Glavni meni

xenon svetla, sta i kako?

Započeo balcan girl, 25 April, 2013, 01:01

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: Master Z-ed poslato 11 Septembar, 2013, 10:20
Ko ima problem sa ga¹enjem sijalice prilikom paljena motor, znaèi da je ili umrla sijalica ili balast najverovatnije balast, vreme je za zamenu da ne bi ostao bez alnasera.

meni se tako pona¹a od kad sam ugradio pre dve godine, ponekad se ugasi prilikom verglanja, skoro sam promenio balast, isto se de¹ava... A ¹to bi zbog toga crkao anlaser...?


Jocika

Ma nece da crkne anlaser,normalno je da se ugasi sijalica jer anlaser povuce dosta struje cim zaverglas.

Lazic

I ja ga tako cenim pa obièno palim sa uga¹enim farom, ali ponekad danju zaboravim...

Jocika

Meni se desavalo na kolima da se ugasi po nekad ali to samo kad je akumulator polu prazan zbog muzike

Lazic

Da, primetio sam ako je akumulator malo praznjikav neæe da upali far samo na kontaktu... A ako je mnogo prazan, neæe da upali ni kad radi motor...

Mrva

Ja bi da nabacim projektore ali je ruzan motor samo sa njima, ostaje previse prostora izmedju nih i maske. Mislio sam ako mogu da se nadju jeftini okrugli farovi (oko 120mm bi trebalo da su) sa cistim staklom da ubudzim njih pa u njih projektore. Ne bih da otvaram fabricke. Ima li tako sta da se pazari kod nas po mogucnosti da su komplet od plastike? Sve sto sam nalazio je veceg precnika.


Mrva



Mrva

Nesto u tom fazonu. Dobih predlog da pogledam male farove (duga svetla) od Golf-a 2, ako odgovaraju dimenzije to moze da se nadje za male pare.

ЯЭВОЛУТИОН

sto ne ubacis u originalne afrikine farove....neces izgubiti na ceni....nije to , niti ce ikada biti kolekcionarski motor....a imaces svetla kako treba...verovatno vec imas rolbarovei nosace kofera...originalnost je vec poremecena...kurac te zabole....fen i razlepi ta stakla...idi kod Ivana da ti napravi od pleksia clear stakla u vise primeraka...zlu ne trebalo i uvali projektor u far....jedino nisam siguran da u socivu ima dosta mesta za projektor...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Mrva

Imam i nosace i crash ali to se skida cas posla, odma vratim u originalno stanje.
Ne bih da diram oridjinal farove ko zna sta nas ceka sa zakonima. Nijedan aftermarket xenon nema homologaciju i nije legalan, pa ni projektori. Zato bih da sacuvam orginalne farove. Uzeo bih neke jeftine i igrao se. A nema potrebe ni Ivanu da se nosi, napravi se kalup od gipsa po staklu sa fara i oblikuje pleksi bez problema ako vec ne nadjem clear farove. Ovo za mesto si mozda u pravu ali to cu vec videti kada nadjem farove. Bice to zimski projekat u svakom slucaju.

ЯЭВОЛУТИОН

onda pogledaj i farove od BMW 3 kockice...ona novija vec ima projektor.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF

ako ti nesto znaci imas od mene na poklon far od bmw-a E36
jedan sam vec poklonio dzimiki a on ga je ugradio na transalpa a drugi sam i cuvao za ovakav slucaj

Mrva

Aj pogledacu ali verujem da je to vec skuplja varijanta. Kineska kopija Morimoto projektora, za koju sam cuo da je skroz OK, kosta 45 eur za par + balasti malo bolji (Bear) 40eur znaci oko 100-ke sto nije strasno.

@UFF
Hvala i svaka cast na ponudi ali koliko vidim cetvrtast je pa bih mogao da iskoristim samo reflektor? Necu se sad baviti time, ostao jedan ispit i diplomski tako da mi je sad to prioritet a ovo zezanje ostavljam za sneg, a da ti uzimam sad pa da stoji i eventualno se ne iskoristi bi bilo glupo.


UFF

nije glupo
i meni stoji
uzmi po se igraj prepravljaj
ako ti se ne svidi ili odustanes od prepravke evo ti ga u istoj ovoj temi pokloni nekom drugom

http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,14859.new.html#new

zagadjenje

Malo me mrzi da èitam celu temu. Elem, koja je razlika izmeðu xenona za motor i xenona za auto? Ja sam kod sebe u far stavio H4 sijalicu iz auta uz minimalne prepravke. Mogu li staviti i bi xenon za auto, neki slim balast i vozi?
Tjuning bud¾ing

Lazic

Ja imam veæ 4 godine xenon za auto H4 po¹to u klepetalo ide fabrièki... Malo je samo veæa gu¾va sa kablovima, ali stalo je sve...;D

nuadal85

Citat: Laziæ poslato 18 Jun, 2014, 12:30
Ja imam veæ 4 godine xenon za auto H4 po¹to u klepetalo ide fabrièki... Malo je samo veæa gu¾va sa kablovima, ali stalo je sve...;D

Dobro kad je stalo, to je najvaznije :D ;)

Kostić

moji beli ponovo rade. kad ukljuèim dugo, svane dan  [yahoo]