Glavni meni

Dugo putovanje u CG 2009

Započeo dzimika, 19 Oktobar, 2010, 19:57

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dzimika

Posto smo uff i ja radili zajedno na univerzijadi i tamo provodili bukvalno 24h nismo bas imali previse vremena u junu i julu da se vozikamo, odlucili smo da odemo prvo na vikend do Zlatibora, na zalost kolima ali dok smo tamo bili razmisljali smo kako bi bilo lepo provozati se malo duze na motoru, tipa do Zlatibora pa onda obilaziti Zlatibor i Taru uzduz i popreko ali bukvalno :D u medjuvremenu  sretnemo dvojcu momaka na motorima starim preko 20godina na pumpi koji idu za CG i shvatimo da ako mogu oni sa tako matorim motorima sto ne bi mogli mi i sa mnogo mladjim da odemo do CG.
Plan je poceo vec polako da se krcka, ali sam ja prvo morao da dovedem moj motor u vozno stanje posto je i dalje stajao u servisu posle malog udesa cekajuci osiguranje da resi da li ce isplatiti novac ili ce platiti servisu da ga sredi.
Ubrzo sve dolazi na svoje mesto i motor dolazi konacno ponovo u garazu gde vrlo brzo zahvaljujuci uff-u i njegovom faru sa BMW-a e36 postaje street legal :D



Nakon testiranja pocinje da se dogovara datum polaska, bice negde posle 12tog a pre 20tog posto smo obojca posle toga odlazili na duzi odmor u juznije krajeve :D
Zbog loseg vremena morali smo pomerati malo ali konacno polazak ce biti 15. avgusta u 05:00 ujutru



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Zbog ranog polaska putevi su bili prazni tako da smo drzali neku konstantnu brzinu od oko 110-120kmh i uzivali u krivinama u Ovcarsko kablarskoj klisuri :D
Jutro je bilo suvo sve do izlaska iz Pozege gde je pocela sitna kisica pa smo stali da navucemo kisna odela.
Na Zlatiboru smo napravili duzu pauzu zbog dorucka a i da uzivamo malo u suncu jer nas je dalje na putu sve do skretanja za Zabljak u Prijepolju pratila kisa, zbog toga na tom delu nismo ni pravili puno slika.
Sledeca pauza je bila u kanjonu tare, tj mesto sa slika



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

dzimika

Do zabljaka nismo pravili pauze, a ni tamo se nismo nesto previse zadrzali osim neobavezne price sa jednim gospodinom koga smo pitali za pravac a covek nas pozva da se odmorimo i na pice.
Put od Zabljaka prema Savniku je jedan od lepsih ali samo prvih nekoliko kilometara dok se vozite po brezuljcima ali kako se spustite u sumu tu nastaje problem sto zbog loseg puta sto zbog cestih krivina iz kojih lako izlecu iskusni lokalci sa kolima ili drugim vozilima.
Posle dosta duge voznje po takvom putu negde na nekom brdu iznad Savnika uff odlucuje da se malo odmori :D



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

zbog kise i krecnjaka u Pljevlji motori su nam postali beli  :D



Uploaded with ImageShack.us

gledam mapu da bih donekle utvrdio gde se nalazimo



Uploaded with ImageShack.us

iako su bili prljavi kao svinje odlucili smo malo da poziramo



Uploaded with ImageShack.us

dzimika

Do Savnika od mesta odmaranja nam nije puno ostalo ali usput za malo da nas pokupi koleginica bajkerka koja je sekla krivinu kao da je oslobodila CG, ali srecom bili smo vestiji od nje pa smo je izbegli.
Dalje od Savnika put je dosta dobar i sirok ali dok traje uspon ima dosta lakat krivina i to u bukvalnom smislu i tu treba pazljiv i ne pozdravljati druge bajkere podizanjem ruke vec samo sirenom jer vam se moze desiti da izletite sa puta kao nama :D
Kada se konacno popnete ocekuje vas put koji je skoro pa prav, tamo gde nije to su dugacke krivine u kojima ni najmanje ne morate smanjiti gas i tako sve dok ne stignete do ukljucenja na put kod Jasenovog polja.
Put Niksic-Podgorica je odlican ali sam ja resio da nam malo jos zagorcam zivot i skrenuo prema manastiru Ostrog, tj bar uff-u da zagorcam :D posto mene nista nije bolelo osim dupe od sedenja :D
Gore naravno guzva uvek



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Malo smo odmorili pa smo nastavili dalje ka Podgorici gde smo konacno jeli nesto konkretno, sat vremena jurili perionicu da operemo motore i kad smo i to zavrsili uputili se prema sutomoru.
Do tunela Sozine je bila nenormalna guzva ali posto smo na motorima, samo sirena, blicanje i suprotna traka i picis, opet malo posle tunela guzva ali opet isti princip i u Sutomore stizemo tek oko 22h.

