove godine

01- Alex Lowes – Voltcom Crescent Suzuki – Suzuki GSX-R 1000 – 1’42.5
02- Eugene Laverty – Voltcom Crescent Suzuki – Suzuki GSX-R 1000 – 1’42.6
03- Jonathan Rea – Pata Honda World Superbike Team – Honda CBR 1000RR – 1’42.9
04- Davide Giugliano – Ducati Superbike Team – Ducati 1199 Panigale R – 1’43.0
05- Marco Melandri – Aprilia Racing Team – Aprilia RSV4 Factory – 1’43.1
06- Chaz Davies – Ducati Superbike Team – Ducati 1199 Panigale R – 1’43.2
07- Leon Haslam – Pata Honda World Superbike Team – Honda CBR 1000RR – 1’43.5
08- Sylvain Barrier – BMW Motorrad Italia – BMW S1000RR – 1’44.0 (EVO)
09- Claudio Corti – MV Agusta Reparto Corse Yakhnich Motorsport – MV Agusta F4 RR – 1’44.5
10- Alex Hofmann – Aprilia Racing Team – Aprilia RSV4 Factory – 1’45.0
11- Jeremy Guarnoni – MRS Kawasaki – Kawasaki ZX-10R – 1’45.3 (EVO)
12- Michele Magnoni – Pata Honda World Superbike Team – Honda CBR 1000RR – 1’46.4



sasa ns 1

nekako mi te silne pretumbaije neulivaju poverenje,nadam se da cu se smiriti kad pocne sezona

sasa ns 1

daj boze da uvedu istambul,prosle godine bilo neki popust  agencijski 4 nocenja u instambulu i put busom za 85 eurica i to u vreme sbk,vreme lepo, dan za obilazenje i plazu krajem sept4ebra a tu je i trka

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.