Glavni meni

Uvoz motora procedura,realnost i mitovi

Započeo TroxX, 17 Januar, 2011, 14:16

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

sale_75

Donesi mrtvu macku iz Qatra i ocarinices je, a da li ces moci regularno da je prodas moras neku drugu ustanovu da pitas.
Bio sam prisutan kada je covek pricao kako su mu naplatili carinu za dva ili tri kontenera puna peska umesto neke robe koju je porucio iz Kine, zalio se i jos je mogao da najebe jer je mozda bio radioaktivan pesak i o njegovom trosku je morao da se ukloni iz skladista isti taj pesak.
Moras da se obratis prvenstveno upravi od koje zavisi da li mozes da dobijes uverenje o ispitivanju vozila.
http://www.abs.gov.rs
Ili
http://www.vin.bg.ac.rs/index.php/sr/kontakt-ver/uprava-i-laboratorije
Ili mozda jos najbolje
http://www.tuvrheinland.rs/index.php/homologacija-u-auto-industriji

stilgar

Da pitam ako neko zna. Oce covek crnogorac sa stalnim boravkom u CG da kupi moj motor, ja bi trebao da napravim i overim kupoprodajni ugovor sa njim i overim kod notara, platim porez na apsolutna prava, odjavim tablice i saobracajnu i predam coveku motor. Motor mi je 1998 mo godiste a u Crnu Goru se mogu uvesti samo vozila do 8 godina starosti. Moze li ga on uvesti ako se u ugovoru naglasi da je motor neispravan uzet za delove? Mora li se onda bar malo i raskupusati pre transporta, npr skinuti tockovi, sediste, rezervoar, plastike, far... zna li neko da li tako moze da udje u CG i koja je carina. Da li i kakve posledice povlaci ako ja odvezem motor u CG i tamo ga prodam i vratim se sa saobracajnom i tablicom da ga odjavim, da li ce mi prilikom placanja poreza na apsolutna prava praviti problem sto je ugovor iz CG? Da li uopste da se petljam sa tim il da batalim kupca? 

Hurricane


Hurricane

ili zavr¹i ugovor normalno plati porez i zaboravi na njega i zajebanciju oko izvoza/uvoza jer æe glava da te boli a da nije tvoj problem..

stilgar

Iso sam u poresku da se raspitam pa da podelim sa vama ako nekom bude trebalo. Rece mi sluzbenik koji radi poreska resenja na apsolutna prava da za stranca moram da odem sa njim u poresku Stari grad na zelenjaku u deo za strance da bi mu dali PIB broj koji mu treba za ugovor kod notara i porez na prenos. Posle ide odjava tablica i saobracajne, stranac preuzima motor i sa ugovorom i potvrdom da je odjavljen motor ide kuci u svoju domovinu i zeza se sa svojom carinom.

MIGE

da podignem temu iz mrtvih..koliko izadje prevoz motocikala iz oblasti Lombardija,Milano?
koliko izadje carina,usluge speditera,odjavni papiri,itd...nek napise neko ko je skoro imao iskustva...hvala  [thumb_up]

Lazic

Ti k'o da ne zna¹ kako voze Italijani... :o ;D :-*

Major

Citat: MIGE poslato 31 Oktobar, 2018, 20:21
da podignem temu iz mrtvih..koliko izadje prevoz motocikala iz oblasti Lombardija,Milano?
koliko izadje carina,usluge speditera,odjavni papiri,itd...nek napise neko ko je skoro imao iskustva...hvala  [thumb_up]

Italija nije bas mesto za kupovinu motora jer oni uopste ne odrzavaju motore.
Ali cena bi ti bila izmedju 250-300 eura za prevoz.
Carina zavisi od toga koja je cena motora i sta spediter moze da ti provuce kod carinika.
Ali racunaj za motore do 500kubika carina 5% + 20% porez
Spedicija od 80-120eur zavisi koga navatas.
Odjavne papire i bla bla bi trebalo da zavrsis za neki max 150eur, opet zavisi da li kupujes od fizickog lica ili dilera, da li hoces da ga osiguras i tako to.


con3

Ima li ko da uvozi motore iz Madjarske ? Hvala .Malo da osvezim temu .

