Glavni meni

Uvoz motora procedura,realnost i mitovi

Započeo TroxX, 17 Januar, 2011, 14:16

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Hurricane

..¹to reèe Marko, iskustvo je tu ono ¹to vaga da li se isplati ili ne, radio sam vi¹e puta i carinio jer mi je posao, i pored svih povoljnosti uvek je bilo upitno da li se isplatilo..

I to kad je sve ok, o riziku i cimanju uop¹te da i ne govorimo..


UFF

ja sam uvezao auto iz nemacku :)

prvenstveno zato sto taj sto sam hteo ovde nije ni postojao na oglasima

bigsheki se tad vracao iz nemacke za srbiju pa ispao smeker, nasao mi auto, kupio ga i dovezao

dok sam platio sve troskove izasao me debelo preko cene za koju ovde moze da se proda tako da sa racunice preprodavca ne isplati se nikako ali ako uzimas za sebe i nameravas da ga vozis duzi niz godina onda bih rekao da se ipak isplati jer bar znas sta si kupio

Lazic

Zna¹ ako ga neko gore detaljno proveri... Mada je u startu veæa verovatnoæa da æe da bude bolji nego kod nas... Samo nikako ne kupovati od Turaka ili Arapa uop¹teno... A ni od na¹ih...

Gavrolini

Nije mi jasno bas kako to kad kupujes preko znas sta kupujes a kad kupujes ovde onda ne znas.  Ako mislite da oni ne skidaju kilometrazu i ne sminkaju aute za prodaju onda se debelo varate. Jedino sto je preko veci izbor.

Hohštapler

Opet meni nesto nije jasno...ako izadje skuplje, kako to da se onda uvoze ta silna kola i motori??
Jasno mi je da kupiju najjeftinije tamo, al opet...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Slaninar

Citat: Ho¹tapler poslato 09 Januar, 2017, 12:09
Opet meni nesto nije jasno...ako izadje skuplje, kako to da se onda uvoze ta silna kola i motori??
Jasno mi je da kupiju najjeftinije tamo, al opet...

Nema "opet", to je to.  :)

Kupi¹ jeftino, proda¹ skuplje, uz uraèunate sve tro¹kove (carine, takse...).  

U Italiji su uglavnom jeftinija vozila, nego u Nemaèkoj.

Ako kupi¹ od Nemca, sa servisnom knji¾icom, ima¹ prilièno dobre ¹anse da je stvarno sve kako pi¹e u knji¾ici (a da je po knji¾ici sve servisirano kad i kako treba). Ali uglavnom su takva vozila skuplja od "proseka".
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Grof

Vidi, matematika je prosta, po evropi a poèev od slovenije se za male novce kupuju uglavnom auti bez tehnièkog ili oni sa 400000km onda se carine i sredjuju i prodaju ovde ¹irokim narodnim masama.... veoma prosto jer auto sa pravih 100000- 150000km i u svetu ko¹ta neke novce ¹to ga sa carinom i porezom i tro¹kovima èini ne zanimljivim ovda¹njim trgovcima.

Sa motorima je situacija +/- slièna, sem ¹to ponekad za neke modele nema ponude u Srbiji pa se onda pristupa uvozu bez obzira na tro¹kove. Seæam se da je neko tra¾io FZ1 i na kraju ga uvezo iz Slovenije jer nije na¹ao odgovarajuæi motor u Srbiji.

Znam isto tako da je drugar tra¾io prvi Varadero sa normalnom kilometra¾om u Srbiji i nije ga na¹ao pa je uvezao ¹ta je tra¾io, jer sve ¹to je gledao u Srbiji nije to bilo to bez obzira na cenu. Isto tako se seæam kada sam tra¾io za drugara VFR800 pa obi¹ao jedno 10ak komada pa na kraju za koju stotku vi¹e kupio motor od Dejva koji je poslu¾io jednom njegovom drugaru da dodje iz Engleske i ostavljen je u Srbiji da se proda jer je lika mrzelo da se motorom vraæa za Englesku.    

U svakom sluèaju uvoz iz recimo Italije zna biti poprilièan najeb dok je u Nemaèkoj i Austriji isti motor po pravilu skuplji i potencijalno bolje odr¾avan i sa manje kilometra.

ts.marko

Citat: Gavrolini poslato 09 Januar, 2017, 00:51
Nije mi jasno bas kako to kad kupujes preko znas sta kupujes a kad kupujes ovde onda ne znas.  Ako mislite da oni ne skidaju kilometrazu i ne sminkaju aute za prodaju onda se debelo varate. Jedino sto je preko veci izbor.
©to se kilometra¾e tièe, ©vajcarska je jo¹ uvek sigurna.
Tamo se to ne radi

Lazic


Gavrolini

Mozda se nije radilo dok se i tamo nije nakotilo Srba, Bosanaca,hrvata i ostalih govana.

mkt


idanijel

Bas,kad ga Turèin odjavi sa stranih tabli i napravi export papire moz' da radi sta oce i u CH

sremac

dosta teoretisanja, a niko ni da da orjentacione tro¹kove, tako sam se ja raspitivao za auto sve je ono otprilike moze i ne mo¾e , a ¹ta bi ti , odakle koliko bi dao pa da se nadjemo, ajde ja da postavim neku hipotetièku raèunicu koju sam raèunao za auto

