Glavni meni

Race exhaust Ada

Započeo zozon, 06 Jun, 2013, 10:58

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

motoklasik

Citat: Darko poslato 06 Januar, 2017, 00:01
Motoklasik - Bravo za post !!

E ti si ozbiljan covek , sa velikim isustvom... kazi nam konkretne stvari , oko kojih se i vodi rasprava ... sta je sa agregatom ? Manje trosi - vise trosi , smeta mu - ne smeta mu , dobio konje - izgubio konje , ubraznje , knedle itd itd...


Ako moje misljenje nesto znaci...moji utisci su sledeci:

1. Manje trosi - vise trosi...

Ne znam, ja vrlo retko merim potrosnju, a i uslovi voznje i sam nacin voznje su razliciti, zavise od uslova puta, raspolozenja itd. licno mislim da nemaju protocni auspusi velikog uticaja na potrosnju.

2. smeta mu - ne smeta mu...

Ne smeta mu definitivno. Nema pucanja koje bi se moglo ocekivati kad se stavi otvoreni izduv.

3. dobio konje - izgubio konje...

Tesko je to teci bez meranja na valjcima.
Inace, konjske snage mi i ne osecamo toliko, osim kada je u pitanju voznja maksimalnom brzinom. Konjske snage su izvedena, racunska kategorija. Osecamo obrtni momenat, tj. udar eksplozije po celu klipa koji se preko klipnjace prenosi i deluje preko kraka radilice.
Subjektivni osecaj je da je motor jaci, ali to je verovatno zbog novog, sportskog zvuka iz otvorenih lonaca.
Po meni, taj subjektivni osecaj je vazniji od objektivnih pokazatelja. Jedino pravo je ono sto osecas, a ne ono sto pokazuju neki instrumenti. Kao kada covek kupuje motor - bolje je da ga kupi srcem, da kupi onaj koji mu se svidja, onaj kojeg ce da voli iako ima neke objektivne mane, nego onaj sterilni, besprekorni, na koji mu ukazuje odnos dobijeno-placeno.

4. ubraznje...

Cini mi se da je motor poceo lakse, veselije da prima gas, sto se odrazava na ubrzanje. Mada, moguce je da i tu bolji zvuk utice na percepciju.
Ali ponavljam, ako ja imam utisak da je ubrzanje bolje, onda je definitivno bolje, ma sta pokazivala stoperica. Motore i vozimo zato sto to volimo i sto se tada lepo osecamo, mada objektivni pokazatelji govore da je auto komforniji, bezbedniji, udobniji...

5. knedle...

Nema ih, ni knedli, ni detonacija. Mada, postoje tvrdnje na stranim forumima da je Ducati osetljiv bas na to kod zamene lonaca, da ne mogu bilo koji lonci da se stave jer ce doci do ovih pojava i onda treba da se premapira.... Eto, Robertovi lonci mogu da se stave bez ikakvih zapleta...



Glava Dole


VR 46

Пратим ову тему последњих пар дана,дође пост од Мотокласика...угасим музику и сконцетришем се на читање.
А онда видим дукати и помислим одааакле више вадите толике моторе? Јел може да се дође да се сви ти мотори лепо погледају? ;D
Twist of wrist!

Slaninar

#283
Super post motoklasika.  I lepe slike.  [thumb_up]

Pitanje: koliko sam skontao problematiku, projektovanje 4t auspuha bi trebalo da je zajebanije od projektovanja 2t. Da li gre¹im?


Citat: Bojan poslato 05 Januar, 2017, 23:19
Citat: Slaninar poslato 05 Januar, 2017, 23:03
:violina:
Ja procitah koliko ti vozis, pa ti mozes da vozis i bez auspuha  [clapp]

Sad idemo na liène prozivke?
Mukica...

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hohštapler

Citat: Slaninar poslato 06 Januar, 2017, 06:17
Pitanje: koliko sam skontao problematiku, projektovanje 4t auspuha bi trebalo da je zajebanije od projektovanja 2t. Da li gre¹im?


2T rezona je nauka. Nuklearna fizika u odnosu na 4T.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Hohštapler

Citat: motoklasik poslato 06 Januar, 2017, 02:39
3. dobio konje - izgubio konje...

Tesko je to teci bez meranja na valjcima.
Inace, konjske snage mi i ne osecamo toliko, osim kada je u pitanju voznja maksimalnom brzinom. Konjske snage su izvedena, racunska kategorija. Osecamo obrtni momenat, tj. udar eksplozije po celu klipa koji se preko klipnjace prenosi i deluje preko kraka radilice.
Subjektivni osecaj je da je motor jaci, ali to je verovatno zbog novog, sportskog zvuka iz otvorenih lonaca.
Po meni, taj subjektivni osecaj je vazniji od objektivnih pokazatelja. Jedino pravo je ono sto osecas, a ne ono sto pokazuju neki instrumenti. Kao kada covek kupuje motor - bolje je da ga kupi srcem, da kupi onaj koji mu se svidja, onaj kojeg ce da voli iako ima neke objektivne mane, nego onaj sterilni, besprekorni, na koji mu ukazuje odnos dobijeno-placeno.

[clapp] [klanjam_se]

ps.
Ima da skupljam Motoklasik citate i jednog dana da napi¹em temu...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Glava Dole

Citat: Ho¹tapler poslato 06 Januar, 2017, 08:58
Citat: Slaninar poslato 06 Januar, 2017, 06:17
Pitanje: koliko sam skontao problematiku, projektovanje 4t auspuha bi trebalo da je zajebanije od projektovanja 2t. Da li gre¹im?


2T rezona je nauka. Nuklearna fizika u odnosu na 4T.

