Glavni meni

Poliranje izduvnih grana

Započeo UFF, 03 Maj, 2013, 11:48

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

metarex

Citat: Andjelo poslato 08 Maj, 2013, 18:58
sad sam dosao na ideju sa cim bi moglo to lepo da se odrzava  sa bajcom za izbeljivanje varova  imao ja to neko sredstvo ali ne znam gde mi je  kada moze da izbeli var od temperature ,sto ne bi moglo i grane  koje su pozutele

nebi moglo sa bajc pastom zato sto bi ti ostavila fleke po materijalu a onda je poliranje neizbezno. jedino sta bi se moglo uraditi posle poliranja je nanosenje( ili unosenje? )termo farbe u grane. jeben posao ali funkcionise.
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

Master Z-ed

A da èitao sam po forumima da na kraju poliranja bi bilo dobro da se uglanca sa kreèom u prahu da bi osto du¾e sjaj na prohromu.
Ja kod mene nisam to uradio ali svakako imam nameru da skratim topove ove godine pa æu da uradim jo¹ jednom poliranje sa nekom alatkom i da probam da ih uglancam sa kreèom.

kide

To nije kreè.
To je ustvari kreda u prahu,koja slu¾i da se skinu naslage paste za poliranje, koja se zalepi za materijal u toku poliranja, i ostale neèistoæe.

UFF


Panco.KV


misa-pei

Uh, sija se k'o pasja muda. Alal vera, majstore.

Moæe li da se izvuèe ovakav (ili pribli¾an) sjaj kada su po¾utele i debelo poplavele grane?
Država je najveći neprijatelj naroda

ЯЭВОЛУТИОН

video grane....vise nisu takve....nemoj bacate pare...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Darko

koliko traju , par dana ,a?

Kanarinac

Koliko te je kostalo ovo poliranje?

UFF

Bele budu do prvog paljenja
cim motor postigne radnu temperaturu one pozute
cim predjete preko prve baere ili voznji po kisi dobijete fleke
jes vala uzaludan posao ali eto vredelo je probati
kanarinac za cenu moras sa majstorom na pp

Kanarinac

Aaa nisam znao da je tajna [neampojma]

Andjelo

Citat: Kanarinac poslato 28 Jun, 2013, 23:27
Aaa nisam znao da je tajna [neampojma]
nije tajna................. cena je jedno pivo i taj posao ne obozavam da radim tj. grane samo zbog toga sto je nepristupacno a motor na koji mi je cetka je  1.5kw  i 2800 obrtaja a cetka je fi 300 pa to sve na broj obrtaje daje i veci broj obrtaja zbog precnika cetke i moras biti dobro skoncentrisan dok to radis  inace se mozes obogaljiti za cas posla  ,desava se da ako dodjes do kraja materijala dela kojeg poliras  da ti cetka cimne materijal i onda moze da se desi svasta   a sto se tice postoji i poliranje mini cetkama na busilici ili masini predvidjeno za poliranje  koje je manje opasno i moze vise pristupacnih delova da se ispolira a to oduzima dosta vremena   ......................a sto se tice ocene za poliranje  ovaj rad je izmedju 3i 4  inace da je bilo vise pristupacno rad bi bio za 5    i jos ovo sto se tice cena za poliranje grana  nemam i ne radim .......samo po neki put kada sam u volji za ladno pivce 

kide

zar nisu grane bile skinute kad si ih polirao?

m.mitar

Pa stvarno dzabe se mucis kad posle 5 minuta pozute,pocrne....Ja sam na mom motoru to samo jednom uradio prosle godine kad sam ga farbao,onako za slikanje,posle 50km,opet zuto-crne!Nije vredno muke osim ako nije izlozbeni model!

Darko


Lazic

Moje su u takvom stanju  da ni gajba ne bi bila dovoljna... Veæ dve, druga prièa..:D

metarex

postoji jedan nacin da se izbegne "farbanje" grana posle poliranja. za to treba vremena, VHT lak i aluminijum sprej 99%.
grane se dobro ociste iznutra(najbolje je ispeskirati ih)  operu razredjivacem, onda se uprskava VHT lak ravnomerno i u vise slojeva. jedan dan na susenje ili par sati u komoru pa istu proceduru ponoviti sa aluminijum sprejem.
i to je to
VHT lak imate na EBAY a aluminijum sprej skoro svuda
http://www.wildstar-fan.de/auspuff/anlauffarben.html
link je na nemackom al me sad mrzi da prevodim od reci do reci. imate cika gugleta pa ga zamolite da vam prevede ;D
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

Andjelo

Citat: metarex poslato 30 Jun, 2013, 09:31
postoji jedan nacin da se izbegne "farbanje" grana posle poliranja. za to treba vremena, VHT lak i aluminijum sprej 99%.
grane se dobro ociste iznutra(najbolje je ispeskirati ih)  operu razredjivacem, onda se uprskava VHT lak ravnomerno i u vise slojeva. jedan dan na susenje ili par sati u komoru pa istu proceduru ponoviti sa aluminijum sprejem.
i to je to
VHT lak imate na EBAY a aluminijum sprej skoro svuda
http://www.wildstar-fan.de/auspuff/anlauffarben.html
link je na nemackom al me sad mrzi da prevodim od reci do reci. imate cika gugleta pa ga zamolite da vam prevede ;D
a sto bi prohromske grane posle poliranja  farbao aluminijumskim sprejom  :o

Andjelo

i ovo je postupak za  grane i topove koji su hromirani a ne prohromski ..................to su dve stvari

metarex

Citat: Andjelo poslato 30 Jun, 2013, 18:59
i ovo je postupak za  grane i topove koji su hromirani a ne prohromski ..................to su dve stvari


VHT farba stvara termisku zastitu dok aluminijum sprej stvara kao reflektujuci sloj. aluminijum sam po sebi brzo prima toplotu ali se i brzo hladi. na stranici jeste opisan postupak kod originalnih auspuha ali sam isto tako negde procitao da funkcionise kod svih vrsta grana. kad nadjem prilog okacicu i njega.
inace grane se farbaju iznutra a ne spolja ;D

u svako slucaju vredi pokusati jer oba spreja ne prelaze 20 evropskih i dan dva rada
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo