Glavni meni

Koji akumulator

Započeo Panco.KV, 30 April, 2013, 01:04

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Panco.KV

Gde kod nas ima Yoasa alim original a ne surovi kinez ili sta vi stavljate

srbac

Fabrika je preseljena u Kinu. Znaci Made in Japan iz Kine.

UFF


Darko

ovi su skupi nesto zestoko jbt ?!?!

Panco.KV

Nevaspitano skupi i sa garancijom od samo godinu dana bolje kupiti EXIDE sa godinu dana garancijom i oko 5-6000din cenom.Kakvi su vasa iskustva sa ovom markom

UFF

jbg yuasa nece da crkne posle godinu dana ili da se polome celije same od sebe u toku voznje (pitajte revoluciju koliko ih je riknulih doslo kod njega za poslednjih mesec dana) a kako to da svi proizvodjaci motorcikala ne kazu ma ovo je skupo aj da ugradimo neko ranje kad motor izadje nov iz fabrike?

Darko

meni wolverine dade neki broj telefona od neke radnje , akomulatori 4.500 din ...doduse ,nisam ni pitao koja je marka , al svejedno imas dva za jedan jbt ?!?!

prpa_zr


ja sam kupio exide pre dve godine i poèeo je da kenja ove sezone iako je zimu uredno proveo u sobi..
fabrièka ugradnja na TDM-u je trajala 7 godina (marka je GS i ko¹ta u Plattneru 120€)

UFF

u mojim motorima cbr600f, transalp, ktm, cb1000r u svaki bila yuasa i to YTZ10MF (samo u transalpu 12-ica) prva ugradnja i pale kao i kad su izasli iz salona a tek od ove zime sam poceo da skidam akumulatore sa njih i kupio cteck
pre toga su bili u hladnoj prostoriji do proleca

a godista su 2006,2004,2007,2009 znaci i po 9godina rade bez problema
ako vam je kinta porioritet a ne pozudanost ili prodajete motor uskoro onda kupite najjeftiniji

grber

Ja sa YUASA imam odlicna iskustva samo sto su skoro duplo skuplji od konkurencije.  [thumb_up]

I znam samo da Exide vise ne mislim da kupujem, nekoliko sam ih izmenio i ni jedan nije mogao duze od sezone da drzi...  >:(

Ne znam kakvi su ostali...

jevta

http://www.marens-akumulatori.in.rs/Unibat/Unibat.html
Ja uzeo unibat gel 2900 dinara mo¾da bi i uzeo ne¹to kvalitatnije da je neko imao na lageru.Mada i ovo godinu garancije ,a kod mene ide samo 9ah tako da ako izgura dve sezone prezadovoljan sam.

CBRR1

ako imas kesa kupi sta ti je uff preporucio jer je totalno u pravu,sve ti je objasnio i koliko traju i to jeste tako..!

pit

http://moto-oprema.net/akumulatori/142/LP+AKUMULATORI

Ja kupio ovaj pre nekoliko dana...imao isti i u staromm TDM ...drzi dobro...kosta 6000 din.Holandski je valjda.Yuasa nije imala u Nisu a mrzelo me da narucujem.

Panco.KV

Ja na TDM900 imam yuasu stara je ovo sad 4god nesto je pocela da me drka i odmah sam odneo u Bateri centar gde mi radi poznanik.odradio ga je kaze nije mnogo bio los i kaze da na testu pokazuje odlicno i jos kaze ovu sezonu je sasvim OK.Videcu ali mislim da je 1 god garancija na akumulatore mala i ista za sve marke onda stim razlogom Yuasa treba da ima garanciju 5 godima JBG.Bolje dati 5000 dinara za ove druge i menjati ih svake godine jel i Yuasa moze da izda posle godinu ipo i sta tad.I jos da dodam da i prosle i ove zime je cele zime na pametnom punjacu Oxford tako da je max.odrzavan.