1) motor 1600e (opet ni tamo nisu gadljivi na cenkanje) + oko 50e odjave i ugovori, mo¾e biti i manje negde je odjava dzabe i motor odjavljen se prodaje negde je ugovor oko 20e i slièno
2) transport si rekao da te ne interesuje inaèe neka bude da je 300e (italija) ako za auto tra¾e tu lovu a motor verujem da i to mo¾e povoljnjije
3) na¹a granica, ¹pediter od 50-150e usluga koliko su meni savetovali nadji DOBROG ©PEDITERA  tu ne ¾ali , s njim je sve moguæe, i mo¾e da te po¹tedi dosta dodatne glavobolje i tro¹kova, i pre puta bi bilo dobro to veæ uraditi da ti ka¾e ¹ta i kako
4) nameti drzavi oko 400e (pod uslovom da se motor carini na 1600 odnosno da u ugovoru tako pi¹e) ako si dobar sa carinikom (èitaj ako koristi¹ zeleni VD-50 sve mo¾e da prodje)
5) pregled ams 150e
6) registracija

znaèi tebe taj motor do registracije grubo izadje oko 2600

napomena 1: ostaviti jo¹ 100tinak sastarane za carsinsko sladi¹te gde znaju da zadr¾e par dana dok se ne ..obradi,, papirologija + i jo¹ jedan pair zaboravi kako se zove
napomena 2: ja sam raspitivanjem za auto dodu¹e do¹ao do ovih podataka pre godinu i ne¹to, ko je radio od ljudi skoro neka ka¾e koliko je realno jer dosta ljudi koji rade sa tim ne ¾ele da ka¾e , ili ti po automatizmu nude svoje usluge .

¹to se preprodavaca tièe za njih verujem da isti motor mo¾e da prodje mnogo povoljnije iz razloga ¹to on taj motor neæe uzeti ako mu ne spusti cenu lupam 300e, jer uvek moze otiæi po drugi, a ti je mora¹ ispo¹tovati jer si po njega do¹ao,  pa je uigraniji s transportom  -100tinak , pa ima svoje ljude na ¹pediciji i carini, zna koga æe podmazati da se carini motor po najni¾oj moguæoj ceni, zna gde æe to najbrze proæi i na kojoj carinarnici je najmanja osnovica i na tim cakama lepo zaradi.
budala na leru, mudonja u kontra smeru

Slaninar

Mo¾e se uzeti i lak¹e havarisan, dosta ispod cene - èak i ako je neko manje o¹teæenje - pa ovde izvijati polovan deo.

A mo¾e i izakan, ubijen, koji ti nikad ne bi uzeo za sebe, pa u¹minkati za prodaju posle uvoza i prodati.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Po prvom sluèaju je havarisan dobio nik... ;D Al' ®iva ih sreðuje za medalju... ;D

sremac

joj be¹e neka tema na forumu, gde ja Havarisan , sredjivao ram iz saobraæajke , par njih reklo da nema ni¹ta od rama, par dana posle motor leti na zadnjem :D ¹teta ¹to ne pravi vi¹e te teme :)
budala na leru, mudonja u kontra smeru

UFF

da na zadnjem po mraku i kisi
a pre toga se slikao kako drzi ram u delovima u dve kese

Andjelo

Citat: Gavrolini poslato 09 Januar, 2017, 00:51
Nije mi jasno bas kako to kad kupujes preko znas sta kupujes a kad kupujes ovde onda ne znas.  Ako mislite da oni ne skidaju kilometrazu i ne sminkaju aute za prodaju onda se debelo varate. Jedino sto je preko veci izbor.
kao prvo iz Nemacke kada kupis auto u auto kuci ili prodavca koji ima registrovanu firmu  ,95% su sanse da ne sme da te zajeba  ,ali od privatnog  lica 50-50%  su sanse .Jer registrovana firma ili auto kuca  kada ti izda racun  mora da stoji iza toga sta ti je prodao  i u kakvom  stanju  jer postoji mogucnost da ga tuzis  i da ce ga skupo kostati  ako se ustanovi  da te je zajebao ,cak i zatvor moze da zaglavi .A kod nas u  95 % posto slucaja  kupujes auto em sa vecom kilometrazom  i  70% auta su blaze ili jace havarisana  .Ja skoro svaki auto sto sam kupio kupio  od preko i  sa svim sam bio prezadovoljan  ...........zato je najbolje kupiti auto od Prodavca automobila ili auto kuce i to po mogucstvu da je auto bio na lizingu  tu nema prevare

Andjelo

i sto se tice auto  do 4 godine starosti  ,ispadne jeftinije kupiti preko nego ovde negde sa placa ...........evo moj brat od tetke  u zadnje vreme uvozi za fizika lica kod nas samo  automobile  mladje od 4 godine

Slaninar

Kod nas 90% ljudi gleda kako æe koga da zajebe. I u stanju su da se cimaju da zajebu i za 10 evra. Jer smo sirotinja i beda - usvakom smislu.

©vajcarac i Nemac znaju biti i stoke i cigani za neke stvari, ali sa kolima i motorima se generalno ne cigane. Ako ti da servisnu knji¾icu, 90% ¹anse da je tako kako tu pi¹e i 90% ¹anse da je sve menjano i raðeno kako proizvoðaè prepisuje (¹to se kod nas smatra suludim "e, jeste, jo¹ i jaje od prepelice da mu dajem...").
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen