Glavni meni

2012 Honda NC700X

Započeo Panta Zemunac, 07 Jul, 2013, 00:57

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

pit

Meni je dovoljan onaj klip gore da vidim da nije spor...a razlika izmedju VFR 800 i crossrunnera je 1 desetinka do 100 km ...aj saberi se malo .Bice da to nisi ti stisko kako treba....ili je mozda bio malo ustrtojen crossrunner da ga ne razjebete.

imaginos


Panta Zemunac

Hvala na minusima...po¹teno, svako ima pravo da se ne sla¾e sa mojim mi¹ljenjem koje je zasnovano na uporeðenju slicnih bajkova!

Koliko je lak¹a CBR600?
Koliko je zapreminski manja, te ima i manji otpor vazduha?
Koliko joj bolje zadnjak hvata (lepi) asfalt, te dobija na ubrzanju?

Za takvu gromadu od bajka, 4.1s je sasvim pristojno ubrzanje!

Evo, tra¾im za 800GSa, koji na 800 ima 85 konja, pride, lak¹i je, cirka 215kg...ubrzanje, ma garant da je lo¹ije, samo da pronaðem, hebe me ingli¹!?! 
Evo, na¹ao sam...4.2 sekunde a 25 kg razlike i 15 konja manje!
Vala, pre bi Hondu nego BMW u ovakvoj opciji!

Panta Zemunac


Hvala na minusima...po¹teno, svako ima pravo da se ne sla¾e sa mojim mi¹ljenjem koje je zasnovano na uporeðenju slicnih bajkova!

Koliko je lak¹a CBR600?
Koliko je zapreminski manja, te ima i manji otpor vazduha?
Koliko joj bolje zadnjak hvata (lepi) asfalt, te dobija na ubrzanju?

Za takvu gromadu od bajka, 4.1s je sasvim pristojno ubrzanje!

Evo, tra¾im za 800GSa, koji na 800 ima 85 konja, pride, lak¹i je, cirka 215kg...ubrzanje, ma garant da je lo¹ije, samo da pronaðem, hebe me ingli¹!?!  
Evo, na¹ao sam...4.2 sekunde a 25 kg razlike i 15 konja manje!
Vala, pre bi Hondu nego BMW u ovakvoj opciji!

BMW800ST...4.3s...190kg...85HP
BMW800R    4.1s...200kg...85HP
BMW800S     4.2s...200kg...83HP

pit

Citat: Panta Zemunac poslato 08 Jul, 2013, 15:44

Hvala na minusima...po¹teno, svako ima pravo da se ne sla¾e sa mojim mi¹ljenjem koje je zasnovano na uporeðenju slicnih bajkova!

Koliko je lak¹a CBR600?
Koliko je zapreminski manja, te ima i manji otpor vazduha?
Koliko joj bolje zadnjak hvata (lepi) asfalt, te dobija na ubrzanju?

Za takvu gromadu od bajka, 4.1s je sasvim pristojno ubrzanje!

Evo, tra¾im za 800GSa, koji na 800 ima 85 konja, pride, lak¹i je, cirka 215kg...ubrzanje, ma garant da je lo¹ije, samo da pronaðem, hebe me ingli¹!?! 
Evo, na¹ao sam...4.2 sekunde a 25 kg razlike i 15 konja manje!
Vala, pre bi Hondu nego BMW u ovakvoj opciji!

BMW800ST...4.3s...190kg...85HP
BMW800R    4.1s...200kg...85HP
BMW800S     4.2s...200kg...83HP


Hahhahah kazes 4,2  treba F 800 do stotke a pola foruma place za njim ukljucujuci i Uffa ...ispada da tek on nista ne ide.

UFF

mnogo se  [govance] u ovoj temi i to od ljudi koji nisu ni vozili motor o kojem se diskutuje
oni koji su vozili su napisali svoje misljenje, ako se ne slazete prvo lepo zakazite test voznju pa posle nje da pricamo

inace po pit-ovom izvoru tdm900 ubrzava identicno kao i ktm690 iako ima i vise konja i momenta (nisam ovo pomenuo da bi zapoceo prepucavanje za pit-e ne primaj se odmah)
http://motoprofi.com/motospecspictures/yamaha/tdm_900a-2008.html
http://motoprofi.com/motospecspictures/ktm/690_smc-2011.html

takodje ispade da oba ne mogu da se porede sa cbr600f
http://motoprofi.com/motospecspictures/honda/cbr_600_f-2007.html