UFF

panco pomenuh ti gore:

Citat: UFF poslato 30 April, 2013, 11:22
jbg yuasa nece da crkne posle godinu dana ili da se polome celije same od sebe u toku voznje (pitajte revoluciju koliko ih je riknulih doslo kod njega za poslednjih mesec dana)

znaci vozi covek, upadne u rupu i ugasi mu se motor (slomile se celije unutar akumulatora)
ubi se da provali sta je i na kraju mora da ga gura ili slepa do kuce

pa ti sad zamisli da ti se isto desi na voznji koju planiras za ovaj vikend nekih 200 i kusur km od kuce i onda mi reci da li je bolje kupiti jeftin akumulator koji se menja svake sezone i moze da te izda i ostavi na putu ili neki kvalitetniji
a ti jos imas putni motor, ne daj boze da ti se to desi na nekom duzem putu u zemlji gde je standard 5x veci nego kod nas pa onda moras da se izujes za 5x vecu cenu tamo kod njih

pit

 [doh] [doh] [doh] [doh]Jebem ti i moto forum i sve kad mogu ovakve gluposti da se lupaju...jos nisam cuo da se nekom celije slomile same o d sebe pogotovu na asfaltu.

UFF

To sam ja lupio pa prozivaj mene a ne revoluciju, ne znam sta je tacno u pitanju bilo ali u kratkom roku mu je doslo vise motora sa istim problemom:

Upali motor najnormalnije, akumulator dobar i pun snage, sedne vozi se i u sred voznje cap i  [srednjiprst]  umro  [pop] nije se ispraznio vec nema vise ni za svetlo, ni za kontakt
znaci da je se nesto u samom akumulatoru verovatno fizicki slomilo pa sam se zato i izrazio a ti ako znas bolje sta je moglo da bude uzrok molim te edukuj nas

eclipse4

ja narucio baner ytz10s 12v 8.6a 190a startna snaga za 4680 din.
postarina besplatna i u slucaju kvara u garantnom roku,moje slanje i vracanje takodje besplatno i garancija od godinu dana....sta ces bolje? ;)

drugar ga je imao na cbr600rr 3 god i prodao motor sa njm u punoj snazi,nikad odrzavan (sta li to uopste znaci) nikad vadjen iz motora ni zimi ni leti.
naravno mozda moj crkne za mesec dana,ali sta je tu je.

Panco.KV

Citat: UFF poslato 30 April, 2013, 18:43
panco pomenuh ti gore:

Citat: UFF poslato 30 April, 2013, 11:22
jbg yuasa nece da crkne posle godinu dana ili da se polome celije same od sebe u toku voznje (pitajte revoluciju koliko ih je riknulih doslo kod njega za poslednjih mesec dana)

znaci vozi covek, upadne u rupu i ugasi mu se motor (slomile se celije unutar akumulatora)
ubi se da provali sta je i na kraju mora da ga gura ili slepa do kuce

pa ti sad zamisli da ti se isto desi na voznji koju planiras za ovaj vikend nekih 200 i kusur km od kuce i onda mi reci da li je bolje kupiti jeftin akumulator koji se menja svake sezone i moze da te izda i ostavi na putu ili neki kvalitetniji
a ti jos imas putni motor, ne daj boze da ti se to desi na nekom duzem putu u zemlji gde je standard 5x veci nego kod nas pa onda moras da se izujes za 5x vecu cenu tamo kod njih
Samo da znas da je preko yuasa jeftinija za 30% nego ovde da si ti meni ziv i zdrav posto mi stalno nesto stize od zapad

El Jefe

Po mom iskustvu-fabricki akumulatori najduze traju.Na jednom motoru serijski mi je trajao 7godina,ovaj sto ga je zamenio je treca godina na motociklu.Na kolima mi FB akumulator traje 12godina-da kucnem u drvo
Друштво за заштиту од животиња