Glavni meni

Ugovor na bazi ovla¹æenja

Započeo velja, 25 April, 2013, 12:01

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

velja

Kad sam kupio motor, momak od koga sam ga kupio mi je uredno dao ovla¹æenje overeno u op¹tini. Skoro odoh u agenciju i oni mi tamo naprave ugovor mene sa samim sobom na bazi ovla¹æenja. Spremam se da idem u op¹tinu Zvezdara sa tim da prebacim motor na sebe, ali danas èujem da takve ugovore ne primaju vi¹e.

Jel zna neko ne¹to o ovome? Ne bih da idem tamo, pa da me vrate, pa onda da jurim momka da potpi¹emo kupoprodajni ugovor. Nego ako ne mo¾e da ga jurim odmah.

Bugi

Ja mislim da je najbolje da ode¹ pa vidi¹ jer kod nas je takav raspad sistema da 2 osobe ne znaju istu stvar . Ja skoro bio da registrujem , u M. Rakiæa riba mi ka¾e mora da menjam saobraæajnu , kao imam neku crticu  [facepalm] . Da odem u Ljermontovu pa o njihovom tro¹ku novu da dobijem . Odem tamo , predam i æutim i registruju mi , kakva crtica  [nono] ni pomenula je nije . Tako ti ka'em bratac naoru¾aj se strpljenjem i polako kod njih  [prebicute]

¹omik3

U Srbiji druze nemas pravila, idi u opstinu Vracar i tamo napravi ugovor. Cuo sam i ja da su neke vratili sa takvim problemom, ali meni je sve ok proslu na Vracaru.
Rekla je : Motor ili ja ?
– ©teta, ba¹ sam je voleo

dzimika

mislim da ce moci jer imas ovlascenje koje je overeno
ali proveri sa losmijem za svaki slucaj jer znam da se tu nesto menjalo
pozitivna stvar je sto ne moras da cimas bivseg vlasnika da dolazi ili ti da ides tamo a ako ti zatreba tacna procedura cimaj me slobodno da ti objasnim
i spremi se da cekas 2 dana za overu ugovora tj da dobijes primerak ugovora jer opstina ceka da joj prvo legnu pare :D

Major

Citat: velja poslato 25 April, 2013, 12:01
Kad sam kupio motor, momak od koga sam ga kupio mi je uredno dao ovla¹æenje overeno u op¹tini. Skoro odoh u agenciju i oni mi tamo naprave ugovor mene sa samim sobom na bazi ovla¹æenja. Spremam se da idem u op¹tinu Zvezdara sa tim da prebacim motor na sebe, ali danas èujem da takve ugovore ne primaju vi¹e.

Jel zna neko ne¹to o ovome? Ne bih da idem tamo, pa da me vrate, pa onda da jurim momka da potpi¹emo kupoprodajni ugovor. Nego ako ne mo¾e da ga jurim odmah.

Zovi Milosa iz GM Agencije 065-8620973

MIGE



velja

Zavrsio sam. Idem sutra da uzmem. Nego jel ima neki mup na potezu od pancevackog mosta do opstine zvezdara da vratim tablice?

dzimika

sup zvezdara u milana rakica :D

Major

Citat: dzimika poslato 06 Maj, 2013, 21:53
sup zvezdara u milana rakica :D

Blize mu je bilo da skrene ka MUP Palilula ;)

dzimika

jest stvarno :D ali svakako ide na zvezdaru :D

velja

Da napi¹em kako su stvari tekle:
1. Overavam ugovor u op¹tini ... gde samom sebi prodajem tuð motor za 10k dinara.
2. Odlazak u op¹tinu zvezdara (prvi put), plaæam porez. Ka¾e doði posle praznika kad legnu pare na raèun
3. Dolazim posle praznika (drugi put), pare nisu legle wtf ... ka¾e doði sutra, ne bolje prekosutra tad æe sigurno da se pojave.
4. Dolazim u èetvrtak (treæi put) overavam ugovor.
5. Odlazim u sup zvezdara sa svima papirima. ®ena ka¾e ne mo¾e. ©to ne mo¾e? Nije izdata ova saobraæajna. Kako nije izdata eto ti je u ruci. Pa neko je zaboravio da zavede. Reko to nije moj problem. Ka¾e nije ni moj, overi jednu kopiju ovla¹æenja i idi u Ljermontovu.
6. Vratim se u Panèevo overim jednu kopiju ovla¹æenja.
7. U petak odem u Ljermontovu tu ¾ena uzme saobraæajnu i ubaci u èitaè izdrnda ne¹to po tastaturi i izbu¹i je uzme tablicu i ka¾e slobodan si.
8. Brzo se vratim u Panèevo. Odem na tehnièki pregled, odem platim sve ¹to treba, odem u sup uzmem tablicu, nalepnicu i potvrdu i poènem veselo da se vozim.

