Glavni meni

vracanje kilometraze

Započeo SSZGO, 04 Jun, 2013, 17:13

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hattrick

Citat: Vrndalama poslato 09 Maj, 2017, 00:51
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 08 Maj, 2017, 22:36
samo u satu eprom sa hexadecimalnim zapisom....na nekim modelima je jebeno
Ni na jednom nije strasno odraditi zapis, samo treba znanje u winolsu I checksum correction ☺

Ne treba nista, sa Diga 2 i Enigmom samo ukucas kilometrazu, pritisnes flash, i za 15 sec gotovo, sam pravi i checksum, i backup i sve.

Vrndalama

Citat: Hattrick poslato 09 Maj, 2017, 00:53
Citat: Vrndalama poslato 09 Maj, 2017, 00:51
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 08 Maj, 2017, 22:36
samo u satu eprom sa hexadecimalnim zapisom....na nekim modelima je jebeno
Ni na jednom nije strasno odraditi zapis, samo treba znanje u winolsu I checksum correction ☺

Ne treba nista, sa Diga 2 i Enigmom samo ukucas kilometrazu, pritisnes flash, i za 15 sec gotovo, sam pravi i checksum, i backup i sve.
Radim sa diga 2 I carprog 8.21 ali neke aute ne odradi kako treba, neki dan sam radio mitsubishi space star I ne odradi checksum correction, a winols koristim za remap, tipa tuning ili dpf ili agr off..tako da mi nije strano hex, tako da kada nece, onda samo iscitam eprom sa nekim alatom, odradim u winols I upisem nazad

Hattrick

Da, cuo sam i na nekom fordovom furgonu, ne secam se tacno kojem, Diga 2 takodje pravi problem, bez nekog posebnog razloga. Mada to je bas retko, problemi se pojavljuju kod manje od 1% vozila koja su zvanicno podrzana.

Lazic


Hattrick

Citat: Laziæ poslato 09 Maj, 2017, 01:11
[watching] [policaja] [joint]

Pricamo o situaciji kada ljudi zbog udesa menjaju tablu kilometar sata, pa trebaju da ucitaju realnu kilometrazu svog auta u novu tablu.  [andjeo]

Lazic


Vrndalama

Citat: Hattrick poslato 09 Maj, 2017, 01:10
Da, cuo sam i na nekom fordovom furgonu, ne secam se tacno kojem, Diga 2 takodje pravi problem, bez nekog posebnog razloga. Mada to je bas retko, problemi se pojavljuju kod manje od 1% vozila koja su zvanicno podrzana.
Sta znam, ja sam naisao na dosta problema, ali kazem, kad savladas winols, nema problema ni za jedno vozilo, najbolji su mi fiati ☺ obd I 5 sekundi ☺ ali I najmanje para

Vrndalama

Citat: Hattrick poslato 09 Maj, 2017, 01:12
Citat: Laziæ poslato 09 Maj, 2017, 01:11
[watching] [policaja] [joint]

Pricamo o situaciji kada ljudi zbog udesa menjaju tablu kilometar sata, pa trebaju da ucitaju realnu kilometrazu svog auta u novu tablu.  [andjeo]
A I neretko se desava da kod bmw dsc nece da radi jel korekcija kilometraze nije uskladjena u satu I abs jedinici I iz tog razloga mora da se uradi servisna korekcija 😂

Vrndalama

Citat: Laziæ poslato 09 Maj, 2017, 01:11
[watching] [policaja] [joint]
Slikacu ti ovih dana kada budem opet u Subotickom supu odradjivao servisnu "korekciju" kilometara ali slike ti saljem na viber ☺☺

Hattrick

Al to u SUPU samo u edukativne svrhe  [rofl]

Vrndalama

Citat: Hattrick poslato 09 Maj, 2017, 01:21
Al to u SUPU samo u edukativne svrhe  [rofl]
Samo tako I nikako drugacije 😂😂

Lazic


Grof

kakva je situacija sa Opel Vectrom C 2,2 dti? koliko je komplikovano za odraditi i koliko to mo¾e da ko¹ta?

bigsheki

grofe 1000-1500din u ns rade,ako budes zeleo javi se na pp

petar357


Pitanje za one koji se razumeju u te stvari:
Da li je tacno, kada se smanji na Alfi (159 multi jet), pa se posle udje sa namenskom dijagnostikom (sa cipom 327) da ce pokazivati 0 km, ako je prethodno smanjivano, bez obzira sto pokazuje smanjenu km na satu?

Lazic

Jo¹ jedan po¹tenjaèina... :o ;D

petar357


Lazicu, kada me uspes da shvatis neciji post, nije neophodno ni da ga komentarises.

Pitanje je upuceno ljudima koji se razumeju u materiju iz ove teme, a mene to interesuje kao kupca zbog mogucnosti provere sa fabrickom dijagnostikom prilikom kupovine auta

Lazic


DebeliZmaj

ima ovde gospodin Mustajbasic drug clan expert za alfe... pitajte njega ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

sremac

Mene interesuje moze li se uspe¹no otkrivati s obiènim (univerzalnim) obd blutut skenerima i androidom, a cisto iz radoznalosti za one ¹to su vraæali koliko vrate ? èisto da dobijemo prosek vraæanja :D
budala na leru, mudonja u kontra smeru