Glavni meni

DIY Ciscenje dizni tj injector-a u kucnoj varijanti

Započeo SSZGO, 12 Januar, 2011, 11:04

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

SSZGO

Fuel injector cleaning

Dakle, skinu se injectori sa motora, povezu se na akumulator sa ili bez prekidaca (verujem i da bi funkcionisalo i ako se samo skida zica sa akumulatora umesto dugmeta)

covek koristi sredstvo za ciscenje karbova da ocisti dizne

moze li se koristiti jos neko sredstvo?

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

zodiac

Verovatno moze i ono sredstvo za ciscenje injektora. Ne znam sto bi koristio hemiju za karburatore, kad su ovi preparati siroko dostupni.
Prijatelj je zao drug

SSZGO

A evo kako je to izgledalo kod mene


dakle, jedna boca za ciscenje karburatora

jedan spric od 5 ml

jedan akumulator 12v

dve zice, jednu vezati za minus akumulatora
na kraj zica staviti konektore kao sto su na dzeku od injecotra tj dizne

nataci spric na ulaz od dizne, ako ima lufta, staviti izolir traku ili neku gumu na diznu dok ne bude TIGHT FIT

kroz otvor sprica sprovesti ovu cevku od spreja, i onda zalepiti izlaz sprica izolirkom da bude zatvoreno i sa te strane

povezu se zice na dzek od dizne
minus je vezan za AKU a plus stoji sa strane

poveze se sprej na cevku i usprica se malo unutra tecnosti, sprej je pod pritiskom i simulira pumpu za gorivo

staviti kraj zice na plus od AKU i  dizna pocinje da radi

bitno je da dizna radi samo kad ima pritiska, tako da je potrebno sprovesti ili sprej ili neku pumpu na ulaz od dizne

propustio sam po 4 ml desetak puta kroz svaku diznu

mlaz izgleda ok, mada je izgledao ok i cim sam poceo sa prskanjem, tako da su dizne mozda vec i bile ok pre ove operacije

BITNO - primetio sam da je za dobar mlaz jako bitno da PRITISAK na ulazu u diznu bude jak

tako da ako dizne prave problem na motoru, prva sledeca stavka koju treba proveriti je PRITISAK KOJI STVARA PUMPA ZA GORIVO
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

SSZGO

sada kada sam vec rasturio motor

stigao sam do leptira i sad se pitam, da li se to prlja tj da li ima smisla skidati i cistiti?

leptir tj THROTTLE BODIES je ovo:

misljenja?

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

SSZGO

Leptire nisam skidao sa motora, nego sam ih cistio dok je motor radio - spricao sam sredstvo za ciscenje karbova  na njih, kako pis eu uputstvu, 1-2 minuta spricati dok motor radi...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

rboban

Ride It Like You Stole It