Glavni meni

Race exhaust Ada

Započeo zozon, 06 Jun, 2013, 10:58

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

El Jefe

Са оригиналним ауспухом, мој Сузуки иде боље, мирније ради и мање троши. Све оно што би очекивао од заменских ауспуха. Одатле такав коментар.
Друштво за заштиту од животиња

Grof

...ja kada sam prièao sa Saletom iz MCM servisa iz Temerina mi je rekao da veæina motora sa otvorenim izduvima nebitno kog proizvoðaèa nemirnije rade... e sada za to da li bolje povlaèi kontam da je subjektivno jer glasan auspuh stvara utisak da ide¹ br¾e nego ¹to se stvarno kreæe¹ ... a za potro¹nju nemam komentara :D

P.S. sada kad mi je lik slomio MIVV kada me je udario hteo sam da vratim fabrièki top ali pi¹a, lik koji ga je skinuo kao u zemlju da je propao. :( 

Andreja

Citat: El Jefe poslato 20 Maj, 2016, 19:50
Са оригиналним ауспухом, мој Сузуки иде боље, мирније ради и мање троши. Све оно што би очекивао од заменских ауспуха. Одатле такав коментар.

... ¹to opet nije dovoljno jaka podloga za onako jaku izjavu...
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Bori¹a

Citat: El Jefe poslato 20 Maj, 2016, 19:50
Са оригиналним ауспухом, мој Сузуки иде боље, мирније ради и мање троши. Све оно што би очекивао од заменских ауспуха. Одатле такав коментар.
verovatno otvoren auspuh zahteva dodatno stelovanje karburatora/ubrizgavanja jbg

rboban

I kako god ga ustelujes sa fabrickim bolje ide i lepse radi u donjem i srednjem rezimu... Uglavnom, jedino ako je fabricki
zatvoren do besmisla!


Sent from my iPad using Tapatalk
Ride It Like You Stole It

Slaninar

Citat: rboban poslato 20 Maj, 2016, 23:45
I kako god ga ustelujes sa fabrickim bolje ide i lepse radi u donjem i srednjem rezimu...


Sent from my iPad using Tapatalk

+1

Mislim, ¾iveo Tapatalk!   [rofl]

©alim se, s otvorenim, uz otvoreni usis i bogatiju sme¹u mo¾e se dobiti ne¹to snage tek na vi¹im obrtajima, dok ni¾i obièno trpe - kao i potro¹nja (raste).
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

BOKYBOY

#86
Ja imam Robertov izduv i pisao sam vec svoja iskustva...al da ga j... ne mogu da nadjem post pa cu ukratko...
Ja sam prezadovoljan,osetio sam razliku itekako,pogotovo u nizim obrtajima,motor mnogo brze reaguje na gas,i cini mi se da ima malo vise snage i povecala mi se max. brzina za 10 km/h...a smanjila potrosnja goriva za oko 200-300 ml...bem li ga...a o zvuku necu ni da komentarisem a ni o ceni i kvalitetu dobijenog...savrsenstvo.Dobio sam dubok zvuk,bas kakav sam i zeleo.Sa DB killerom ista prica o performansama samo zvuk mnogo tisi,skoro pa kao sa fabrickim...Kod mene misija uspela u potpunosti,Robert za svaku pohvalu i kao covek i kao majstor [thumb_up] [thumb_up] [thumb_up]

bojanh66

Meni je Robert kompletno reparirao tri-oval auspuh i ja sam prezadovoljan zvukom,odradjenim poslom,cenom i performansama (manje vise povlaci kao i sa fabrickim i radi veoma mirno.)
A sto se tice mapiranja,da su cene povoljnije,verujem da bi vecina nas oterala motor kod Saleta MCM da se odradi mapiranje u skladu sa auspuhom i vazdusnim filterom,ali dok je cena 200-300 evra,skoro kao i mesecna plata,od tog posla nema nista.
Sa mapiranjem bi motor verovatno svima jos bolje i mirnije radio.













ЯЭВОЛУТИОН

dyno sto kze drugacije.....bilo koji triple flow auspuh (vecina fabrickih) daju bolji poteg u niskom i srednjem rezimu.....protocni auspuh na velikom gasu omogucava laksi odliv izduvnih gasova te iz tih rzloga motor ima bolji spic.....najveci dobitak je tezina i estetika (ovo drugo kod vecine motora), a o zvuku bi mogli diskutovati doveka....po meni Adamovic auspisi se deru vise nego sto treba...oba....i traju prokleto krce nego sto treba....prebrzo izduvaju dampazu iz njih...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

DebeliZmaj

eto naucih nesto danas
o auspusima ....
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Hohštapler

Po onome ¹to sam pre koji dan video, do¾iveo, smatram da dugujem da napi¹em reè dve.
Ja mo¾da i nisam skroz objektivan, jer me èovek odu¹evio. Skoro nisam imao slièna iskustva, a svaki dan radim sa ljudima.

1. Naèin komunikacije, preko maila, ok nekome bi vi¹e odgovarao telefon, ali meni nije smetalo, kao ¹to je neko i napisao, sve sa "gospodine, po¹tovani" i sliènim, izrazito kulturan i detaljan opis svega ¹to æe uraditi u dogovoru i komunikaciji, pregr¹t slika i obja¹njenja.
2. Dogovoren termin, poslao mi èovek adresu, mapu, èak i sliku svoje kapije. Duduk da si pa æe¹ naæi.
3. Prvi utisak - radionica. Tip top. Sve pod konac. Prolazi mi kroz glavu reèenica mog oca "Maðara ima samo dve vrste - bolesna pedanterija i spavaèi sa koko¹kama. Nema izmeðu.".
4. Potom njegov prilaz poslu, vidi da je kod mene neko veæ sekao i brljavio pa potom vratio fabrièki auspuh, objasni mi kako æe i ¹ta uraditi, da li se sla¾em, rekoh:"Imam potpuno poverenje, ¹ta god vi mislite, tako radite". Pedanterija.
Detalji do kojih ide, nemam reèi. Cevku je 2-3 skidao i stavljao jer je ¾eleo da dobije ugao koji je zamislio (uz vilju¹ku). Potom: Oæe¹ sjajno ili saten? Oæe¹ ukrasne varove da poliram ili ostavim.... do detalja. SVE kako sam zami¹ljao i bolje.
5. "Molim te provozaj da i ja èujem". Vidi se da èovek sa ponosom i ljubavlju radi to ¹to radi.
6. SV je izgubio knedlu izmeðu 4000-6000, mnogo linearnije vuèe, ranije kad preðe 6 od jednom se oseti nalet snage, sada je to sve konstano, mnogo je manje trzav, mnogo lep¹e se vozi. Zvuk uop¹te nije mnogo glasniji, èak ¹to vi¹e, ja bih voleo i malko vi¹e, ali nema veze. Van grada nikakva razlika, sti¹a se kad ustali obrtaje. Zvuk je dubok, definisan. Jednom reèju - prezadovoljan.  [cheers]

Moja preporuka. 10+

http://s33.postimg.org/61wwkpfqn/0_02_01_14f75bb5c95accad4f8248c2eae60161553337a3.jpg
http://s33.postimg.org/51kjv1fjj/0_02_01_0efa23aa3bd37e96e78d782085b6a3056bb27912.jpg
http://s33.postimg.org/5v1r1eay7/0_02_01_614a7030dc9d5624be93a6414464178b2dfd1faa.jpg
http://s33.postimg.org/bupi51vqn/0_02_01_1701ee64aa8f6110ff26d0ab48993df0a61b5af6.jpg
http://s33.postimg.org/ndb7c6o6n/0_02_01_af911ca53f637f6b8f4ca32ec457738dfa8ec40b.jpg
http://s33.postimg.org/cf4j7qoz3/0_02_01_d63762dd55960602031b0b0d44dc5089d06ad6a0.jpg
http://s33.postimg.org/9tlmydcdr/0_02_01_734d488cc32cbf066cd21385fba41cf626adec5b.jpg
http://s33.postimg.org/c66yhtc6n/0_02_01_65b9bfe3792c9b7148a5359bb39f06efa1b5b891.jpg
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

BOKYBOY

#91
Fora je u toj mrezici,trebalo je da je izbacis i dobio bi bas taj malo jaci zvuk,ne mozes da verujes koji razliku pravi to malo sranjence.Rece mi covek da ona smanjuje detonacije u auspuhu kod jednocilindrasa i dvocilindrasa.Ja je imam samo u DB killeru i sa njime mi je zvuk skoro pa fabricki.A za razliku u voznji si video i sam...Plus sto je jako bitno,za njegove lonce ne mora da se radi stelovanje karbova.
Rekoh ti ja,Robert je car,svi moji buduci motori ce nositi iskljucivo njegove topove...Ajd i sa srecom da grmis! [cheers] :-*+


DebeliZmaj

motor ima karburatore ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mareskin

Baci jo¹ neku sliku motora da vidimo kako le¾i.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Hohštapler

Citat: mareskin poslato 08 Jun, 2016, 16:38
Baci jo¹ neku sliku motora da vidimo kako le¾i.

Crko mi mob. Slikaæu ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Hohštapler

Citat: BOKYBOY poslato 08 Jun, 2016, 16:32
Fora je u toj mrezici,trebalo je da je izbacis i dobio bi bas taj malo jaci zvuk,ne mozes da verujes koji razliku pravi to malo sranjence.Rece mi covek da ona smanjuje detonacije u auspuhu kod jednocilindrasa i dvocilindrasa.Ja je imam samo u DB killeru i sa njime mi je zvuk skoro pa fabricki.A za razliku u voznji si video i sam...Plus sto je jako bitno,za njegove lonce ne mora da se radi stelovanje karbova.
Rekoh ti ja,Robert je car,svi moji buduci motori ce nositi iskljucivo njegove topove...Ajd i sa srecom da grmis! [cheers] :-*+



Mre¾icu mi je objasnio ¹to stavlja, da ne bi izgubio "sredinu", da bi bio ravnomerniji pritisak u granama... JBG, ja nemam EXUP ;)
Ni¹ta ja tu ne diram i ne pravim se pametan, taj èovek zna ¹ta radi.

ps. trebao si ga upoznati, odu¹evio bi se.  ;) Ovako si dobio po¹tom njegov rad a propustio da vidi¹ sa kojom stra¹æu on prilazi tome.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Biker-Boy

Potpisujem sve sto je kolega Hostapler rekao, moje iskustvo je identicno, covek i njegov rad su za svaku pohvalu  [klanjam_se] [thumb_up]
I feel the need..... the need for speed !!!

yzf750

Isto iskustvo sam i ja imao sa Robertom i svakom ga preporucujem,i zbog odnosa prema poslu,ljudima a i zbog kvaliteta izrade.
garantujem da nema bolji za te pare a vrlo moguce da su u rangu,mozda i bolji od mnogo skupljih sa drugim nalepnicama.
Auspuh prodao sa motorom..i sad mi trebaju dva..:-/

mali_zmaj

A da ti nije mozda somerzbi za cilindar sklepao vec kad je majstorisao!!!!  ;)

Svaka cast,kad si ti zadovoljan znam da je stvarno izduv odlican!!! Imam jednog druga ovdje,vec treci put kod Roberta pravio izduve,zadovoljan je i hvali ga nasmrt!!! Znaci to je to onda!!!
jin-jang

Major

Da da pisao sam ja davno da je covek [kralj] i da nije doziveo nesrecu culo bi se do sada o njegovim auspusima svuda po svetu :)
Ja sam hteo bmw da teram kod njega odmah i da mi menja ove lonce fabricke ali nazalost morace to sve da saceka neke bolje dane :)