Glavni meni

Hitno - stenci ridgebacka i Bul Mastifa

Započeo noam chomsky, 12 Januar, 2011, 18:57

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

noam chomsky

Pisao sam o liènom iskustvu, o Bull-Mastifu ne znam mnogo...ne bi ni znao da je on æale da nije veterinara....bla, bla, bla.... za vise o Mastifu tu je èika Gugl...

Kaya:
ne laje po naredbi
ne napada strance cim se pojave na kapiji
ne sunja se srndacima i jazavcima
ne aportira
nije ogradjena zicom

Evo primera o kakvoj inteligenciji se radi: napadne ona stablo sljive i obrsti ga celog...besan ko ris, obuzdam se i uradim sledece...iskuliram je totalno, necu da se igram i ni ne gledam je...u roku od 15minutao ona odlazi do sljive i kao trazi nesto oko nje...na kraju legne pored nje...posle pola sata izadjem i vidim da nema grancica oko sljive...ona je sve pokupila i nedge sklonila...to je bio zadnji put da je napala bilo koje stablo u dvoristu...

Kaya je slobodna da radi kako je volja samo ima neke limite i neke stvari koje ne sme...isto to vazi za mene...to se zove uzajmno postovanje i ja u tome uzivam...uzivam u njnoj slobodi isto koliko u svojoj...Ko je lenj ne mora da se seta svaki dan sa psom...naucite par igara sa loptom i da vidis kako trci za njiom...
lepota prirode je refleksija lepote nauke

mohikanac

Citat: zodiac poslato 13 Januar, 2011, 15:13
Super je ovaj klip o ridzbekovima, narocito mi se svidela ova recenica o teranju ogromne macke na drvo, pa me podseti na mog Aresa. Ja zaista verujem da foksterijer ima prilike da vidi lava, ne bi oklevao ni sekunde da ga pojuri. Macka je macka, sta on zna sta je 500 kila ;D

Izvinjavam se na offu, rado se secam svih mojih kuca.

Evo slika koja i to potvrdjuje,do duse nije nije foks terijer,nego nemacki lovni terijer,ali su jako slicni :).



Uploaded with ImageShack.us

Inace,ja bi mozda uzeo jedno stene,ali se stvarno plasim,da bi bilo problema kad stenac odraste,posto imam terijera koji ne podnosi druge pse :(.

Tamanitu

Video sam prvo na nekom drugom mestu oglas, pa onda i ovde. Zainteresovan sam za jednog psica, cak verovatno zenku jer mi je poslednji pas bila tigrasta nemacka bokserka, odzivela svojih skoro 11 godina, i sad nemam nijednog. Kontaktiracemo se uskoro, a dotad zeljno iscekujem neku slikicu stenaca, ako se ima sta videti koliko su mali...Pozdrav, odmaraj!

DebeliZmaj

umoljavao bi slike stenaca, meni bi znachajno olakshalo
lobiranje kod mojih.. :0
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Panta Zemunac

Pa ja sam bio ubeðen da æe otiæi oæas posla...pa ljudi moji to je pas a ne ajkula...pa vi koji imate dvori¹te, a po meni dvori¹te nema toplinu ako nema psa, uzmite ¹tene kada vam se veæ na tacni nudi!
Ima li ¹ta lep¹e od emotivnog doèeka nekoga ko vam se bez foliranja obraduje...kada sa njim pro¹etate po kom¹iluku...kada vas svaka njegova ludorija zasmeje!?!
Èak i problematiène pse je lako dovesti u red, kada ga nauèite da ste vi gazda ali ne silom veæ primerom...jeste obaveza ali ne sad, neka velika. Odgovornost prema ¾ivom biæu mora da postoji a uz malo truda, dobijate ne¹to ¹to ne mo¾ete kupiti novcem..iskreno zadovoljstvo!

zodiac

Citat: Panta Zemunac poslato 14 Januar, 2011, 00:08
Èak i problematiène pse je lako dovesti u red, kada ga nauèite da ste vi gazda ali ne silom veæ primerom

