Glavni meni

Koji akumulator

Započeo Panco.KV, 30 April, 2013, 01:04

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

eclipse4

Citat: Panco.KV poslato 30 April, 2013, 19:10
Citat: UFF poslato 30 April, 2013, 18:43
panco pomenuh ti gore:

Citat: UFF poslato 30 April, 2013, 11:22
jbg yuasa nece da crkne posle godinu dana ili da se polome celije same od sebe u toku voznje (pitajte revoluciju koliko ih je riknulih doslo kod njega za poslednjih mesec dana)

znaci vozi covek, upadne u rupu i ugasi mu se motor (slomile se celije unutar akumulatora)
ubi se da provali sta je i na kraju mora da ga gura ili slepa do kuce

pa ti sad zamisli da ti se isto desi na voznji koju planiras za ovaj vikend nekih 200 i kusur km od kuce i onda mi reci da li je bolje kupiti jeftin akumulator koji se menja svake sezone i moze da te izda i ostavi na putu ili neki kvalitetniji
a ti jos imas putni motor, ne daj boze da ti se to desi na nekom duzem putu u zemlji gde je standard 5x veci nego kod nas pa onda moras da se izujes za 5x vecu cenu tamo kod njih
Samo da znas da je preko yuasa jeftinija za 30% nego ovde da si ti meni ziv i zdrav posto mi stalno nesto stize od zapad


za moj motor je ovde yuasa oko 180e a preko je oko 120e,jos kad je i akcija nadjes ga i za 100....pa ti sad vidi gde mi zivimo ;)

Panco.KV


UFF

dobro
sve znate sami

kad vam se ugasi motor u vukojebini u tudjoj zemlji cij jezik ne znate vi samo izvadite mob i neko vam donese i instalira nov akumulator za 120eur
ma za vas ce tad da bude i na popustu i kostace vas samo 100  [thumb_up]

putovao sam i ja malo znam da to tako ide :)

Panco.KV

Znaci opet pocinjemo nije sija nego vrat  [neslusam]

Darko

jbg...svi znamo sta je dobro , al se svako pruzi koliko je dugacak...kupi najbolje gume , najbolji  akomulator , najbolje ovo , najbolje ono... i ? jebem li ga...mada , odavno sam prestao da donosim zakljucke na osnovu jednog loseg iskustva ili jednog dobrog...pricas s ljudima, razmenjujes iskustva...zato forumi i sluze , i na kraju odluku doneses sam ;) ;)

pit

Citat: UFF poslato 30 April, 2013, 19:21
dobro
sve znate sami

kad vam se ugasi motor u vukojebini u tudjoj zemlji cij jezik ne znate vi samo izvadite mob i neko vam donese i instalira nov akumulator za 120eur
ma za vas ce tad da bude i na popustu i kostace vas samo 100  [thumb_up]

Pa mnogo manji rizik je voziti sa akumulatorom koji nije YOASA.nego ko ti po Italijii sa gumama kojim se vidi platno.JER....ako akumulator rikne nije isto ko kad ti rikne guma na 100+ jer si stipsa i nece kupis nove gume.
    Meni NIKAD ali NIKAD nije riknuo akumulator na kolima ni motoru...a na kolima uglavnom vozim blek hors....od 3000 din.Jednostavno je nemoguce ODJEDNOM DA CRKNE.

eclipse4

Citat: UFF poslato 30 April, 2013, 19:21
dobro
sve znate sami

kad vam se ugasi motor u vukojebini u tudjoj zemlji cij jezik ne znate vi samo izvadite mob i neko vam donese i instalira nov akumulator za 120eur
ma za vas ce tad da bude i na popustu i kostace vas samo 100  [thumb_up]

putovao sam i ja malo znam da to tako ide :)

jok be nosim dva akua u ranac i prednji i zadnji tocak...u stvari,ceo motor imam u rezervi u ranac hehehehe......salim se naravno
kad je riknuo riknuo je sta ces da radis vise tu,gde god se nalazio isto ti se vata cena je 120 pa je 120....sigurno ga necu naruciti iz srbije za 180 ;)
a sta ako se izbusi guma a akumulator dobar i to bas u toj vukojebini gde neznamo jezik itd?.......
protiv boga se nemoze.

srbac

Mada ako ti ukradu motor tamo negde kod vuka ..... i lopovi primete da nemas Yuasa akumulator, mozda se predomisle i vrate ga nazad !!!