Major

Mislim da bilo ko ko ti radi uvoz motora moze i iz Madjarske da ti odradi taj uvoz.
To je usputna stanica kad se vracaju iz Evrope :)

con3

Citat: Major poslato 09 Mart, 2020, 16:05
Mislim da bilo ko ko ti radi uvoz motora moze i iz Madjarske da ti odradi taj uvoz.
To je usputna stanica kad se vracaju iz Evrope :)

Ja ih pitao par ono u fazonu ne rade Madjarsku.

mali_zmaj


Znam da ne¹to spominjete Italiju stalno,a da li ste mo¾da razmi¹ljali o Sloveniji,po¹to tamo postoji moguænost vaðenja privremenih tablica,pa se motor bukvalno mo¾e dovesti na toèkovima. A u Srbiji ¹pedicija vam odradi sve ostalo. U¹teda sigurno. Barem na prevozu, Dogovorite unaprijed pregled motora,Slovenija nije velika..
jin-jang

jevta

850 evra grubi pregled u itaiji odjava tamo.prevoz carina ¹pedicija i ABS.Sve uradili ¹pediteri u SU.
Ne mo¾e biti jevtinije ako idem sam sigurno.

UFF

da si im rekao da mozes da im zavrsis anti virus za koronu garant bi moglo jeftinije

Dario

Pozdrav manijaci, imam veliki problem vec 4 meseca, evo ovako:Vozio sam motor ne carinjen bez dozvole (ima madjarske papire uredne poklapaju se brojevi itd..) zaustavila me je policija na asvaltu gde su mi,, Privremeno'' oduzeli vozilo, nakon toga isao sam u sup gde su zapisali sve odspavao sam 12 sati u pritvoru, ujutru isao kod sudije dobio kaznu 100.000 za ne posedovanje dozvole i 20.000 za ne registrovan motor, uredno platio nakon 3 dana, i sad krece patnja, ni traga ni glasa za motor, platio sam advokata 200e dao mu punomoc, zadnje sto mi je inspektor rekao to je da se ceka provera na interpolu, ja sam gledao puno stranih sajt gde upises br sasije itd i dobijes rezultat da li je kraden, nigde nije ispisalo da je kraden, cak sam na par sajt platio da se proveri.. Sta vi kazete i mislite? Sta raditi dalje?

ЯЭВОЛУТИОН

ucinio si carinski prekrsaj i vozilo ti je oduzeto...realno jedini nacin da ga povratis je da se pojavi madjar na koga se vodi i da potrazuje vozilo u tvoje ime.....razlog je to sto vozilo jeste tebi oduzeto ali ti papiroloski nisi vlasnik za ovu drzavu.....te samim tim ti ga ne mogu ni vratiti....obicno ga drze par godina i onda ide na licitaciju....od skora vozila sa licitacije se ne mogu registrovati pobovo vec samo za delove...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Dario

Ali kada je usao u drzavu, bio je registrovan i navodno su skinuli tablice odneli preko i odjavili ga.. Ja sam trece lice u srbiji, kupio sam od drugara a on je kupio od lika koji ga je dovezao tu, e sad je problem sto taj lik nece da se javi niti da saradjuje da ga izvadimo, on kao ima kupopradajni ali nije overen, al ja se kladim da jeste samo kaze da nije jer se boji da ne bi najebo.. A coveku ne moze objasniti da sve ide na mene i da samo hocu izvaditi motor sa njim..

Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

El Jefe

Компликовано. Тај први што је увезао мотоцикл је направио царински прекршај, није га пријавио на царини и није га царинио. Можеш да доказујеш да си доведен у заблуду приликом куповине и тражиш накнаду штете од продаваца, а од мотоцикла се опрости.
Друштво за заштиту од животиња

mareskin


Ako dobro razumem kupljen je motor bez papira od nekoga ko nije vlasnik i vo¾en je neregistrovan i bez saobraæajne. Onda ga je policija oduzela i pisala kaznu.
Ne vidim kako bi tebi bilo ko vratio motor koji nije tvoj. Veæ si ka¾njen za prekr¹aj koji si naèinio.

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu