Glavni meni

Race exhaust Ada

Započeo zozon, 06 Jun, 2013, 10:58

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

K_A_W_A

Retko sta kometarisem na forumu, ali kad citam pojedine komentare, stvarno primecujem da se neki ne razumeju u ovu tematiku. Imao sam razne brendirane auspuhe, ali po meni u vrhu su Yoshimura, a na vrhu Akrapovic. Auspusi iz Ade se i preko slika na netu vide i primecuju da su iz Ade. Yoshimura i Akrapovic, nemaju nikakve slicnosti sa auspusima iz Ade. Pricam o novijim modelima. I samo mi nije jasno, odakle nekom prava da lepi tudje nalepnice na svoje proizvode? Ovi iz Ade su pravili topove i stavljali tudje nalepnice. Cini mi se da su Akrapovic i Yoshimura tuzili sve one koji to rade. Nece da dozvole da svako lepi njihove nalepnice na svoje losije kopije. Ja to skroz podrzavam. I naravno da su firmirani auspusi mnogo skuplji, jer je tu ulozeno punoo punoo vise od samo materijala za jedan auspuh. Par njih je to vec lepo obrazlozilo. Naravno svako stavlja sta zeli, jer je sve stvar ukusa i koliko ko moze da se ispruzi. Uvek se trudim da mi oprema za motor i oprema za vozaca  budu u kvalitetu.
Ja uvek ovo kazem: Ne moraju svi vlasnici Porsea ili Ferarija da znaju da voze kao Sumaher. Jednostavno vole da imaju trkacke automobile.
Moram da priznam da je uff bio u pravu kada je rekao da sam zrtva marketinga  ;D 2009 godine izadje novi Suzuki GSX-R 1000, ja ga odmah kupim i platim ga preko 13000e. Za taj model se pojavi Akrapovic-Conical Full Titanium, naravno i njih odmah kupim i platim sa Y racvom negde oko 1400e. Morao sam u Sloveniju da idem po auspuhe. Odradio sam ponovo mapiranje bas za taj model. Sad tek vidim kakvu sam gresku napravio.  [doh]  Cini mi se da takve greske dugoo pravim i da cu ih jos dugoo praviti. [cheers]




Slaninar

ako se ne trkas, a nije ti problem platiti 200 e vise za kilu manje, platis.

zvuk je dobar kod oba.

performanse, sa samo topom, isti kurac.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

UFF

Pa hajde ti slaninaru pohvali se ako mozes a da ne slazes da si kupio dva topa bez grane za 1400e :D

kurac

ne mozes

eto  [rofl]

K_A_W_A

Opet te iste 2009 god. budem "zrtva marketinga" i sednem sam u auto (niko od drugara nije imao Sengen vizu, pa sa morao da idem sam) i zapalim za Bec samo da kupim ovu kacigu, koju sam sa zatamnjenim vizirom platio preko 650e. Shoei XR1000 GSX-R Limited. A, mogao sam lepo da uzmem Probiker kacigu, jer kaciga je kaciga  ;D U Budimpesti odgledam jos i koncert grupe Skid Row. Tako da je bilo dva dana uzivanja.  [yahoo]



UFF

Pa kad ti nekom uvalis malo razmazane boje na nekoj tkanini za debeeele pare red je i tebi neko da uvali malo karbona i titanijuma za malo manju kintu zar ne? :D

Lazic

Citat: Slaninar poslato 14 Decembar, 2016, 15:52
ako se ne trkas, a nije ti problem platiti 200 e vise za kilu manje, platis.

zvuk je dobar kod oba.

performanse, sa samo topom, isti kurac.
Od sad æemo te zvati papagaj... :D

nano

 [rofl] Neki se ponasaju kao jehovi svedoci

K_A_W_A

Citat: UFF poslato 14 Decembar, 2016, 16:15
Pa kad ti nekom uvalis malo razmazane boje na nekoj tkanini za debeeele pare red je i tebi neko da uvali malo karbona i titanijuma za malo manju kintu zar ne? :D
[dobarpost]
Naravno, jer svaki put se obradujem kad me "zeznu" ovi iz Suzukija, Yamahe, Akrapovica, Shoei-ja, Dainese-a, Alpinestars-a.
Slatke su to muke ;D  [rofl]

serbduck

Poznajem coveka koji je radio u firmi Akrapovic. 1000 puta mi je ponovio da materijal za jedan top ne kosta vise od 50 e...