250km kolima, Jednu radnu nedelju sam ojadio i to me najvise boli. Kad to saberem sve, ova papazjanija me mnogo ko¹ta.

Sve u svemu: Dinkiæu care naduvaj nam kare zbog toga ¹to si pominjao pojednostavljenu birokratiju.

Ajs nigrutin feat.Eufrat-Dinkicu care naduvaj nam kare


dzimika

kako ja mrzim kad mi neko kaze ne moze, odes kod drugog a kod njega moze

i ja sam relativno skoro isto sve to radio ali za kupca, stim sto sam ja otisao u upravu trezora i tamo uplatio a ne u banci, kad tamo uplatis vec istog dana su pare na racunu

ono sto me je jos vise iznerviralo je ponasanje salterusa u mup-u, ja da onako radim popio bi otkaz vec prvog dana
cavrljaju kao da nema zive duse, posao za koji bi trebalo da traje 2min one rade 10min a sve to zato sto nema nikog ko ce da potera tu silnu bagru da radi
posle krenu da kukaju kako im je mala plata, za posao koji rade i kako ga rade ja im ne bi ni dao platu
nisam sadista ali ono je bre sve stoka primljena po partijskoj liniji koju bi bicevao za vreme posla
dao bi im plan da svakog dana moraju da obrade 50 ljudi, ko ne obradi toliko dobije minimalac, za sve preko toga dobije bonus
da vidim kad bi onda imale vremena da cavrljaju o tome sta ce ceo dan da podriguju

Major

Dzimi nam je malo nervozan ;D

UFF

ali je u pravu

kad moze u privatnim firmama treba onda i njima uvesti robovlasnicki sistem pa ce posle Q da se ponasaju kao salterusa mica

Major

U pravu je ali da ti ja nesto kazem, ja taj posao ne bi mogao nikad da radim jer ko sve tu dolazi da nesto pita, registruje, odjavi i sta vec i to treba izdrzati i ostati normalan.

balcan girl

evo ja se dobrovoljno javaljam da budem mica ubica salterska sluzbenica :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

dzimika

slazem se ja da je rad sa ljudima najtezi jer kakvih sve ima dobro je da ne poludis ali niko njih nije puskom terao da ga rade, ali to nije izgovor da posao ne radis kako treba
radim sa ljudima vec 3 godine i posao mi nikako ne svidja i rado bih ga promenio ali dok ga radim ja se trudim da ga uradim kako treba i bez gresaka i da se stvarno potrudim iako posao ne volim, ali to ne radim zbog sefova vec zbog sebe
ako se ne trudis i posao radis vrljavo ko ce te onda preporuciti za bilo sta

e sad kod salterusa je druga stvar, one su tu dosle preko partijskih veza, jer za drzavnu sluzbu vazi da nije lose placeno, da ti niko ne moze dati otkaz, da mozes da dodjes kad hoces i odes kad hoces, da mozes da zabusavas do mile volje, da mozes da napusis klijenta/korisnika/kupca kako hoces, generalno sve samo da najmanje radis a da za to budes placen i da imas godisnji odmor od mesec dana na svakih 6 meseci a kad nemas vise odmora da uzmes bolovanje kad ti se digne jer ti je sef rekao da moras u petak da ostanes sat vremena duze

keva mi radi u drzavnoj sluzbi i kad nju cujem kad kuka sto jednom u par meseci ostaje duze zbog sednica fakulteta ja je napusim

ko god bi od njih otisao bilo gde preko vratio bi se posle par meseci jer niko nigde ne trpi lenstine samo kod nas oni budu nagradjeni tj placeni da lencare na poslu