Glavni meni

Uvoz motora procedura,realnost i mitovi

Započeo TroxX, 17 Januar, 2011, 14:16

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ts.marko


Nikola_92

HITNO mi je Potreban broj nekog ko se bavi uvozom motora iz Italije, okolina Milana.

Unapred zahvalan !!!

jevta


jevta

#203
Obeæao pa da ispunim
Email uz pomoæ googla dogovarano i dogovoreno sa Italijanom za kupovinu.Bilo maèovanja oko cene al dobro.
Èovek koji tamo sreðuje papire odjava i slièno pregleda i preveze motor u srbiju plaæen 400 evriæa
©pediciji plaæeno za carinu porez uslugu 370 evriæa
Dr¾avi za tamo neku potvrdu AMS-CMS 80 evriæa
Sve u svemu tro¹kovi iza¹li 850 evriæa.Moje bilo da naðem i odem na carinu po motor.
Usluga èoveka ovde koji se bavi spajanjem ljudi i svesrdnim pomaganjem oko svega ja nisam platio inaèe ko¹ta neke novce.
Da li je puno ili malo mogli bi da iskomentari¹u ovi ¹to se bave uvozom.
Nadam se da sam nekom pomogao



joka

 jevto, lep motor, èestitam u zdravlju ga vozio!   [cheers]

kosta92

cestitam !! lepa ko lutka, puno predjenih kilometara !  [thumb_up] [thumb_up]
Sam biras kako zivis ! :)

Taraba

I jel se isplati na kraju? Kad dodas tih 850e + koliko je Zabar uzeo pa uporedis sa cenama kod nas?
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

jevta

Da li se isplati?Pojma nemam mogao sam za te pare i ovde da kupim bez opreme dodu¹e.Sva tri kofera ralica slajderi rizoma migavci rizoma blatobran sa lancobranom povi¹eni vizir .Kod nas bi me takav iza¹ao 3500 mo¾da malo manje ustvari isto.
©ta je prednost.po¹to se ne zanosim kilometra¾om o tome nisam pisao sa talijanom .Meðutim iznenaðenje je stiglo u vidu svih uredno spakovanih fabrièkih delova uredne servisne knji¾ice i komentara èoveka koji ga je pregledao i doneo "gde ste na¹li ovu picajzlu" [rofl]

Motor u carinskom magacinu upalio iz prve magacioner nije mogao da veruje veæ spremio opremu za paljenje i zaradu.Jedino gume bile na 1 bar

Hohštapler

... i tu se onda postavlja pitanje... svi ovi motori ¹to se uvezu kod nas... kakvi su to "probrani komadi", i kolko tamo ko¹taju kad ovaj ¹to ga uvozi mora da zaradi??

To je veæ neka druga prièa...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

jevta

Oni zarade na onome ¹to sam ja platio sami tamo tra¾e sami dovoze i poneki kr¹ uvale.Dva meseca sam ja tra¾io odgovarajuæi motor po odgovarajuæoj ceni.U potrazi je igrao fazer i multistrada.I ovo ¹to sam kupio je za one tamo cene povoljno.I tamo su cene kao ovde.

bigsheki

ja sam danas isao da gledam dl1000 vstrom,spustio je posle pola sata cimanja na 1900 a ja mu dajem 1700.znam da sam bezobrazan ali trgovacka posla.zato drugarima sa foruma sve dajem jeftinije jer ne zelim na vama da zaradjujem.motor je presao 103tkm.nema nista od opreme sem grejaca sedista,gume nove,plocice nove,diskovi nisu sjajni.drugi motor sam naso sa 47tkm oborio je sam preko sms na 2300. u sustini ovo je odgovor na hostaplerovo pitanje.ulicka se i moze da se zaradi opusteno 700eur druze.na ovom drugom 500 :) ja uzimam za sebe da vozim bar 3god na strane tablice jer mi je mnogo jeftinije nego kod nas da reg. prijavim na 6 meseci i enter.gledao sam motore po ch i nl oglasima,skuplji nego u nemackoj.sve u svemu sa prevozom i carnom ne bi smeo da izadje vise od 2500eur.

bigsheki

odlucio da carinim xx,320eur i amss 25eur. za vikend ga donosim dole,carina za dl1000 je 270eur+amss.danas kupih i skuter piaggio liberty 49ccm za neku sicu,pa se javim sutra koliko izadje carina i za skuter.toliko od mene sto se tice info o uvozu iz nemacke.nema nekih papira i tih peripetija,sve mi spediter posalje emailom i to je to

Hattrick

Reci mi samo da li ti traze CoC za motore ili ne ?
I koliko ce pored carine i pdv-a (ako znas unapred), da te izadju ulazni papiri, spedicija, ocitavanje brojeva, i lezarina na skladistu ?

bigsheki

Citat: Hattrick poslato 06 Mart, 2017, 22:47
Reci mi samo da li ti traze CoC za motore ili ne ?
I koliko ce pored carine i pdv-a (ako znas unapred), da te izadju ulazni papiri, spedicija, ocitavanje brojeva, i lezarina na skladistu ?

care,ako nemas coc izadje te amss oko 50-60eur.to je verovatno sa ocitavanjem,znam za kola da mi uzimaju oko 500din,tako mi rece moj spediter jos ranije nesto u prolazu.ovo je sve zajedno bez amss 320eur za cbr 1100xx 2002god.to je sa uslugom speditera i svim ostalim,posto imam coc placam jos oko 2700dinara amss i ostaje reg.lezarina se ne placa,to mogu da ti zavrsim da stoji koju nedelju duze da ne platis nista.posto smo sa mm :)))) coc ne treba,ako ga vec imas izadje te oko 30-40eur jeftinije amss i to je sve.

Major

Ako nemas coc uverenje te izadje vise para :)
Taksa 300
Agencija za saobracaj 3000
AMSS mislim da bese 5000
Plus ako nemas coc onda naplate jos 2.000-3.000 da oni kao provere..

bigsheki

major to je za auto.3300+8200 ako nemas coc.za motore je drugacije,pricao sam sa covekom u amss koji radi na tome,svake nedelje se srecemo.za skuter piaggio liberty 2001 god 49ccm carinu su mi rekli 130eur.sve sto sam do sada napisao je provereno 100% ni pare vise ni pare manje,sto se tice carine.oko amss za motor se moze desiti da sam pogresio u 5 ili 10eur

idanijel


zivchany

 Procita ovde sve i svasta ali nekako ne vidoh nigde konkretne odgovore ...
Aj konkretno ako neko zna ili da me uputite na nekog ko zna .
Uvoz motora iz Nemacke ili tako nesto , zapadna evropa ...intresuje me neki mladji motor tj testni primerak nekog dilera, iz razloga sto oni vracaju pdv.
E sad koja je procedura oko papirologije , sta je potrebno sve dobiti da bi mogao taj porez da se vrati i da li imamo nekog ovde na forumu ko radi tu vrstu posla , da ode kupi motor, dotera do bg a  , zavrsi papirologiju oko carinjenja i tih gluposti i naplati svoju uslugu.
Znaci meni da ostane da registrujem motor bez nekih problema tipa ft1p i ostalo ....

UFF


zivchany