Glavni meni

Koje ulje preporucujete da se sipa u Yamahu R6 2007? :))

Započeo Kole89, 23 Jul, 2013, 00:59

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

con3

Druze nemoj da ih slusas, sipaj ulje sedi i vozi

Slaninar

Citat: zVuk poslato 23 Jul, 2013, 10:36
.....neko mi rece da je taj 300v trkacko ulje i da je odlicno, ali da brzo gubi viskozitet, odnosno da se menja posle svake trke.......odnosno ako ne vozis trke, nemoj ni da ga sipas....




...a mozda sam i ja to nesto pogresno cuo......

Ne gubi viskozitet - po tom pitanju (odr¾anje viskoziteta pri visokim temperaturama) je u svetskom vrhu.

Jedino ¹to lo¹ije èuva motor od rðe, kad se kondenzuje voda i sl - predviðeno je da se cepa na trci, pa da se menja. Zato ako se motor vozi u gradu, na kraæim relacijama, nije najbolje re¹enje.

Motul 7100 10w40 i neæe¹ pogre¹iti.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

CBRR1



Mad Max

Citat: CBRR1 poslato 23 Jul, 2013, 20:55
a koji ti je motor u pitanju druze.???



Sta preporuci gospodin R1CBR znaj da sigurno prolazi! :)
Brzi od smrti, Jaci od bola

CBRR1

auuuuu to mora da ide ko ludo...
@madmax
ja bih tu sipao modrica longlife...

Bori¹a

moj komsija ima volvoa karavana i u svako motorno vozilo sipa sae30 ;D

con3

Citat: Bori¹a poslato 23 Jul, 2013, 23:45
moj komsija ima volvoa nekog karavana i u svako motorno vozilo sipa sae30 ;D
Cekaj jer tvoj komsija vozi volvo karavan?

Hurricane



Panco.KV


Kole89


Major


zVuk

Ko se ljuti, uleti mu kruti

Lazic


sasa ns 1

motul 300v 10-40,moze i 15-50 ako vise vozis po gradu ili duze na otvorenom ili samo kad je toplo i menjas po preporuci proizvodjaca.Posto ti je motor euro3, kod vecine tih motora se menja na 10 do 12 hiljade ali nisam siguran za erove.I ove najkvalitetnije ful sintetike izdrze i  da se nemenjaju 2 godine pa  posto je kod nas velika naftnakriza-prazni rezervoari mala kilometraza bolje sipaj neku  extra ful sintetiku,motul ,castrol,amsoil i menjaj na 2 godine ako nepredjes dovoljno kilometara.Ove druge ful sintetike-jeftine  mnogo pre gube svojstva cak i vec posle 1000 km u odnosu na top kvalitet ulja tako da to batali.Ulje ce te izaci skuplje 10 eura a razlika ko dupe i glava iako se to na prvi i drugi pogled ne primeti,osim ako nisi mehanicar pa ulje procenjujes na osnovu toga da li je crno i pipasga pod prstima pa dajes sud kao da imas dva doktorata a ti eto ispo mehanicar

Slaninar

Ako sipa 300 v nije dobro da ga ne promeni preko zime - te 2 godine je ipak malo previ¹e.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Panco.KV

Odlicno je na 2 god ako se ne vozi.ili od 7 do 10000 km

TEEfqd


CBRR1