Glavni meni

Razlike izmedju CBR 600 RR 03-04 i 05-06

Započeo dr32, 07 Jul, 2013, 16:13

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dr32

Zanima me koje su sve razlike izmedju ova 2 modela, i jesu li dosta primetne u voznji?
05-06 ima USD napred, malo drugaciji vizir i rep sa sedistem. Al zanimaju me tehnicki detalji, ponasanje u voznji, eventualno neki cesti kvarovi ili slabe tacke?




4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

dr32

4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

nesic1

verovatno niko nije imao priliku da vozi oba modela, ili ce napisati za neki dan, lepo je vreme vozi se narod,, u principu obracas paznju na sve kao kad kupujes bilo koj motor

CBRR1

brate 05 model ti nema plasticne ususnike isti kurac imao oba modela...moyda samo 03 mode da je nervozniji negde oko 8soma obrtaja,onako strecne,i do jaja nepouydan na jacem cimanju kocnice i na visokim obrtajima,fali mu stabiliyator,,,,

dr32

Koliku razliku u voznji pravi ova USD viljuska, nisam do sad imao jaci motor sa njom, a nisam primetio razliku kad sam probao motore od ortaka koji je imaju na svojim motorima. Mada nikad ih nisam nesto przio, verovatno je tu razlike.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

CBRR1

jeste razlika sa usd viljuskom,zato sam ti i napomenuo da je model 03 malo gori pri kocenju naglom,na keca svuce te na asfalt a sa 05 modelom je malo bolje,ali je bre neprimetna razlika izmedju sto se tice svega,ako gledas brzinu u toj klasi to godiste 05 onda ti je kawa bolja 2konja obrtaja,r6 ti je tromiji u nizim obrtajima,a honda ti je nervozna do jaja,opet da napomenem po meni nema razlike neke,osim samo u jacem cimu kocnice,05 model tj godiste je malo tolerantniji...

Kengur

ja sam vozikao jednu 04 par nedelja... Burazer iz Nemacke je ostavio kod mene.
Lepo ide, fino ubrzava, ovo sto kaze cbrr1, lepo cimne posle 8/9 hiljada...
malo je laksa na volanu pa zna da igra...

Jedino ne znam koje si visine, meni je sa mojih 180 poprilicno mala i neudobna...

Simon69

Po meni je 03-04 estetski doradjena F4i sport.Tehnièki je bliza F4i a estetski 05-06. Ram,zadnji ram,plastike,skoro sve je drugaèije i ne samo USD viljuska nego i radijalne koènice ima 05-06.
Ko nece kad moze,nece moci kad bude hteo!

dr32

E hvala na odgovorima. Valjda ce da mi pomogne da neke stvari prelomim u glavi, al dok ne probam, znam da nema nista od toga.
@Kengur i ja sam visok 180cm i tezak oko 80kg, za sad sam samo seo na jednu 05 bez da je probam,a za par dana cu da probam jednu od poznanika pa cu da vidim sta cu.
Za sada je skoro svo moje iskustvo na par komada F4i sport i onih starijih F4, pa mi je to neki glavni orijentir za poredjenje. Tu mislim na neku udobnost, a ne na performanse koje su naravno na strani RRa.
U sustini najradije bi motor koji izgleda kao RR 05-06, a da je udoban kao F4i sport, al toga nema, jbg. Mozda kad bi nasao neki fin 05-06, i stavio mu povisene heblove to bi bilo pravo resenje, jer ce mi motor sluziti ponekad i za duze ture od 500-600 km u cugu. A ne bi da se odreknem neceg sa oklopima i sa cim moze da se zalegne ponekad.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy