Glavni meni

Poliranje izduvnih grana

Započeo UFF, 03 Maj, 2013, 11:48

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF

Citat: Andjelo poslato 07 Maj, 2013, 21:38
Citat: UFF poslato 07 Maj, 2013, 21:35
Citat: Andjelo poslato 07 Maj, 2013, 20:17
lose to sija stavi ih u hlad pa slikaj da vidimo onda efekat..................................mada za pocetnika je    [thumb_up]

evo sad sam ih slikao u sobi sa i bez blica (ne moze da ne sjaji ko pasje mudo mada ja to ne volim, sljasteci hrom me podseca na sjajne kineske delove na motorima ili copere)
ja zadovoljan, mada tesko da cu to vise ikad raditi..
ako uopste i budem zeleo provozacu se do tebe da mi to odradis profi, bolje nego sam da se ponovo ovoliko mucim
sad samo treba da se redovno odrzavaju ........

pazi ako je to redovno jednom mesecno onda ok, ali ako treba da ih briskam i poliram posle svake voznje onda jebes taj posao jer iako volim da mi je motor uredan i cist ipak mi on sluzi da se vozim a ne da mu robujem  [nono]

mogao bi ti da napises cime se odrzava kao i kako se pravilo i sa cime cisti i polira da bi milos i ostali koje to interesuje umeli svoje grane da urade kako treba   [cheers]

Citat: misa-pei poslato 07 Maj, 2013, 21:43
Ufe, svaka ti èast!


hvala miso ali da nisam otisao kod ortaka i odradio ih masinski ne bi bas bile ovakve

Andjelo

jebi ga  sad Gaspareve vise sijaju nego tvoje  :(

Andjelo

sto se tice odrzavanja nisam probao  nikakav tretman   ali sam polirao jedno 5-6 grana  pa sad kada je na masinskom poliranju duze ostaju bez fleke samo sto na  prvi zesci gas pozute   ,a sto se tice odrzavanje drugih poliranih delova  ide ovako  obojeni metali tj, mesing ako nema zastitu prvi put posle poliranja  i kada uhvatis rukom na poliranu povrsinu ako ne obrises  odmah nekom finom pamucnom krpom na tom mestu za par dana ce se pojaviti fleka dok   na bakru moze da stoji dosata duko posle par dodirivanja rukom ali aluminijum stoji najduze sjaj ako se redovno i po propisu odrzava  evo moje felne na motoru su 5-ta godina kako sam ih polirao i jos su kao da su juce polirane  .....................takodje  i farovi na autu ako su polirani postupkom cetka kreda pasta  moraju redovno tj posle svakog 4-5 tog pranja da se premazuju nekim sredstvom za odrzavanje sjaja  .......kao sto ima pasta za odrzavanje polirtanih delova metala tako ima i pasta za odrzavanje polirane plastike 

Andjelo

sto se tice odrzavanje laka na automobilima pozeljno je da se jednom  ili dvaput godisnje  polira cak i nov kupljeni automobil  ...........a ovi koji idu na  pranje u masinsko tj.  pod cetkama pozeljno je polirati sa pastom za rucno poliranje  barem posle svakog 5-tog pranja  da bi lak zadrzao visoki sjaj  stim sto paste trebaju biti kvalitetne  sonax ,turtle  i druge renomirane firme

Andjelo

a sto se tice ovih plastika  koji u njima sadrze i boju tj. na kros  masinama  u pitanju je PP ( POLIPROPILEN  ) plastika koja je najmeksa   i koja se najteze polira ona i ne sme masinski kao ove druge tvrdje   PA, PC-PBT ,ABS  i PC   jedino ako ima izderotina  mora rucno dobro da se prvo saniraju  sa brusnim papirom tj. smirglom ali finijih granulacija 2000 i 2500 pa   pasta sa dosta voska   kao sonax i turtle   

easy

moje grane posle 15-ak minuta drljanja grubom stranom sundjera za sudove i kratkog glancanja magicnom krpom. koristio sam Autosol pastu.
http://i.imgur.com/egqHLjN.jpg
http://i.imgur.com/c2Gfz5e.jpg


ovo su bakarne grane, zar ne?

Andjelo

Citat: easy poslato 07 Maj, 2013, 23:18
moje grane posle 15-ak minuta drljanja grubom stranom sundjera za sudove i kratkog glancanja magicnom krpom. koristio sam Autosol pastu.
http://i.imgur.com/egqHLjN.jpg
http://i.imgur.com/c2Gfz5e.jpg


ovo su bakarne grane, zar ne?
odakle ti da su bakarne   [veryangry]  od prohroma su  ili inox 

metarex

Citat: Andjelo poslato 07 Maj, 2013, 23:20
Citat: easy poslato 07 Maj, 2013, 23:18
moje grane posle 15-ak minuta drljanja grubom stranom sundjera za sudove i kratkog glancanja magicnom krpom. koristio sam Autosol pastu.
http://i.imgur.com/egqHLjN.jpg
http://i.imgur.com/c2Gfz5e.jpg


ovo su bakarne grane, zar ne?
odakle ti da su bakarne   [veryangry]  od prohroma su  ili inox 
zar to nije isto? jesu od nerdjajuceg celika. zato su i promenile boju
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

Andjelo

pa dodje mu na isto .................iste su boje

easy

pa vidi¹ da nemam pojma :)

UFF

kao sto rekoh zajebite magicne paste nista bez smirgle i masinske polirke

juga

©ta kuka¹ UFF-e ispolirao si obe za 1h, da si do¹ao ranije , pre ¹mirgle, trajalo bi 1h+ !!!

UFF

da ti ortak nije bio tu ne bi sigurno ovakve bile :)

mazzi

Moze ovako moj ram da se sredi? Ono sto mi curi ulje iz rama :P

x3mer89

Na mojim granama bilo puno blata i neko je tako vozio motor ko zna koliko dugo... od blata nastala keramika malte ne :D Ja naprskao razblazenom sonom kiselinom i istrljao nekom cetkicom. Super skinulo hrdju i te sve slojeve, odlicno za prvu ruku, nakon toga moze smirglanje i poliranje. Neki kazu da poslije puno vise hrdja ali meni nije pohrdjalo, sad ce godina dana da sam radio. Motor do duse ne izlazi vani po kisi i vrlo rjetko se pere vodom.
Prva gore a ostale dole, ako nije kontra. Ako je kontra sve to isto samo obrnuto ali onda promasim..

kide

Ulje za negu i odr¾avanje prohroma.
Sredstvo za èi¹æenje prohroma.

Andjelo

sad sam dosao na ideju sa cim bi moglo to lepo da se odrzava  sa bajcom za izbeljivanje varova  imao ja to neko sredstvo ali ne znam gde mi je  kada moze da izbeli var od temperature ,sto ne bi moglo i grane  koje su pozutele

Master Z-ed

Ja sam isto to uradio zimus kod mene na Kawi, trajalo je dobrih 5 sati. Nisam i¹ao na ma¹insko poliranje ali sam zadovoljan efoktom koji sam dobio.
Prvo kuhinjska ¾ica i purol pasto, pa ¹mirgle i autosol uzet u louisu.


[attachment deleted by admin]

juga

 
Citat: UFF poslato 08 Maj, 2013, 11:25
da ti ortak nije bio tu ne bi sigurno ovakve bile :)
Bile bi , jer bi uradio ja!  :P

srbac

Dobro je da nemam cetri cilindra, nego samo dva..... :P