Glavni meni

vracanje kilometraze

Započeo SSZGO, 04 Jun, 2013, 17:13

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mali_zmaj

Kod nas obicno vracaju jedno stopeeset do dvjesta iljadi..,ne znam kod vas!! 
jin-jang

Lazic


Vrndalama

Citat: mali_zmaj poslato 10 Maj, 2017, 22:30
Kod nas obicno vracaju jedno stopeeset do dvjesta iljadi..,ne znam kod vas!! 
Nije bitno koliko, vazno je da posle ima 180+ km na satu, kad god sam radio uvek su govorili stavi 180 I nesto km 😂

Lazic

Nekad je bilo va¾no da nije preko 100... :D

Hattrick

Citat: sremac poslato 09 Maj, 2017, 23:06
Mene interesuje moze li se uspe¹no otkrivati s obiènim (univerzalnim) obd blutut skenerima i androidom, a cisto iz radoznalosti za one ¹to su vraæali koliko vrate ? èisto da dobijemo prosek vraæanja :D

Nisam specijalista, i ne znam puno, ali koliko mi je dobar prijatelj, debeli iz Vasteca objasnio (http://www.vastec.be/), ako je dobro i profi odradjeno kod ljudi koji znaju sta i cime rade, i ako je odradjeno na svim mestima koje treba, niko zivi, ne moze da ikada da provali da je kilometraza vracana. Pa ni sudski vestaci, niti zvanicni servisi (ukoliko auto nema istoriju popravki kod njih sa kilometrazom vecom od one koje pise na satu).

Lazic

Moja kuma ima 10 godina slu¾benu Oktaviju tdi, samo se na otvorenom vozi, do sada pre¹la preko 400.000, enterijer kao nov, mehanièki redovno odr¾avana, jedino ¹to se ponavljalo nekoliko puta je da zadnji rubovi puste posle zime zbog rizle, ali to je svaki put odmah re¹avano èim se taèkica pojavi, sve u svemu auto izgleda kao par godina star a da je pre¹ao manje od 100.000... Lak¹e bi ljudi poverovali da je pre¹la 100.000 nego 400... ;D

Grof

Mi imamo slu¾bene Foksvagene Polo iz 2010 do sada su uglavno pre¹li po 100000km... a izgledaju kao da su pre¹li milion ... jebena im je mila mama,  kontam da su svi sem ovog koji koriste ¹efovi i pre¹ao je 30000 udareni makar jednom sa neke strane... nebih neprijatelju preporuèio da ih kupi pri tom su odr¾avani u ovla¹æenom servisu.... 

DebeliZmaj

mozdana stanje automobila utiche i to ko ih je vozio ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Logièno... ;D Kuma je direktor i èuva auto kao da je njen. Bukvalno je kao apoteka iznutra. Ono ¹to je neobièno je kako ni¹ta nije izlizano, volan, menjaè, vozaèko sedi¹te... Ne¾na je valjda... :D

DebeliZmaj

mislio sam na ove sto grof i kolege mu voze..
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

bucko

Citat: Laziæ poslato 12 Maj, 2017, 11:14
Logièno... ;D Kuma je direktor i èuva auto kao da je njen. Bukvalno je kao apoteka iznutra. Ono ¹to je neobièno je kako ni¹ta nije izlizano, volan, menjaè, vozaèko sedi¹te... Ne¾na je valjda... :D

! No longer available

Glava Dole

[rofl] uverio se u kumine neznosti [rofl] Sram te bilo Lazicu :)

Grof

Naravno da ima veze...ovi moji su kontam uèili da voze na slu¾benim autima... ako ti ka¾em da nedam nikome da me vozi sve sam ti objasnio... bude mi jebeno muka kada krenu da me cimaju...  [facepalm] ti veze nemaju sa vo¾njom a pri tome je odnos ka autima "boli me kurac slu¾beni je"... a i iskustvo veæina ima samo vozeæi yuga ili tome ne¹to slièno ... ako i toliko...  [ljutko]

DebeliZmaj

Zvuce kao da su stoka ... Gde ono bese radis ? :D
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Dukags

Kad sam kupio sada¹nji avto, a po¹to poznajem lika koji vraæa kilometra¾e po autoplacevgima, hteo i ja da vratim kilometra¾u, ko rekoh mo¾da mi jednog dana zatreba a ko¹talo bi me jedno pivo. Al' kad sam videh kako to na drugim automobilima vraæa u tri sekunde posla zaista meni to nije vi¹e smisla. A ¹abani kloji veruju u kilometra¾e na uvoznim automobilima ¹ta reæi...

Grof

Citat: DebeliZmaj poslato 12 Maj, 2017, 12:46
Zvuce kao da su stoka ... Gde ono bese radis ? :D


ne moram da ti obja¹njavam... zna¹ i sam... sramotim familiju :D

DebeliZmaj

Citat: Grof poslato 12 Maj, 2017, 12:54
Citat: DebeliZmaj poslato 12 Maj, 2017, 12:46
Zvuce kao da su stoka ... Gde ono bese radis ? :D
ne moram da ti obja¹njavam... zna¹ i sam... sramotim familiju :D
znam nego se zajebavam :) nek si ti nama ziv i zdrav ... mora neko i to da radi
a ako te se setimo nadan bezbednosti .. setimo .. :D
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mrle

stavio sam kombi kod nekog "hakera" sa Lekinog. On mi je proveravao kada sam trazio auto, odustao sam od par njih zahvaljujuci njemu. I ne verujem za kombi... :) :) :)

ЯЭВОЛУТИОН

problem nastaje kod egzotike koja se ne radi cesto....maserati smo uspeli da vratimo na neku cifru....ne na zeljenu....ali posto je bio sa malerom u satu 999999 km....i nece da okrene....vrti samo zadnji broj....posle sve normalno ali od 200000.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

sremac

Citat: Hattrick poslato 12 Maj, 2017, 00:18
Citat: sremac poslato 09 Maj, 2017, 23:06
Mene interesuje moze li se uspe¹no otkrivati s obiènim (univerzalnim) obd blutut skenerima i androidom, a cisto iz radoznalosti za one ¹to su vraæali koliko vrate ? èisto da dobijemo prosek vraæanja :D

Nisam specijalista, i ne znam puno, ali koliko mi je dobar prijatelj, debeli iz Vasteca objasnio (http://www.vastec.be/), ako je dobro i profi odradjeno kod ljudi koji znaju sta i cime rade, i ako je odradjeno na svim mestima koje treba, niko zivi, ne moze da ikada da provali da je kilometraza vracana. Pa ni sudski vestaci, niti zvanicni servisi (ukoliko auto nema istoriju popravki kod njih sa kilometrazom vecom od one koje pise na satu).

kad je to profi vraæeno tu ne moze¹ ni¹ta, verujem da je to kod visoke klase, gde je i opravdana investicija, govorim za ove narodne automobile, gde se preprodavcu ne isplati investicija tolika , da bri¹e iz raèunara, pa table, pa abs-a za primer jednog punta, ili stila, koliko tu svrhe ima obd i èak fabrièka dijagnostika. i be¹e normalno da se u neki procenat ne sla¾u kilometraze ili je to mit ? tipa par procenata
budala na leru, mudonja u kontra smeru