Mozda me je lgao. Inace slovenac...nije srbin.

              [cheers]

Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

Slaninar

Citat: serbduck poslato 14 Decembar, 2016, 16:56
Poznajem coveka koji je radio u firmi Akrapovic. 1000 puta mi je ponovio da materijal za jedan top ne kosta vise od 50 e...

Mozda me je lgao. Inace slovenac...nije srbin.

              [cheers]



To nije nikakva tajna. Materijal u procesoru raèunara s kojeg ovo pi¹em ne ko¹ta vi¹e od jednog dolara. A procesor ko¹ta 100 puta vi¹e.

Plaæa se razvoj, istra¾ivanje, amortizacija alata i ma¹ina, plate radnika, zarada gazde i marketing. ©to je brend poznatiji, to vi¹e od plaæene cene daje¹ za ova poslednja dva: gazdin profit i markteting. ©to ne  znaèi da je proizvod "jaèeg" brenda lo¹iji (mada nije uvek bolji, pogotovo ne u ni¾im klasama), samo da daje¹ eksponencijalno vi¹e novaca, nego ¹to dobija¹ muzike - ¹to vi¹u klasu opreme uzima¹ - koja god bila u pitanju.

Svako se tu pronaðe, uzme ¹ta mu odgovara.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

nano

Zavisi kad je to bilo, ja sam recimo gledao na AliExpress da uzmem titanium cev fi 60mm, zid 1mm, duzine pola metra. Cena je bila oko 60e.

Razumem da oni na kolicinu dobiju popust ali i treba da je perforisu, zavare. Karbon slazu na suvo pa treba da ide da se vakumira pa u autoklav. Nije to jednostavan proces plus sve se to radi rucno a te ljude treba platiti.

serbduck

 Upravo tako.

To znaci da "no name" izduv  ( ili bilo koji proizvod ) ne mora biti los. Sve zavisi od majstora.

Akrapovic je dostigao vrhunski nivo, a pocetak mu je bio isti kao kod ovih nasih ( ne poznajem ni jednog).

Cuo sam uglavnom pohvale na racun ovih iz Ade.

Na AliExpress topovi za 50 - 100e .

Naravno - pre bih uzeo u Adi.

P.S. Da imam para ( puno, puno para ) kupio bih Two Brothers ili Termignoni.
Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

Che

Citat: serbduck poslato 14 Decembar, 2016, 16:56
Poznajem coveka koji je radio u firmi Akrapovic. 1000 puta mi je ponovio da materijal za jedan top ne kosta vise od 50 e...

Mozda me je lgao. Inace slovenac...nije srbin. [cheers]

E jebi ga logike!
Evo i ovaj materijal za patike ne kosta ni 10e pa ih prodaju za 100...   [ludak]