Bravo majstore, to je poenta cele price oko dresure. Najezim se kad vidim nadrkane policijske dresere, to je potpuno pogresan nacin da se pristupi zivotinji. Psa dresira vlasnik, on mu je uzor i primer za sve sto ce raditi u zivotu. Nijedan od mojih foks terijera, a imao sam dva, nije bio agresivan, i pored toga sto mahom vazi prica da moraju biti takvi, i nikako drugacije. To jednostavno nije istina. Pas je onakav kakav je njegov vlasnik, ako forsiras agresiju, to ces i dobiti. I pas nema ama bas nista sa tim. To sam shvatio kad sam upoznao agresivan primerak engleskog setera. Covek je napravio idiota od psa koji nema nikakve predispozicije da bude takav. Covek je krivac, ne pas.
Prijatelj je zao drug

mohikanac

#46
Jel to nesto na moj racun ili onako...........posto sam spomenuo da imam terijera koji ne podnosi druge pse.

A voleo bi da vidim,tog coveka koji ce da smiri  izuzetno dominantnog muzijaka(pogotovo prgavih pasa,kojima je namena bila bilo koji vid borbe,kao sto su pit,pa skoro svi terijeri.....a pri tom su vec imali tuce)da ne dodje do klanja kad drugi muzijak pokusa da preuzme dominaciju.

Evo ja imam problema,sa mojim terijerom,manje pse ne dira,a ni vece nece prvi,ali problem nastaje,kad se susretne sa vecim psom.

2-3 puta se ozbiljno poklao sa komsijinim nemackim pticarom,a pticar 3 puta veci od njega.




zodiac

#47
Nije na tvoj racun, nijedan terijer ne podnosi druge pse. Ni macke. I nema te dresure koja ce ga spreciti da popizdi kad vidi macku ili drugog muzjaka, mada je sa zenkama jos gora situacija, tu nije kidanje dok se ne utvrdi ko je jaci, nego je pitanje zivota ili smrti. Mnogo mi je bilo teze da cuvam zenku nego muzjaka, kad devojka poludi, tu nema obuzdavanja, spasavaj se ko moze, odvajaj kako znas i moli boga da i tebe ne iskida, jer ne zna sta radi. Moji foksovi nisu bili agresivni prema ljudima, smatram da je to vec samo po sebi dovoljan uspeh  ;)
Prijatelj je zao drug

zodiac

Sad tek vidim edit, to im je obrazac ponasanja, nasrcu samo na znatno vece pse od sebe. Zasto, pojma nemam. Neki bi to obrazlozili kao hrabrost, ja bih pre rekao da je u pitanju manjak inteligencije. Nemoj da se lazemo, i foksovi i NLT su strasno sarmantni psi, ali nisu bas previse pametni. Da jesu, ne bi poletno jurili pravo u celjusti pet puta vecih pasa. Ali ja ih volim, i ne smeta mi sto su tupadzije ;)
Prijatelj je zao drug

mohikanac

#49
Terijer nece nikad da napadne coveka,pa makar zivog da ga deres :),zato ih i volim.

A vece pse napadaju,ne zbog guposti cak sta vise terijeri vaze za pametnije rase,vec zbog toga sto je kod pasa pravilo veci pas-jaci pas a samim tim on je glavni a slabiji mu se pokoravaju(on,prvi uzima hranu,on pari zenke.....),ali terijer ne prihvata nikog iznad sebe,i od toga ne odustaje i zbog toga cesto nastrada.

A svaki pravi terijer,u stahu postaje jos agresivniji,i kad krene ne staje do kraja.

A najsmesnije mi je kad,ljudi koji tvrde da je pas vezan za njih,a hrane ga sa 2-3 metra odstojanja da ga ne izujeda,ja svakom svom psu kojeg sam imao,mogao sam hranu,da izvadim iz usta a da ni ne zarezi a kamoli da pokusa da ujede.

Noam- probaj stavi oglas na neki forum za kucne ljubimce tipa http://www.balkankinology.net/pricaonica/index.php
Mislim da bi ih tako brzo udomio.

zodiac

Citat: mohikanac poslato 14 Januar, 2011, 01:45
Terijer nece nikad da napadne coveka,pa makar zivog da ga deres :),zato ih i volim.

Uh, nemas pojma koliko gresis. Hoce da napadne coveka, itekako. Foksovi hoce cak i decu da napadnu ako su raspusteni, a najcesce jesu, jer im treba vrlo jak autoritet; cak ni to nije garancija da nece nenadano da popizdi i priredi neprijatno iznenadjenje i tebi, i tvojim gostima, koje on iz samo njemu poznatih razloga smatra uljezima. Terijeri su izrazito teritorijalni psi, oni brane ono sto misle da je njihovo, i pritom ne biraju sredstva. Treba ih uvek drzati na oku kada su nepoznata lica u kuci. Bar je moje iskustvo takvo, a proveo sam dvadeset godina zivota pored foksova. Predivan pas, ali lud. Ko sa tim ludilom moze da zivi i da se izbori, imace najboljeg psa na svetu. Ali treba mnogo truda i zivaca.
Prijatelj je zao drug

mohikanac

#51
Ja nemam takvih iskustava sa nemackim lovnim terijerima,a znam za primerke koji su korisceni za jamarenja,koji kad ugledaju neku zivotinju kroz boks,grizu resetke,znam jednog,koji je pola zuba pokidao sa jazavcima,a pola grizuci po boksi kad vidi macku,a pritom sa ljudima bilo poznatim bilo nepoznatim kao stene,deca od vlasnika ga gnjve a on ni da zarezi.

zodiac

Odacu ti tajnu, foksovi su jos gori od NLT, mada uopste tako ne izgledaju. To je izrazito agresivan i nervozan pas, mnogo tezi za obuzdavanje od NLT, a izgleda kao igracka. Lep i mio mali pas, a jedva ceka da te ujede. Uostalom, pridji nekom nepoznatom foksu u parku da ga pomazis, pa ces da vidis o cemu pricam, u 90% slucajeva reakcija je sasvim predvidljiva. Stoji u mestu ukocen, a zadnje noge mu se protresaju od nervoze, taj pas nema mira dok ne ujede, a prema neznancima nema nimalo tolerancije ni respekta ;)
Prijatelj je zao drug

mohikanac

Moguce nisam se mnogo susretao sa foksovima,mada jedna od dve stari koje najvise volim su psi,a druga motori :)

Odosmo mi u debeli off,ali kao sledeceg ljubimca bi voleo da imam mix pit i nemacki lovni terijer,dobiju se psi manji od pitova,ali jako jako ludi psi,amerikanci ih masovno ukrstaju.

zodiac

Nema veze sto offujemo, vazno je da je tema u vrhu i da je svi vide i citaju, i nadam se da ce ove divne kuce ubrzo naci svoje nove drugare za zivota; bar ja nijednom mom psu nikad nisam bio gazda, uvek sam im bio drug, najbolji koga bi mogli pozeleti, a oni su to vratili stostruko. Meni se srce kida sto ne mogu sebi da priustim jednu devojcicu sa naopako nakostresenom dlakom na ledjima, a bas bih voleo.
Prijatelj je zao drug

Panta Zemunac

Kada cepa¹ drva za ogrev, od èega èe¹ i te kako imati koristi, nema mesta emocijama...klasièan automatizam ...ali kada pere¹ motor ili se igra¹ sa psom, to su radnje koje te izuju od zadovoljstva a taj 'filing' nema cene..jednostavno, oseèa¹ da nisi uludo ispucao provedeno vreme!

Veèinom se ne pazi na ishranu pasa, pa kolièina proteina doprinese stvaranju vi¹ka energije, a ta snaga se mora ispucati, da li uz pomoè bicikle, saonica ili neke vreste treninga. Lovni psi pogotovo...pa oni kao od ¹ale pretrèe 20-30km kada su u formi...Kada ka¾emo da je pas previ¹e ¾iv, nemiran...pa to je dobro, znaæi da je zdrav, samo mu treba dati prostora da se izjurca a jo¹ bolje ako i gazda uèestvuje u treningu..na kraju, pa i nama neæe ¹koditi fizièka aktivnost.

Dao bih svakome da pogleda pretposlednju epizodu, serije ''Sasvim prirodno'', od Jovana Memedoviæa u kojoj je prikazao pse, biv¹e beskuènike sa ulica Beograda, koji su usvojeni i iz zavoda prebaèeni u ©vicu a tamo poklonjeni, pod strogim nadzorom, starateljima, licima sa invaliditetom kojima slu¾e kao ispomoæ ...psihoterapeutu u terapijama sa pacijentima, oboleloj deci...pa i u domu za stare!. Da, ba¹ ti psi sa na¹ih ulica koji su imali sreæe da se dokopaju internata a sada su punopravni èlanovi porodica. Za razliku od ostalih pasa, ovi su svesni gde su bili a gde su sada i veoma su verni i poslu¹ni svojim vlasnicima!

zodiac

Da su ljudi plemeniti kao psi, ovaj svet bi bio mnogo bolje mesto za zivot.
Prijatelj je zao drug

Panta Zemunac

Nije badava nastala ona uzreèica...''¹to vi¹e upoznajem ljude, vi¹e volim ¾ivotinje''...
Dva epiteta koja karakteri¹u psa su 'srdaènost i neiskvarenost'...

Eh da imam uslove, samo makar maleno dvori¹te...pa neka lagana kroserica po livadi dok oni trèakaraju oko bajka...milina!
©to da ne i od alumunijuskih cevi, naprave se saonice, pa ne moraju ba¹ iskljuèivo Haskii, pod uslovom da nije ispod -10 i da su kraæe staze...upregne¹ i eto zimske radosti. Mnogo se vezujemo iskljuèivo za novac koji jeste neophodan i ako ga se ima dovoljno za elementarne potrebe, nije neophodan za u¾ivanje. Pa meni je lep¹e da uz kotliæ i riblju èorbicu, negde u gara¾i, provedem vreme sa dru¹tvom dok se sreðuje neki bajk nego da sedim u Hajatu i cepam '¹atobrijan za dve osobe' sa nekim bolidima (kome nije)!?!

pit

Citat: Panta Zemunac poslato 14 Januar, 2011, 03:30
Nije badava nastala ona uzreèica...''¹to vi¹e upoznajem ljude, vi¹e volim ¾ivotinje''...
Dva epiteta koja karakteri¹u psa su 'srdaènost i neiskvarenost'...

Eh da imam uslove, samo makar maleno dvori¹te...pa neka lagana kroserica po livadi dok oni trèakaraju oko bajka...milina!
©to da ne i od alumunijuskih cevi, naprave se saonice, pa ne moraju ba¹ iskljuèivo Haskii, pod uslovom da nije ispod -10 i da su kraæe staze...upregne¹ i eto zimske radosti. Mnogo se vezujemo iskljuèivo za novac koji jeste neophodan i ako ga se ima dovoljno za elementarne potrebe, nije neophodan za u¾ivanje. Pa meni je lep¹e da uz kotliæ i riblju èorbicu, negde u gara¾i, provedem vreme sa dru¹tvom dok se sreðuje neki bajk nego da sedim u Hajatu i cepam '¹atobrijan za dve osobe' sa nekim bolidima (kome nije)!?!


                           Zemunac pare kvare ljude ,to je definitivno.....al sto smiruju zivce

Panta Zemunac

Dru¾e 2008  i  '09g. sam zabo cifru da sam kao od ¹ale odluèio da uzmem Afriku koja me je, ukupno iza¹la 2400e, pored 2 Xantie I i II...jednostavno, ni¹ta bolje nisam ¾iveo, ni¹ta zadovoljenije...
Desi se jedan peh, pa drugi..pa mi onda preko noèi isparila lepa svota (7500e na gomili) ali kada pogledam, isto ¾ivim, ma jo¹ sam i raspolo¾eniji...
Ka¾em ,bitno je da ima¹ za elementarne stvari a posle sve zavisi od umeæa ¾ivljenja a ne kolièine novca...i veruj mi, barem meni, pas i te kako znaæi za kvalitet ¾ivota, stabilnost psihe!