aj sto ispade da je cbr brzi od ta dva nego sto ispade da je 600f brzi i od cb1000r  [rofl]  onda da ga ne prodajem? jbt nisam ni znao koliko brz motor imam  [rofl]
http://motoprofi.com/motospecspictures/honda/cb1000r-2009.html

zato da ponovim prvu recenicu ovog posta:
oni koji su vozili su napisali svoje misljenje, ako se ne slazete prvo lepo zakazite test voznju pa posle nje da pricamo

krsta63

#26
http://www.just-eat.co.uk/blog/wp-content/uploads/2011/07/snail-race.jpg
[blahblah] Kao klinci ste kada vide motor i pitaju... ciko, ciko a koliko to razvija. Sta tu ona ima da razvija, jedna bregasta u glavi, dva klipica za kocenje napred, jedan nazad. Motor je napravlkjen za siroke narodne mase, jeftin. Po predtragu vidis odmah da je dizajniran za otvoren put. Putujes mirno, imas ispeglanu krivu obrtnog momenta da ne skaces po menjacu stalno. Oni koji su vozili motor bi trebali da pisu kako se sedi na motoru, kakva je zastita od vetra, koliko trosi. To su neke stavke koje bi trebale da interesuju potencijalnog kupca NC 700 X.

con3

Citat: UFF poslato 08 Jul, 2013, 17:54
mnogo se  [govance] u ovoj temi i to od ljudi koji nisu ni vozili motor o kojem se diskutuje
oni koji su vozili su napisali svoje misljenje, ako se ne slazete prvo lepo zakazite test voznju pa posle nje da pricamo

inace po pit-ovom izvoru tdm900 ubrzava identicno kao i ktm690 iako ima i vise konja i momenta (nisam ovo pomenuo da bi zapoceo prepucavanje za pit-e ne primaj se odmah)
http://motoprofi.com/motospecspictures/yamaha/tdm_900a-2008.html
http://motoprofi.com/motospecspictures/ktm/690_smc-2011.html

takodje ispade da oba ne mogu da se porede sa cbr600f
http://motoprofi.com/motospecspictures/honda/cbr_600_f-2007.html

aj sto ispade da je cbr brzi od ta dva nego sto ispade da je 600f brzi i od cb1000r  [rofl]  onda da ga ne prodajem? jbt nisam ni znao koliko brz motor imam  [rofl]
http://motoprofi.com/motospecspictures/honda/cb1000r-2009.html

zato da ponovim prvu recenicu ovog posta:
oni koji su vozili su napisali svoje misljenje, ako se ne slazete prvo lepo zakazite test voznju pa posle nje da pricamo

E sad mi tek nista nije jasno da mi je znati odakle oni izvlace ove podatke :)


Panta Zemunac

Ama Juffe...Mi se ocigledno u necemu drugom nerazumemo!
Ma ne nipodopstavam tvoje iskustvo u probi ta, dva bajka!
Ne nipodopstavam ni tvoju procenu!

O cemu je ovde rec...rec je o tome da si veliki kompleks i da si se uvredio jer smo, Pit i ja pokusavali da okarakteristisemo sl. bajkove...i sad, odma, nizak start..."zakazite, probacemo" i ako znas da od toga nema nista!
Zasto bih i zakazivao , i da mogu, kada ti verujem da, u odnosu, na CBR600 nisu tako startni i ne primaju "zglob" (zbog mase i zapremine, klirensa i vesanja)!

Po tebi je sranje svaki bajk koji nemozes da rascepis odmah u crveno...odmah su to neke babetine!
Da te pitam nesto...a sto onda vozis taj auto a ne neki, neudobni, dvosed (cabrio/cupe) V6, 3 somica cccm? Hebiga, nema veze sto je neudoban ali cepa, zvace asfalt kao guza pelene!!
Ja cu ti odgovoriti....Zbog namene, jer svako  sredstvo ima i svoju namenu!

Nisam ja kriv stozivimo u zemlji gde je i jedan polovan bajk luksuz a da ne polemisemo dalje!

pit


UFF

Citat: abarth poslato 08 Jul, 2013, 23:05
Comparatif Honda NC 700 vs Dacia Logan

[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]


eto kolega vam objasnio

nemam sta vise da kazem na ovu temu osim da ni nc700 kupio i vozio isto kad i jebenu daciu logan

tj NIKAD   [govance]

pravo porednje  [thumb_up]  ocigledno da abarth i ja ne delimo isto misljenje o tom motori vec i malo strucniji i iskusniji ljudi kojima je to profesija  [hello]