sremac

al se ovde brkaju babe i ¾abe :-D nit sam na strani Akrapoviæa niti Race , nikako ne mo¾e da se poredi , glupo je malo ¹to se o Race auspusima govori kao da su kopije zbog pojedinaca kolji su zarad svojih kompleksa stavili slovenske nalepnice, ljudi iz ade izgradili neki svoj brend prepoznatljiv ovde. i po meni je za njih to uverda kao majstore stavljati nalepnicu .
pojedinci ovde govore kao da je kvanta fizika napraviti auspuh, i da to mo¾e da radi samo iskljuèivo ogromna fabrika , jeste i samo ovla¹æen servis mo¾e da popravi motor.  Nije robert juèe pravio oluke i danas odluèio da je majstor za aupuhe, pa ne znam na osnovu èega tvrdite da ne zna da napravi auspuh ?
njinja66 je kaèio slike akrapoviæa iz 90i neke ba¹ bi me interesovalo da napi¹e utisak kako se motor pona¹ao s njim.  i oni su poèinjali i napredovali sad su svetski poznati i to je za po¹tovanje. ALI razlika u ceni je skoro pa 4 ili 5 puta, i to svako poredjene i stavljanje u istu reèenicu ove dve marke pada u vodu. Jer se po Race auspuh ode i ugradi po ceni goriva koje vam treba da odete po  akrapa . P.S. Kod nas se ne mo¾e nigde kupiti zvanièno nov kako stoji na njihovom sajtu.
budala na leru, mudonja u kontra smeru

serbduck

Citat: Che poslato 14 Decembar, 2016, 17:58
Citat: serbduck poslato 14 Decembar, 2016, 16:56
Poznajem coveka koji je radio u firmi Akrapovic. 1000 puta mi je ponovio da materijal za jedan top ne kosta vise od 50 e...

Mozda me je lgao. Inace slovenac...nije srbin. [cheers]

E jebi ga logike!
Evo i ovaj materijal za patike ne kosta ni 10e pa ih prodaju za 100...   [ludak]

Inace u Kini odakle dolaze sve patike - par kosta 2e. Uvoze se na kontejnere. Lepo uvezes jedan kontejner i prodas ga 100 puta skuplje...

Nije stvar logike, nego znanja i pedantnosti majstora. Cena takodje nije bitna jer ista stvar kosta od 50 do 1000 e...Da li je bolja ova skuplja....pa verovatno, ali tesko da je toliko bolja koliko je cena veca.

I naravno - kupujte domace !

            [cheers]



Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

Kanarinac

U Kini patike ne kostaju 2e par cak ni kada se kupuje direktno od fabrike. Tj mozda kostaju ali kopije starki napravljene ko da su od traktorskih guma

Sto se tice nalepnica na Rae auspuhu, koliko sam upucen i sam majstor ih stavlja na svoje auspuhe po zelji kupca, sto je po meni besmisleno. Sam po sebi sere

Andreja

Sla¾em se, na njegovom mestu ne bih pru¾ao opciju lepljenja "tuðih" nalepnica. Sam sebi pravi anti-reklamu...
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

DebeliZmaj

kapiram da cu na sledeci krsh koji kupim
ako bude trebalo da turim bash taj iz ade
i da budem presrecam odnos  cena/kvalitet ;)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

Citat: Andreja poslato 14 Decembar, 2016, 23:44
Sla¾em se, na njegovom mestu ne bih pru¾ao opciju lepljenja "tuðih" nalepnica. Sam sebi pravi anti-reklamu...

sto ?
ja sam mishljenja da je to odlican marketinski potez i da je covek svestan svoje pozicije na trzistu, dakle da
pravi dobre kopije, i josh tu nudi dana istom mesto zavrshish i nalepnicu, verovatno to sad vishe ne radi
zbog kopirajta sranja itd... al nalepnicu uvek mozesh nabavish kod ljudi koji ih prave i da imash
look-a-like ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

PECA BMW

Citat: Slaninar poslato 14 Decembar, 2016, 11:37
Kad kupi¹ samo top, bio Akrap, ili Race - dobije¹ samo zvuk i izgled.


Sreca meni treba samo zvuk , mozda i izgled a pride imam 13kg manje  (ko sam dzavo tezak fabricki) i zato mi igra ulogu da dam 90e

Da hocu nesto vise konja (+5) onda bi kupio Akrapovic koji je 595 eur i granu koja je 130 eur i samo da pici ...

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !