Glavni meni

Negotinska krajina i Rumunija uz dunav 2013

Započeo Panco.KV, 28 Jun, 2013, 14:35

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

m.mitar

A sto do Stalaca?Zar jos nisu uradili taj deo puta?

Panco.KV

To druze da jbg znaju da ne lutaju okolo bez veze  [thumb_up]

Panco.KV

Citat: m.mitar poslato 28 Jun, 2013, 23:32
A sto do Stalaca?Zar jos nisu uradili taj deo puta?
Ma uradili neke petlje boze sacuvaj gore nego u BG da popizdis.nista nisu obelezili.

m.mitar

To je posle paracina obilaznica da se uklucis na cestobrodicu?Isao sam pre nekoliko meseci na neki lekarski u BG i znam da su  skrenuli saobracaj preko nekih sela i da nije nista obelezeno kako treba.Pitacu sutra nekog od mojih vozaca iz firme pa ti javljam stanje,oni par puta nedeljno idu za BG,sad je kasno da zovem!A kojim motorima se spremate na ovaj izlet,cisto da vam dam neki savet posto dobro znam te puteve!

Panco.KV


Panco.KV

Al koliko vidim Pit i ja sa R1 necemo moci tuda   [sutirakamen]

pit


Panco KW @
Za Stalac ako idete mozete preko Warwarina ili Male Lokosnice(Krusewacke) posto imas i Leskowacku ali ona nije tema sada.Elem znaci izadjes na okretnicu kod Stalaca i tu mozes prawo ako oces do Ks sewrenim obilaznim krakom koji ujedno wodi i za Kraljewo ili ako te mrzi da wozis okolo skrenes lewo i pratis putokaz Kopaonik -Krusewac....tu onda posle nekoliko kilometara dolazis do sela Dedina i ulazis u Krusewac sa Jugoistocne strrane....e sad mozes dalje ka Kopaonku tj Brusu a mozes i polse 15 -ak kilometar da skrenes lewo i preko neki brda se spustis U Wrnjacku banju...dalje pretpostawljam da znas a ako ti nije jasno pitaj slobodno rado cu ti pojasniti rutu.

m.mitar

E onda zaobidjite put Radujevac-Prahovo i direktno iz Zajecara Mozete za Kladovo preko Negotina ili bez svracanja u Negotin pravac Kladovo.Put je dobar,koliko su nasi putevi dobri,popunjene udarne rupe.Reko sam vam da kad stignete u Milutinovac,mozete starim putem pored Dunava(posle mosta skrenete desno) kroz Vajugu,Veliku i Malu Vrbicu da izadjete u Kladovo,ali taj put ne znam u kakvom je stanju,predpostavljam da nije los i tu idete bas uz dunav.Iz Kladova posle 10-15 km dolazite na Djerdap 1 i tu vam je prelaz za rumuniju.U Kladovu imate restoran Alas ako volite riblju corbu i ostalo od ribe ili u centru Tekijanku,ako volite peciva,pice i ostale djakonije.To vam je sve u centru Kladova(videcete fontanu,sa leve i desne strane imate parking i tu je marina za camce.Ako volite luksuz,imate dobar hotel Akva star ;D

Panco.KV

Ali kako kad podjem ka Cistobrodici iz KV to mi je problem jel ce se nadjemo na pumpi i onda ti znas put.

m.mitar

Od dunavske obale necete nista da propustite ako spicite pravo za Kladovo iz zajecara i tim putem mozete da idete.Lepa tura je kad iz Kladova krenete preko tekije do mosne ili donjeg milanovca,e to je lepota ziva!

pit

@MitarM.Cekaj sad kad dodjemo u Radujewac mozemo pored Dunawa kolko sam swatio a mozemo i da se wratimo u Negotin istim putem ili okolko nije mi bas najjasnije taj deo.

Panco.KV

Jeste ali mi u Prahovu ulazimo u  Rumuniju jel tako Pite.Moramo da vidimo sa Yoyom gde je rezervisao nocenje u Rumuniji.

pit

  Ma cekaj bre da se izwucemo iz Radujewca ...lako cemo za Rumuniju.

Panco.KV

Meni sad nije jasno kuda iz radujevca cek sad cu na Gogle map da vidim jbt bas me zanima.

m.mitar

Iz Prahova mozete camcem za rumuniju [rofl]
Nov granicni prelaz za rumuniju je preko HE djerdap 2,znaci ne idete uopste za prahovo,nego ako hocete tako,iz Negotina preko Samarinovca pravo do brane i onda za rumuniju :D

m.mitar

Jebo vas google,pa vi cete direktno u dunav koliko vidim! [facepalm]
Ponesite krilca i peraja za plivanje! ;D

pit

Panco.@Ja kolko sam sWatio Eklipsea iz Radujewca nemas gde...kraj sweta....zato me i zbunila cela situacija.....jer znas da smo isli neki losim asfaltom 10-ak km dok nismo dosli do plaze gde se odrzawaju motoskupowi u Negotinu.

eclipse4

Citat: m.mitar poslato 28 Jun, 2013, 23:29
.......Pokojni cale je iz Ilina kod Boljevca,pa znam taj deo dobro,keva iz Vrazogrnca,isto znam taj deo dobro a zena iz Dusanovca kod Negotina+sam ribolovac i poznajem dobro taj deo obale Dunava...Radim u EMS-u i odrzavam postrojenja na HE djerdap 1 i 2,

and now try to beat this ;)

ja sam iz radujevca,majka mi iz bukovca,deda iz dusanovca,zena iz negotina,majka iz bukovca,tast iz bosne,u stvari on je visak nemoj ga uzeti u obzir lol + sam ribolovac + sam lovac + metal detektor (znaci nema planincuge,nit doline gde nisam bio u ovoj krajini),sa sela sam znam da vozim bicikl i znam da zvizdim i povrh toga nije me sramota ;) ;) ;)

ah da i odrzavam instalacije nekim curama na njihovim hidroelektranama blizu medjunozja ;)

[cheers] [cheers]

Panco.KV

Ali na mapi sam vikeo iz Prahova e u Picku materinu ovako ,od kad se ide preko Djerdapa u Rumuniju.

Panco.KV

lepo ja kazem Pitu da kupim zumo 660 sa livetime mapama i kurac da pogresimo.