UFF

Citat: eclipse4 poslato 30 April, 2013, 22:39
Citat: UFF poslato 30 April, 2013, 19:21
dobro
sve znate sami

kad vam se ugasi motor u vukojebini u tudjoj zemlji cij jezik ne znate vi samo izvadite mob i neko vam donese i instalira nov akumulator za 120eur
ma za vas ce tad da bude i na popustu i kostace vas samo 100  [thumb_up]

putovao sam i ja malo znam da to tako ide :)

jok be nosim dva akua u ranac i prednji i zadnji tocak...u stvari,ceo motor imam u rezervi u ranac hehehehe......salim se naravno
kad je riknuo riknuo je sta ces da radis vise tu,gde god se nalazio isto ti se vata cena je 120 pa je 120....sigurno ga necu naruciti iz srbije za 180 ;)
a sta ako se izbusi guma a akumulator dobar i to bas u toj vukojebini gde neznamo jezik itd?.......
protiv boga se nemoze.

meni se guma sjebala ovako jos u rimu
ali je izdrzala do slovacke i onda je izgledala kao ova ispod :)

eclipse4

meni ovo lici ko da je na taj motor stavljena sira guma pa je vise bila "balonasta" ;)
zato se i izjela tako.
sto nisi zamenio tamo?

UFF

ista sirina je u pitanju
nego sam krenuo sa skoro celavom a mekom i peglao ga autoputem pa se pojela
i jesam zamenio tamo ali u slovackoj gde su jeftine a ne u italiji gde ne znam ni koliko kostaju ni gde bi je kupio

a vi mislite da se akumulatori na ulici prodaju

no da ne idemo previse u off

Kanarinac


Panco.KV

Citat: UFF poslato 01 Maj, 2013, 00:57
Citat: eclipse4 poslato 30 April, 2013, 22:39
Citat: UFF poslato 30 April, 2013, 19:21
dobro
sve znate sami

kad vam se ugasi motor u vukojebini u tudjoj zemlji cij jezik ne znate vi samo izvadite mob i neko vam donese i instalira nov akumulator za 120eur
ma za vas ce tad da bude i na popustu i kostace vas samo 100  [thumb_up]

putovao sam i ja malo znam da to tako ide :)

jok be nosim dva akua u ranac i prednji i zadnji tocak...u stvari,ceo motor imam u rezervi u ranac hehehehe......salim se naravno
kad je riknuo riknuo je sta ces da radis vise tu,gde god se nalazio isto ti se vata cena je 120 pa je 120....sigurno ga necu naruciti iz srbije za 180 ;)
a sta ako se izbusi guma a akumulator dobar i to bas u toj vukojebini gde neznamo jezik itd?.......
protiv boga se nemoze.

meni se guma sjebala ovako jos u rimu
ali je izdrzala do slovacke i onda je izgledala kao ova ispod :)
Greota ova guma zdrava sa strana mnogo se vozilo po pravcu a slabo levo desno

UFF

ma gde je zdrava pojeo sam je sa strane skroz kad sam se sa che-om jurcao do uvca i nazad a i izasao sam pre toga jednom i na navak sa njom
do uvca drzala za sve pare ali kad sam stao na rubovima sam  imao sta da vidim... stepenice

pit



   Ali Ufe mora da priznas da je mnogo veca glupost i rizik po zivot krenuti na put od par hiljada km sa losom gumom i jos je voziti ispumpanu nego na isti put krenuti sa dobrim akumulatorom kome je jedima mana sto nije YUASA.

UFF


pit



       Ta ti kartica nista ne bi pomogla da ti je pukla guma na 100+ KM.....ali posto je tema o akumulatorima da se vratimo na istu i problema kako moze da se slomi akumulator ako putnim motorom udaris u rupu....naravno ovde mislim na akumulator koji nije YUAS...jer predpostavljma da je on nesalomim bilo kakvim mehanickim ostecenima da se izlozi.
        I jos nesto kako izlaze na kraj vozaci teskog OFF-rouda i da li nose iskkljucivo yuasa akumlatore ili se usudjuju u sumu sa nekim drugim da kazem NONAME.

Panco.KV

Mislim da svaki moze da sesjebe ako je takva ranfla tjst. Ako je sudjeno gace same padaju jbg unibat pa sluzi 2-3 hod sve je to pitanje ali za istu garanciju od god.dana cena benefit je diskutabilno.

eclipse4

Citat: UFF poslato 01 Maj, 2013, 11:33
slazem se :)

zato sam ja na taj put krenuo sa ovim i bas me boleo qrac ;)

http://www.ams.co.rs/public/img/sve.jpg


http://www.amss-agencija.rs/clanstvo.php

u vukoebini bi ti proslavio novu godinu sa tom karticom   [rofl] [rofl]
bese si naveo za primer da nemamo tel kod nas i neznamo jezik,mora da ta kartica ima ugradjen google translate & invisible phone ili bi pricao sa njom iz dosade ko tom henks sa onom loptom na ostrvu  [rofl] [rofl]

ovo su price samo sta bi bilo kad bi bilo....stojim iza toga da je yuasa i furukawa naj naj ali sve ima i svoje fabricke greske,odrzavanje vlasnika i jos hiljadu faktora zasto bi aku trajao mesec dana ili 7 godina.

UFF

ja vozio sve autoputem kroz italiju
tesko da bi dugo cekao  ;)