Glavni meni

Sreðivanje motora kome sreðivanje nije bilo potrebno :)

Započeo Gašpar, 02 Maj, 2013, 18:35

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Gašpar

Ili ¹ta raditi kada ti je dosadno ;D

Svi znate da sam se zaleteo pro¹le godine, uzeo BMW-a, razoèarao se u njega, na kraju i prodao. Na kraju pro¹le sezone, vrati se Fazer koji je kod nas bio jo¹ 2006 godine u perfektnom stanju. Neoèekivano stanje za motor star 8 godina.

Po¹to je sve bilo sreðeno ¹to se zamenskih delova tièe, uzeo sam da ga doteram u stanje kakvo meni odgovara.

Ovo je poèetno stanje.








Prvo je od Brke naruèena ralica jo¹ zimus, ali Brka ne pravi nosaèe, tako da je èekala na montiranje.



I to je tako stajalo, dok nije do¹lo lepo vreme.

Prva stvar koja me je nervirala jeste zvuk. Ne¹to mi se nije davalo 700 evra za kvalitetniji izduv na motoru od 3500, tako da sam uzeo pravljeni, od majstor Andjela sa foruma.





Zvuk je ispao odlièan.

yamaha FZ6 fazer

Majstor Muja aka Andjelo mi je napravio i nosaèe ralice, tako da je ona montirana i èeka farbara da oslobodi par sati i ofarba.



Jo¹ uvek razmi¹ljam da li ofarbati zadnji blatobran i lancobran u boju motora kao i ralicu, ali o tom, potom.

Danas mi je bilo dosadno, pa sam se uhvatio posla (Pritom, na¹ao sam idealan posao za Bori¹u :D ). Ralicu sam skinuo i ovo je bilo ispod nje.



Uzeo sam sunðer za sudove, pamuènu krpu i polir pastu i udri. Bori¹a bi se u ovom poslu sna¹ao idealno, njegova ruka je verovatno najspremnija za to  ;D

Elem, da se manim Bori¹e i nastavim. Krenuo sam od prve cevi s desne strane.



Pa ka sredini. Ove sredi¹nje cevi su najveæi problem. Ove sa strane idu lagano, ali sredina u¾as. Zato preporuèujem da se grane skinu pre nego li se poène sa poslom :)



I na kraju sve to izgleda ovako.



A kada se montira ralica, ovako.



U pauzama trljanja, kada vi¹e nisam mogao, uzeo sam i ofarbao crash pad-ove. Nisu mi se svideli onako sivi, trebalo je ne¹to da ubije to sivilo. I po mom ukusu nisam pogresio.



Ujedno sam ofarbao i tegiæe koji su se pomalo izlizali.



Sad èekam da mi iz Kine stignu ruèice, 'vake.



A razmi¹ljam i o kupovini rukohvata, 'vakih, pa da budem ciganin ko Njanja.



Sad mi jo¹ treba i mi¹ljenje ovih umetnika, kako da ubijem monotoniju ove vilju¹ke. Imal' ko kakvu ideju?




Jo¹ uvek se razmi¹ljam oko plavih pancir creva, a spreman sam i da èujem sve moguæe i nemoguæe va¹e ideje, pa mo¾da neku i prihvatim  ;D

UFF

viljusku zamenis za mono
ili uzmes neku istu takvu letvu sa gradilista samo bar da ima oborene ivice za razliku od te na motoru :D

Darko

i nikad nemoj da mu stavljas one silne kofercine , sem kad ides na put negde... uzas jbt

Gašpar

Sto uzas? Meni bas lep takav ali nezgodan za voznju po gradu :)

E da, treba mi i kljuc za podesavanje zadnjeg ogibljenha ako ima ko na zajam. Trenutno je skroz rastereceno...

Darko

pa jebem li ga... motor je prelep ,a s ovolikim koferima , ko da si posao na put oko sveta , pa sve da poneses... koj ce ti ... izgled mu je do 00 i bez toga...ajd kad podjes na more , ovo ono ,pa narokas svasta ,al sto kazes , po gradu nema potrebe

hpg

 UFFove ¾ivotne mudrosti ;D

gorki

Izduve kad si polirao da li su bili hladni ili vruci? :P
THINK BIKE !

jura

Zemljak super posao koju si pastu koristio za izduve,sto se tice viljuske vidi neke zanimljive nalepnice bar danas moze da se napravi sta pozelis.

Andjelo

Citat: Ga¹par poslato 02 Maj, 2013, 18:54
Sto uzas? Meni bas lep takav ali nezgodan za voznju po gradu :)

E da, treba mi i kljuc za podesavanje zadnjeg ogibljenha ako ima ko na zajam. Trenutno je skroz rastereceno...
dok si bio u radionici mogli smo i to da zavrsimo

Gašpar

Citat: Andjelo poslato 02 Maj, 2013, 19:42
Citat: Ga¹par poslato 02 Maj, 2013, 18:54
Sto uzas? Meni bas lep takav ali nezgodan za voznju po gradu :)

E da, treba mi i kljuc za podesavanje zadnjeg ogibljenha ako ima ko na zajam. Trenutno je skroz rastereceno...
dok si bio u radionici mogli smo i to da zavrsimo


Na¹ao sam kljuè ispod sedi¹ta, tako da je upravo i to zavr¹eno  ;)


Bori¹a

Citat: UFF poslato 02 Maj, 2013, 18:41
ili uzmes neku istu takvu letvu sa gradilista samo bar da ima oborene ivice za razliku od te na motoru :D

dodji kod mene, imamo raznih vrsta letvi, i obaramo ivice po zelji, mozemo i nesto da urezbarimo ;D

eclipse4


Milos

Fazer super izgleda, i koferi mu bas lepo stoje, ali, bez uvrede majstoru i vlasniku motora, meni se izduvi ne dopadaju.
Od Lea nema bolje solucije kad je u pitanju FZ6. Naravno, sto ljudi sto cudi...

I ja moram da uradim poliranje izduvnih grana, a za izduv se sprema kasica :)

Nek' te u zdravlju sluzi!

rboban

Moze ovako, a u kofere stavis gradjevinski alat i nabavis zuti slem!!!  [yahoo]
Ride It Like You Stole It

Gašpar

Citat: Milos poslato 02 Maj, 2013, 23:53
Fazer super izgleda, i koferi mu bas lepo stoje, ali, bez uvrede majstoru i vlasniku motora, meni se izduvi ne dopadaju.
Od Lea nema bolje solucije kad je u pitanju FZ6. Naravno, sto ljudi sto cudi...


Ma kakva ljutnja, na¹i smo. Meni se recimo ne svidja Leo, ali mi je zato Akrap bruka. Ali dobro, ja sam onaj lik kom je Multipla lep auto, tako da moje lepo nije ba¹ svima lepo  ;D


misa-pei

Ajd ako ti je za utehu i meni je multipla lepa. Samo Ljilja hoæe da me ubije kad joj je pomenem.

A motorèe ti stvarno izgleda k'o luèe.
Država je najveći neprijatelj naroda

dr32

4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

YoYa


Jefta

Аууу бре Гашо, ајде провозај некада тај мотор да се мало испрља, не ваља да стоји тако чист... А и уље да прође кроз мотор!

Gašpar