Glavni meni

vracanje kilometraze

Započeo SSZGO, 04 Jun, 2013, 17:13

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

rtaku

Taxista kupi novo, prvi servis na 30tkm on predje 100tkm, tri puta on menja ulje i otera na vracanje km na 29tkm i ide na prvi servis u ovlasteni naravno. Oni beleze u centrali i servisnoj knjizi. Tako isto drugi i treci odradi i ti kupis auto sa 90tkm i kompletnom istorijom u ovlastenom servisu i realnih >300tkm.

Lazic

Citat: sremac poslato 12 Maj, 2017, 23:53
be¹e normalno da se u neki procenat ne sla¾u kilometraze ili je to mit ? tipa par procenata
Neko reèe da abs ne pokazuje istu kilometra¾u zbog tro¹enja guma, ali to bi moglo da va¾i na bubi koja je imala sajlu ubodenu u glavèinu toèka, na novijm kolima je pinjon na menjaèu, a abs èita sa senzora koji se ne tro¹i, stalno je na istom mestu, tako da neam pojma... ;D

@rtaku:
Ali taksista æe te¹ko da spreèi habanje unutra¹njosti... Za razliku od moje kume... ;D

Glava Dole

kakve bre veze abs moze da ima sa kilometrazom? WTF? Taj koji je to odvalio veze nema sa zivotom... pitaj ga i da li redovno doliva kompresiju ;D ABS svakako radi samo pri ektremnijim kocenjima i ne dozvoljava da tocak blokira, tj popusta ga... sa kilometrazom ne moze da ima nikave veze, eventualno mozda koji kilometar gore-dole na, lupam, 100.000 posto tocak niakd nije blokirao za razliku od sistema bez ABS-a... sto je totalno zanemarljivo :)

Lazic

Jok bre, senzor sve vreme registruje okretanje toèka i upisuje u memoriju... U svakom abs-u(novijem) ima kilometra¾a... ;D

Hattrick

A sta mislis kad bi ti neko rekao za modul za paljenje svetala  ;)

Lazic

Prvi put èujem... :)

A ¹ta ako ne pali¹ svetla a vozi¹ samo danju...?

mrle

meni +6000km na dijagnostici. Gume su 185/65/15, imam zimske su mi 195/60/15, pa mislim da je zbog toga razlika. Na Multipli.

Lazic

120.25mm i 117mm... Jebem li ga koliko treba da preðe¹ da bi sa tih 3.25mm napravio 6000km...

Hattrick

Palio ne palio, recimo kod BMW-a, on izmedju ostalih nekoliko mesta, registruje kopiju poslednje kilometraze i tu. Bukvalno u modulu dugmeta koji se okrece kako bi se upalili farovi. Mada realno, samo pocetnici padaju na tu foru, provaljena je odavno.  [rofl]

Hattrick

Citat: Laziæ poslato 13 Maj, 2017, 01:22
120.25mm i 117mm... Jebem li ga koliko treba da preðe¹ da bi sa tih 3.25mm napravio 6000km...

Valjda se totalni obim tocka meri ? Nesto mi mala ta razlika u obimu od 3.5mm izmedju te dve dimenzije.  [neampojma]

Lazic

Pa to je profil gume... 65% od 185mm je 120.25mm, a 60% od 195mm je 117mm... Tolika je razlika na ukupnom preèniku toèka(kad je nova guma)... ;D

15 cola + xxx.xx koliki je profil puta Pi... ;D Ili samo 3.25mm puta Pi... Znaèi oko 10cm je veæi obim na 185... ;D

DebeliZmaj

Ne pise nigde kilomtraza nego broj impulsa sa senzora ... Negde ti je impuls krug negde polu krug jegde manji korak....
Ondaj on belezi te impulse u malu brzu citaj brisi memorijui to je ona zadnja cifra gde je tipa deo kilometra iza zareza ... Kad ta brza memorija dostigne 1 tabla cita stanje sa zapisa predjenog puta, dodaje zapisu vrednost 1 i ide dalje i upisuje nazad na sporu memoriju ...
Tako su se sve table pravile tipa do 2005 ili 10 jer je cena brzih i sporih memorija a da su nand bila velika a kontroleri relativno skupi ...
Po onom sto mi objasnjvali ljudi koji se time bave ... Zajebane su table koje zapravo nemaju jedqn zapis o predjenom putu nego drze na vise banki i imaju crc32 cheksume ... Inace svaka tabla se u fabrici izlaze odjednom testiraniu bas to broj impulsa da okrene brojcanik i da li ce sve odadi kako treba
Table kod modela za razlicita ttzista gde se setuju i dimenzije pneumatik su posebna prica ... Ali svakko evaka digitalna tabla moze se setuje ... Pitanje je samo parasi posla...
Po meni je to prevara i opravdanje kako to svi rade ne pije vodu ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell