Glavni meni

vracanje kilometraze

Započeo SSZGO, 04 Jun, 2013, 17:13

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

bigsheki

iskreno ja kada kupujem za sebe auto,uglavnom radni auto,gledam stanje vozila.imao sam mecku e320 2005god presla 600,000 ne moze joj prici pola auta sa 150.000na satu.meni je vazno stanje auta,kako radi motor,menjac.kvacilo.pre cu kupiti auto iz holandije,nemacke,svajcarske,austrije sa 300.000 na satu nego iz srbije,bosne,cg sa 150 000 pravih da je vozen po nasim putevima.vracanje kilometraze je sam psiholoska stavka po meni,svako znao da svi vracaju km i opet odu i kupe na placu recimo.gde su zavrsila vozila iz obrenovca iz poplava,pametni koji nisu uspeli da prodaju radi oznaka na talicama prebacili na prijatelje i familiju sa drugih pondevlja i to je to.trgovina je qrva :)

UFF

Citat: Slaninar poslato 06 Maj, 2017, 19:57
Èovek pravi velike kilometra¾e. Kupi nov auto.
Prvi servis uradi u zvaniènom servisu. Upisana kilometra¾a u servisnu knji¾icu.
Drugi servis uradi u privatnom, na crno, pa vrati kilometra¾u na onu sa prvog servisa.
Treæi radi u zvaniènom servisu. Upisano sve u servisnu knji¾icu.
Èetvrti u privatnom, uz vraæanje kilometra¾e na onu sa treæeg servisa.
Peti u zvaniènom servisu. Servisna knji¾ica, sve po PS-u.

I tako dalje... Posle 4-5 godina: prvi vlasnik, kupljen nov, servisna knji¾ica, mala (normalna) kilometra¾a.

si lud bre?
kome se isplati da vraca km na svakom drugom servisu?
ako ces vec da ga prodajes za par godina bolje ni da ne radis servise, ok to ce da mu steti ali nece dumre tako brzo dokle god ima ulja.
odes posle tih 4-5 god na drugi servis u ovlascen servis i pre toga vratis km samo tad i nikad vise, sve sto si izmedju presao je gratis, i sa istim uljem :D
kazes stajao jbg nisam imao vremena da vozim zbog posla, bolesti, imao 5 automibila itd

Slaninar

Ako èo'ek pravi 50 i vi¹e hiljada godi¹nje, a hoæe da ostane garancija jer je nov auto. Jo¹ ga posle proda, sa sve urednom servisnom knji¾icom...
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Citat: Slaninar poslato 06 Maj, 2017, 19:57
Èovek pravi velike kilometra¾e. Kupi nov auto.
Prvi servis uradi u zvaniènom servisu. Upisana kilometra¾a u servisnu knji¾icu.
Drugi servis uradi u privatnom, na crno, pa vrati kilometra¾u na onu sa prvog servisa.
Treæi radi u zvaniènom servisu. Upisano sve u servisnu knji¾icu.
Èetvrti u privatnom, uz vraæanje kilometra¾e na onu sa treæeg servisa.
Peti u zvaniènom servisu. Servisna knji¾ica, sve po PS-u.

I tako dalje... Posle 4-5 godina: prvi vlasnik, kupljen nov, servisna knji¾ica, mala (normalna) kilometra¾a.
Ovo kao da je zmaj pisao... :o ;D

mrle

bio ja kod mog kuma, nabavio on nekog pasata. ka¾e mi da pogledam kilometra¾u, ja onako bacio pogled i pitam ga gde je uspeo da naðe pasata sa 52.000km? nisam dobro video, pasat pre¹ao 520.000, a kao nov!

Hurricane

...jedno on topic pitanje, kako se vraæa kilometra¾a na elektronskim brojaèima?



Kanarinac

Preko obda,ali na novijim vozilima km se belezi na vise mesta. BMW ja mislim i na kljucu belezi

Hurricane

Dobro, ali na motociklu samo u satu promeni¹ i æao zdravo, ostaje li neki trag o tome koji mo¾e lako otkriti da je dirano u samom satu?

Major

Meni i dalje nije jasno zasto bi vracao kilometrazu..

Hurricane

..nako pitam, radoznalost puka, ja ni nemam digitalni taho..

A na Hondi pukla sajla od km sata pre oko 15000 km, stoji na satu oko 2.000 km..

Ali drugi krug  ;D  , bar...

Major


Kanarinac

Na motoru mislim da ne, verovatno u ecu i na satu i to je to

ЯЭВОЛУТИОН

samo u satu eprom sa hexadecimalnim zapisom....na nekim modelima je jebeno
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Citat: Major poslato 08 Maj, 2017, 17:43
"pukla sajla"
[rofl]

Meni se sjebao pinjon pre 2 godine... U meðuvremenu sam morao da zamenim instrument tablu, uredno je sa 50+k pao na 20ak... :) I ne mrda... ;D

Biker-Boy

To ce uskoro postati moda u Srbiji, kad kupis motor, prvo mu iskopcas kilometar sajlu :D  pa onda krenes da vozis :D
I feel the need..... the need for speed !!!

Hattrick

Citat: Biker-Boy poslato 08 Maj, 2017, 23:55
To ce uskoro postati moda u Srbiji, kad kupis motor, prvo mu iskopcas kilometar sajlu :D  pa onda krenes da vozis :D

Prvo vratis na 29k, pa iskopcas, pa opet vratis kad je u oglasima :D

Lazic

Kad sam kupio motor nisam planirao da ga prodajem, 8 godina kasnije i dalje ne planiram, jebe mi se ¹ta pi¹e na satu i da li radi... Imam cateye... ;D

Vrndalama

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 08 Maj, 2017, 22:36
samo u satu eprom sa hexadecimalnim zapisom....na nekim modelima je jebeno
Ni na jednom nije strasno odraditi zapis, samo treba znanje u winolsu I checksum correction ☺

Glava Dole

Na skuterima sam vracao na nulu kad sam radio kompletne generalne i sredjivanja, detaljno i od pocetka... speedu takodje kad sam ga sredio, cisto da znam koliko sam ja prevalio s njim, sad je na 8 i nesto a pre toga je imao 13.128 tacno, i budem li ga prodavao sigurno cu to nagalsiti pa makar i rasterao kupce... uostalom, evo, kazem i javno :) Na TZRki sam vratio malo i zaokruzio brojku, cisto da znam tacno koliko sam presao nakon generalne, da meni bude lakse, prodao ga posle drugaru koji je to znao :) Bas zato sto znam koliko je lako vratiti manuelni sat(otvoris, skines brojcanik, seger, stavis kolko ti treba, vratis seger, sklopis) sumnjam da je i FZRki ono bila prava(54 kad sam je kupio kad sam ja po gradu i nesto malo po otvorenom zgazio 12.500 dok si rekao s... ovaj keks, a pre mene su je ganjali prethodnih 25god)...