Glavni meni

xenon svetla, sta i kako?

Započeo balcan girl, 25 April, 2013, 01:01

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

Mozda treba da uvrne dva holcsrafa u akumulator da bude jaci.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Taraba

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 19 Maj, 2013, 19:05
Mozda treba da uvrne dva holcsrafa u akumulator da bude jaci.....
[rofl]
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Lazic


Kiro

Ne mora biti nu¾no moto elektrièar, ali po¹to je sve tako upakovano da mora da se rastura far, mo¾da i da se malo mrdne rezervoar, neæu da mi to radi neko ko motor u ¾ivotu vid'o nije. A ne bih ba¹ da odem kod majstora pa ja da razbucavam far. Nije mi te¹ko, al nema smisla.

©to se tièe struje i acc-a: acc je izgleda malo oslabio, probaæu to sa hol¹rafima. Svaki put kad palim motor upalii se xenon (ili bar poku¹a) kada dam kontakt pa se onda ugasi dok verglam pa se onda opet upali (poku¹a) kada se agregat pokrene. Dakle, na svakom startovanju imam 1 suvi¹no akanje ksenona i tro¹enje akumulatora od strane ksenona i alnasera. Odlaganje paljenja ksenona za nekih 10s bi re¹ilo sve probleme.

mareskin

Citat: Kiro poslato 19 Maj, 2013, 20:10
Ne mora biti nu¾no moto elektrièar, ali po¹to je sve tako upakovano da mora da se rastura far, mo¾da i da se malo mrdne rezervoar, neæu da mi to radi neko ko motor u ¾ivotu vid'o nije. A ne bih ba¹ da odem kod majstora pa ja da razbucavam far. Nije mi te¹ko, al nema smisla.

©to se tièe struje i acc-a: acc je izgleda malo oslabio, probaæu to sa hol¹rafima. Svaki put kad palim motor upalii se xenon (ili bar poku¹a) kada dam kontakt pa se onda ugasi dok verglam pa se onda opet upali (poku¹a) kada se agregat pokrene. Dakle, na svakom startovanju imam 1 suvi¹no akanje ksenona i tro¹enje akumulatora od strane ksenona i alnasera. Odlaganje paljenja ksenona za nekih 10s bi re¹ilo sve probleme.

Mo¾e da bude problem i mali presek kablova od postojeæe instalacije. Meni je to zezalo, pa je majstor razvukao nove kablove i re¹io problem.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

UFF

vrati fabriskcu sijalicu i resio si problem

i ostane ti extra kinta kad prodas to xenon govno :)

mareskin


Sa fabrièkom sijalicom ne vidim skoro ni¹ta, a sa xenonom sa progledao. Ogromna mi je razlika.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

ЯЭВОЛУТИОН

dobar nightbreaker radi olje od xenona.....samona farovima sa socivom xenon radi bolje
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

m.mitar

Ja na kolima imam osram nightbreaker i super su!Jedino mi u jednom servisu stelovali farove,pa cu morati da idem kod majstora sto to zna da radi(ukrstili mi farove,kreteni!)

Lazic

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 02 Jun, 2013, 11:23
dobar nightbreaker radi olje od xenona.....samona farovima sa socivom xenon radi bolje

A jeeste, milion...:P Interesantno i ja sam progledao sa xenonom, a imam obièan starinski far...:D Kad asam na nekom pravcu i pustim dugo svetlo, jedno jedino od 35w, svetli bolje i dalje nego na kediju farovi sa soèivima, 4 x 60w duga i oborena zajedno...:o

[attachment deleted by admin]

nuadal85

Mogu li ja da priupitam koje sijalice idu na moj zx10r 2004? Hteo bih xenone :)

mt:s

ma kakav najtbejker... bacanje para. jednom sam se zajebao i nikad vi¹e.

Lazic

Zato xend¾a skoro bez gre¹ke pièi treæu godinu... Da sam kupovao najtbrejkere, do sad bi dva xenona bacio...:o

icatenej

Ja sam sad u subotu nakon vo¾nje od cca 450km od èega je bilo i dosta lo¹eg puta, demonstrativno poèupao xenon govna sa motora i vratio staru dobru H4 sijalicu. Pola puta nazad sam bio bez svetla, jer je balast uginuo, da li od truckanja ili èega god, pojma nemam.

Lazic

Nije balast, proveri osiguraèe...[hello]

icatenej

Proverio sam sve - samo bljesne za sekund i izumre...

Jocika

Tako bljesne i sijalica kad crkne,proveri ti i nju

lord_oblivion

Citat: icatenej poslato 19 Jun, 2013, 17:13
Proverio sam sve - samo bljesne za sekund i izumre...
I meni slièno, samo nije sekund nego 10-ak sekundi i ugasi se. A prvi put kad se to desilo isto tako iznenada se ugasila.
[neampojma]
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

bikerboyz

Ja se debelo razmisljam dal da stavim bi-xenon svi kazu sto su imali i bacili nemoj a mene vuce da probam kako ce da spila kod mene na cbr-u.koja kod mene ide sijalica nemam pojma!:)

Master Z-ed

S obzirom da sam ja sa svim tim experimentisao, od standardne sijalice, preko ksenona do ksenona sa projektorima, mogu da ka¾em da su projektori keva za sve ostalo.
Bez projektora ksenon definitivno rasipa svetlost, u odnosu na far bez ksenona bolja je vidljivost za 40-60% ali se veliki deo svetlosti gubi ali je opet dobro u odnosu na obiènu sijalicu.
Sa projektorom u odnosu na obiènu sijalicu vidljivost je bolja za 2-3x a mo¾da i vi¹e.

Ko ima problem sa ga¹enjem sijalice prilikom paljena motor, znaèi da je ili umrla sijalica ili balast najverovatnije balast, vreme je za zamenu da ne bi ostao bez alnasera.

Kod mene se pale automatski svetla èim se upali motor i imao sam slièan problem dok nisam kupio novi balast.

Onda sam odluèio da stavim projektor i u drugi far, s obzirom da projektori imaju klapnu za dugo i kratko svetlo u sebi i povezao sam samo duga svetla da se pale na oba fara, sve dok nisam krenuo za Brno onda sam povezao oba fara da pale u isto vreme i kratko i dugo svetlo i ne vidim ikakav problem po¹to su kompleti novi, akomulator je star par godina ali uredan bez pada napona isl. tako da nisam imao nikakav problem.

Najveæi problem je otvaranje fara i to mora da uradi neko ko zna posao da ne bi sj... far, povezivanje instalacije je najmanji problem.

Ako nekome trebaju projektori imam drugara koji ih uvozi, moromotovi mislim druge ili treæe generacije, cena u prodaji je oko 50-60e. za nas 40-50e. za par bez balasta. preporuka da se uzme slim balast mnogo ga je lak¹e upakovati cena mu je oko 25-30e. kom.
Miromotovi projektori ¹este generacije u Americi su oko 180 dolara, u prodaji kod nas 100-120e. za nas 80-90e. par.

Ja jo¹ uvek imam neke kineske ali æu ih definitivno tokom zime zameniti.