Slabo slika imamo jer smo bili previse umorni i jedino sto smo zeleli jeste da legnemo u krevet. Sutradan smo ceo dan odmarali na plazi a dan kasnije smo se zaputili ka HN i uzivanju na plazi tamo.
Naravno neizostavno je da se ide preko Kotora i celim putem kroz zaliv jer je prosto prelepo.



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

A kada smo stigli na plazu onda je palo uzivanje



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

a bilo je i svasta nesto lepo videti okolo :D



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

dzimika

U povratku smo resili da idemo trajektom a na trajektu kolege iz BG a uff nije znao koji bi pre voleo da vozi



Uploaded with ImageShack.us

a nasi konjici lice samo na ove gore :P



Uploaded with ImageShack.us

Nismo se puno zadrzavali po ostalim plazama posto smo veci deo dana proveli u HN ali sam uff-u pokazao jednu od lepsih I vecih plaza u buljaricama.

Sutradan smo krenuli nazad za BG, ujutru u 6h da bi putovali po ladovini, usput smo svratili do Biockog jezera.



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

U BG smo stigli oko 17h, sve u svemu prezadovoljni putem i uzivanjem na motoru.

PS: uskoro putopis sa lefkade :D

UFF

nisi ljudima rekao glavni razlog putovanja  ;)

dzimika

u pravu si, jedan od glavnih razloga je bio da nasem drugaru Vladi odvezemo njegov motor da bi mogao da provoza zenu jer je dole bio skup kad su stigli pa im je bilo krivo sto nisu dosli motorom

UFF

Vlada nam ostavio motor da ga cuvamo a mi se samo malo provozali sa njim do crne gore  ;D

Sta ces kad mu zena voli motre vise nego on pa je dole krizirala dok su se drugi oko njih vozili ;D

Mada mislim da je bilo lepo iznenadjenje, dobio je motor na moru i nov korman na njemu od svojih drugara za rodjendan (taman mu se tad i potrefio birthday)

Evo ga sa pivom u plicaku a tu je i nas drugar johnynovak anti-alkohilicar  ;)




UFF

Negde na pocetku puta se vrabac kamikaza punom brzinom zabo u moje koleno i tek na ulasku u cg slucajno videh gde je svo vreme bio..
Ne da sam ga protektorom roknuo vec sam ga i skuvao na masini narednih 500km
Mogao sam dok smo pravili pauzu samo da ga ocerupam i uzinam  :D

UFF

Posto vlada i njegova zena na moru nisu planirali da voze motor nisu ni imali opremu pa smo svratili u specijalizovanu radnju da im kupimo najvaznije

UFF

Posle jedne ostre krivine Johnynovak koji je isao iza mene je pomislio da sam izleteo dok sam ja stao sa trane i sisao sa motora da vidim dokle sam oborio (po sari od krecnjaka kroji smo prosli i u boju istog obojili motore)

Inace gume su stare 9 godina, ispucale, tvrde i kockaste tj celave po sredini  ;D

UFF

I u povratku obavezno zaustavljanje na Biogradskom jezeru

mazzi

Lepo je kad se nadjes u tudjem putopisu ... jos kad je tu pivo u plicaku, gde ces vece uzivanje  ;D

cone

lepo opisano putovanje, svaka cast :)

dzimika

mozda je moglo i jos malo bolje i lepse ali dobro bice vremena i za tako nesto :D

Sandra

cini mi se da fali povratak iz Cg  [ludak]
ili ste mozda jos uvek dole?  [neampojma]

Necu da ti kazem ,........ celavi....

dzimika

Citat: johnynovak poslato 19 Oktobar, 2010, 19:58
Sutradan smo krenuli nazad za BG, ujutru u 6h da bi putovali po ladovini, usput smo svratili do Biockog jezera.



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

U BG smo stigli oko 17h, sve u svemu prezadovoljni putem i uzivanjem na motoru.


sandra sandra, ne pratis pazljivo na casu :P

Sandra

Ma mnogo ste brzo stigli! nema uzivancije kao u polasku  :P
Necu da ti kazem ,........ celavi....

UFF

Citat: Sandra poslato 21 Oktobar, 2010, 16:36
Ma mnogo ste brzo stigli! nema uzivancije kao u polasku  :P
navatali smo neke stoperke uz put pa nikola ne sme to da postavi ovde da mu verenica ne procita  ;D

MotoManijak

auuu pa zar sa takvim gumama na more?

dzimika

jos gore sto smo ustanovili da je zadnja guma ispustala, pa je u jednom trenutku vozena i na 1,1bara