Glavni meni

torbe Moto-detail

Započeo z7, 21 Maj, 2013, 21:33

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

K_A_W_A

#20
Ajde i ja da kazem koju. Te torbe su skroz OK, imao sam ih, ali nisu za trkalice. Jer, one mogu gore da se pricvrste, ali dole one "landaraju", nemaju na sta da se pricvrste, tj. nemaju neke odbojnike, drzace, da se ne bi savijale ispod repa. Pogotovo na vecim brzinama. Sve sam ja to vec probao. Jedino resenja za trkalice je ovo na slici. E, sad cena je previsoka za dve sipke i dve torbe (240e), ali jedino to radi posao. Cak sam kontao da mi neko napravi ta dva drzaca da torbe budu pricvrscene.
Izvinjavam se kolegi Z7 na mom komentaru, nista lose, nego samo malo objasnjenje. Inace cena je skroz korektna.  [cheers]

http://www.louis.eu/_108c69e4f34ee27d49de90b138189c0847/index.php?topic=artnr&artnr=10065041


Kanarinac

Pa bem li ga, mi smo ih prosle godine uvezali bas dobroi nisu landarale. Tako da nismo iali problem. A ovo sa sipkama je skupa varijanta, ja na ovom linku jedino ne vidim torbe :D

Jefta

Ma to moze neko da ti napravi samo dve sipke sa rupom za sraf i odneses na plastifikaciju. Koliko to moze skupo da bude?

Kanarinac

A te sipke u principu sluze samo kao granicnici da se torbe ne podvijaju pod rep?

Jefta

Tako je. Da ti se torbe ne savijaju na unutra i time dolaze u siuaciju da ih tocak kaci. Jako jednostavna a korisna stvar koju uvek mozes da skines posle puta, a mozes i da napravis da se nekako kace na suvozaceve fuzastere. Ne moraju oni nista jaki da budu jer oni ne nose tezinu torbi vec se torbe samo naslanjaju na njih.

EDIT: Hahahaha majku im sada tek otvorih link i videh da su one dve sipke 240e!!!!???? HAHAHAHHAHAHA

Kanarinac

Pa to ti kazem, 240 evra za dve sipke buuuuudalje. Bogami, videcu da napravim ja ovo u domacoj radinosti

UFF

to je zato sto se kace na klik i skidaju kljucem
feny sipka sa bravicom :)

dusankobgd

Taj sistem odbojsnika nadjoh na netu da je lik uradio u DIY varijanti i svidelo mi se. Pozvah sebu da pitam da mi odradi tako nesto i rekao je nije problem 30 eura.





Darko


Jefta


dzimika

kolko vidim uradio je jednostavno, sve ovo moze da se kupi u nekoj gvozdjari i napravi
ko ne veruje neka dodje da mu uradim a posle ako hoce neka nosi na plastifikaciju
za ruke neka pocasti nesto

Kanarinac

Ja bi ovde jedino stavio malo deblje sipke i to je to. Dzimi mogli bi da pravimo nesto, samo da napravimo projekat :)

Jefta

Само вам не требају овакви са бравицама фенси, једноставно да се зашрафи за задњи фузастер и то је то.

Kanarinac

Pa ja bih pre napravio neku deblju plocicu koja se srafi na fuzaster npr, pa u nju ove sipke. To ce se razradi vec, ali odlicna je fora ovo

dzimika

ovo sto je covek uradio na onim slikama kore je najjednostavnije sto moze, bez varenja, bez nekih specijalnih alata i slicno
sto se mene tice armatura 8mm je sasvim dovoljna a ko hoce malo jace tu je 10mm, lim koji drzi je dovoljno 1,5mm i to aluminijum da ne bi rdjao, ofarba se sve u boju koju hoces
ko hoce da pravi neka se javi

ProjectLord

Mislim da nema potrebe za odbojnicima, bar ja nisam imao. Imam te torbe dve godine, i gde god da putujem, moze da stane dovoljno hrane i stvari bar za 10 dana. Fenomenalne su! Fora je samo da vezes kako treba, meni nijednom nisu landarale niti spale.