Bas tako, bravo... kod 2T se sve odredjuje auspuhom, svaki milimetar je bitan pocevsi od izduvne grane pa sve do topa... ima raznih za razne snage, od base setupa pa do high end, tamo je auspuh srce maltene... i imaju mnogo uzi powerband, kad se natunira bukvalno snagu ima samo na nekim odredjenim obrtajima... stavi neki zajeban auspuh od 300e za high end setup na serijski cilindar i dobices kurac na biciklu, gore ide nego sa fabrickim... tako da tamo sve mora da se pazi i sve uklopi...
Dok kod 4T nema neke filozofije, uglavnom samo da nema zagusenja i da je protocan i sve je to isti djavo, razlike su u nijansama izmedju raznih auspuha...

Lazic

Citat: mrle poslato 05 Januar, 2017, 09:34
dade ja plus i slsninaru...

biæe zajebana ova 2017-ta.
[rofl] [rofl] [rofl] [rofl]





@Motoklasik:
Citat: VR 46 poslato 06 Januar, 2017, 02:57
Пратим ову тему последњих пар дана,дође пост од Мотокласика...угасим музику и сконцетришем се на читање.
А онда видим дукати и помислим одааакле више вадите толике моторе? Јел може да се дође да се сви ти мотори лепо погледају? ;D
+1 :D [cheers] Mada mo¾e i dva, tri  [cheers] ;D

prpa_zr

Citat: Laziæ poslato 06 Januar, 2017, 10:48
Citat: mrle poslato 05 Januar, 2017, 09:34
dade ja plus i slsninaru...

biæe zajebana ova 2017-ta.
[rofl] [rofl] [rofl] [rofl]





@Motoklasik:
Citat: VR 46 poslato 06 Januar, 2017, 02:57
Пратим ову тему последњих пар дана,дође пост од Мотокласика...угасим музику и сконцетришем се на читање.
А онда видим дукати и помислим одааакле више вадите толике моторе? Јел може да се дође да се сви ти мотори лепо погледају? ;D
+1 :D [cheers] Mada mo¾e i dva, tri  [cheers] ;D


i ja sam davnih dana pitao Igora da li bih mogao posetiti njegovu gara¾u pa da izrazim divljenje u¾ivo :D

Lazic

Nije meni toliko do motora koliko do piva i dru¹tva i motora... ;D

yzf750

Motoklasik objasnio velikim strucnjacima i znalcima :-D

Gavrolini

Jel radio skoro neko nesto kod roberta? Jel aktivan i jel zna neko koliko se krece cena nekog osnovnog modela topa bez njegove ugradnje?

PECA BMW

Citat: Gavrolini poslato 22 Maj, 2017, 23:34
Jel radio skoro neko nesto kod roberta? Jel aktivan i jel zna neko koliko se krece cena nekog osnovnog modela topa bez njegove ugradnje?

Radi . 90e
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Major

Citat: Gavrolini poslato 22 Maj, 2017, 23:34
Jel radio skoro neko nesto kod roberta? Jel aktivan i jel zna neko koliko se krece cena nekog osnovnog modela topa bez njegove ugradnje?

Radi ali moras da se najavis kod coveka jer radi 2 x 3h nesto prepodne i malo uvece koliko moze.
Mislim da je bez ugradnje 70eur nesto najeftinije.
Preko emaila ga mozes dobiti. Odgovara uvece ili rano ujutro.
[email protected]

Gavrolini


Hattrick

Citat: Hoh¹tapler poslato 06 Januar, 2017, 08:58
2T rezona je nauka. Nuklearna fizika u odnosu na 4T.

Bez i najmanje sumnje.

Hurricane

Citat: Major poslato 23 Maj, 2017, 08:36
Citat: Gavrolini poslato 22 Maj, 2017, 23:34
Jel radio skoro neko nesto kod roberta? Jel aktivan i jel zna neko koliko se krece cena nekog osnovnog modela topa bez njegove ugradnje?

Radi ali moras da se najavis kod coveka jer radi 2 x 3h nesto prepodne i malo uvece koliko moze.
Mislim da je bez ugradnje 70eur nesto najeftinije.
Preko emaila ga mozes dobiti. Odgovara uvece ili rano ujutro.
[email protected]


umetnik ko i svaki drugi, mora dimne signale da im ¹alje¹, 6 ujutro pa 3 uveèe, tako 14 dana,

ali mora da bude mlad mesec i da nije prestupna godina, a ni uskr¹nji post

viper

Pa nije ba¹ tako.

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Slaninar

Citat: Hurricane poslato 15 Jun, 2018, 10:32
Citat: Major poslato 23 Maj, 2017, 08:36
Citat: Gavrolini poslato 22 Maj, 2017, 23:34
Jel radio skoro neko nesto kod roberta? Jel aktivan i jel zna neko koliko se krece cena nekog osnovnog modela topa bez njegove ugradnje?

Radi ali moras da se najavis kod coveka jer radi 2 x 3h nesto prepodne i malo uvece koliko moze.
Mislim da je bez ugradnje 70eur nesto najeftinije.
Preko emaila ga mozes dobiti. Odgovara uvece ili rano ujutro.
[email protected]


umetnik ko i svaki drugi, mora dimne signale da im ¹alje¹, 6 ujutro pa 3 uveèe, tako 14 dana,

ali mora da bude mlad mesec i da nije prestupna godina, a ni uskr¹nji post

Moje iskustvo je da èovek odgovori na e-mail u roku od dan-dva. I da po¹tuje dogovor (ako ugovori¹ vreme kad dolazi¹, ili rok isporuke).
Ako ti se ne sviða, ¾eli¹ 24h telefonsku podr¹ku i sl. - ima i takvih firmi i to se sve plati kroz cenu konaènog proizvoda. Biraj.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mrle

meni odmah odgovorio, ali d¾abe, nemam 22.000din..