Major


pit


pit

Citat: pit poslato 09 Jul, 2013, 09:28
Citat: UFF poslato 09 Jul, 2013, 02:23
Citat: abarth poslato 08 Jul, 2013, 23:05
Comparatif Honda NC 700 vs Dacia Logan

[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

     


eto kolega vam objasnio

nemam sta vise da kazem na ovu temu osim da ni nc700 kupio i vozio isto kad i jebenu daciu logan

tj NIKAD   [govance]

pravo porednje  [thumb_up]  ocigledno da abarth i ja ne delimo isto misljenje o tom motori vec i malo strucniji i iskusniji ljudi kojima je to profesija  [hello]



           Ma Hondin mendzment sve mentoli....trebali su da u sve modele stave motor od 1200 ccm i kad dodje neki klinac ili rekretivac i zatrazi slabiji motor prema svojim mogucnostima da kazu ...pa mi procitali na MM da je Uff kompetention izjavio da su svi slabiji modeli sranje i ne idu i mi i ih povukli iz proizvodnje da ne bi ispali glupi u potrosackom drustvu.

Slaninar

700X ima prednosti i namenu - za laganeze vo¾nju. Malo tro¹i, èuva gume, pakne, glavu jer ne tera na brzu vo¾nju? Ko voli, neka izvoli.

Poznajem èoveka koji voli da vozi 50 na sat i u¾iva u pejza¾ima. Njemu je 125ica pun pogodak.

Isto tako znam èoveka koji vozi motor samo na stazi - ostalo ga smara.  :)

Svako se naðe negde. Uffe, to ¹to motor nije za tebe, ne znaèi da je govno.... mada je svaka Honda u su¹tini govno za peMziJonere!  :P
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

UFF

Citat: Major poslato 09 Jul, 2013, 09:22
Citat: abarth poslato 08 Jul, 2013, 23:05
Comparatif Honda NC 700 vs Dacia Logan

Ovo je zajebancija ;)


da

kao i nc700    [rofl]

o tome i pricam


@ slaninar  pa nije bas svaka ;)  dacu ti da probas cb1000r kad se vidimo pa da cujem sta ces da kazes

a tom ortaku reci da ne kupuje nista jace od 125 onda
jer em je laksa za voznju i odrzavanje, em je jeftinija za oba, em manje trosi, em jeftinija registracija, em nece nista da joj se desi u slucaju eventualnog pada
zato i hejtujem toliko kad vidim veliku kubikazu a malu snagu... koji si je onda kurac i pravio uopste kad vec imam to samo u manjem, laksem i jeftinijem motoru  [neampojma]

Slaninar

Citat: UFF poslato 09 Jul, 2013, 11:12

@ slaninar  pa nije bas svaka ;)  


Citat: HONDA poslato 09 Jul, 2013, 11:12

JESAM!

:P
[rofl]

Citat: UFF poslato 09 Jul, 2013, 11:12
dacu ti da probas cb1000r kad se vidimo pa da cujem sta ces da kazes

Znam, zezam te malo.

Citat: UFF poslato 09 Jul, 2013, 11:12
a tom ortaku reci da ne kupuje nista jace od 125 onda
jer em je laksa za voznju i odrzavanje, em je jeftinija za oba, em manje trosi, em jeftinija registracija, em nece nista da joj se desi u slucaju eventualnog pada

Upravo tako. I to mu nisam ja morao reæi - samo potvrditi ono za odr¾avanje. Èovek normalan i racionalan (koliko motra¹ mo¾e biti). Nema kompleksa.

Citat: UFF poslato 09 Jul, 2013, 11:12
zato i hejtujem toliko kad vidim veliku kubikazu a malu snagu... koji si je onda kurac i pravio uopste kad vec imam to samo u manjem, laksem i jeftinijem motoru  [neampojma]

To jeste - ono, uzimaju pare. Mada, ta 700 Honda ipak ima 50 konja, ne 15 i ipak tro¹i tek ne¹to vi¹e od neke 250ice (ispod 4 litre tro¹i, ako se ne varam), a preæi æe 5 puta vi¹e km (barem bi agregat trebalo da je trajniji) i iæi æe puno opu¹tenije 120 na otvorenom putu. Tako da, ima ona "ni¹u" na tr¾i¹tu, ¹to se ka¾e - samo da je uzme onaj ko ba¹ to voli.

Meni lièno se ne sviða ¹to ima toliko kubika i kilograma. Onaj njihv model 500 ke novi mi deluje puno bolje - jeftinija rega, lak¹i za guranje kad treba. Al' nismo svi isti.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Major