Glavni meni

xenon svetla, sta i kako?

Započeo balcan girl, 25 April, 2013, 01:01

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

m.mitar

jel ne rasipa mnogo svetlo,imam hella okrugle farove,zato pitam?

lord_oblivion

Pa... ne blicaju mi ne¹to puno ni danju ni noæu pa valjda ne rasipaju...mnogo.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Lazic

Meni ablenduju samo kad vozim sa dugim...:D

Vlajko

Citat: lord_oblivion poslato 06 Maj, 2013, 00:10
Pa... ne blicaju mi ne¹to puno ni danju ni noæu pa valjda ne rasipaju...mnogo.

Znaèi ubiva¹ po putu  [doh]

Ja tako pizdim kad na 10 vozila na 7 biju farovi da nekad moram da zatvorim oèi dok se mimoiðemo  [bejzbolka]
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

lord_oblivion

I ja tako pizdim kad biju farovi ovima ¹to mi dolaze u susret pa moram da se molim Bogu kad se mimoilazimo.

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

MILJAN

Ja sam imao xenone ali sam ih skinuo.... Kod njih je preporucljivo da se pored releja ugradi i tajmer,,,Meni se palio posle 10 ak sek..Jer inace kod verglanja povuce dosta struje a xenon sam na taj nacin odlozio za 10 ak sekundi...
Cave ab homine unius libri

Pop

Citat: MILJAN poslato 17 Maj, 2013, 15:17
Ja sam imao xenone ali sam ih skinuo.... Kod njih je preporucljivo da se pored releja ugradi i tajmer,,,Meni se palio posle 10 ak sek..Jer inace kod verglanja povuce dosta struje a xenon sam na taj nacin odlozio za 10 ak sekundi...

[thumb_up] za tajmer...

a sto si ih skinuo?

"Грме танки џефердари..."


MILJAN

Ma hebi ga.ne pitaj... Bile neke kineske kopije..Povremeno je gubio kontakt na jednom faru dok ne pipnes kabal.. Inace relej i tajmer su tu bili kao preventiva za akumulator i regler..bilo je price o tome i ranije na forumima.. Medjutim jednog dana me iznervira gubljenje kontakata,pocupam sve, i polupam macolom na betonu u dvoristu. Inace zale se po malo na xenon jer nam farovi najcesce nisu predvidjeni za xenon pa previse rasipa i bljesti ljudima u oci.. U eu je zbranjeno od pre 2 god da se vozi sa xenon sijalicama u farovima koji su za obicne.. Madjari su prosle godine smarali za to i za decija sedista u autima...nisam cuo za motore da su zezali..
Cave ab homine unius libri

Jocika

Mene je madjar smarao za xenone na kolima,nije hteo da me pusti da predjem granicu dok ne promenim sijalice.

Lazic

Brate, ja bih mu rekao, zna¹ kako krekeæu maðarske ¾abe, ke re ke ke ke, i okrenuo nazad...[rofl] jebem ih komuniste u eu...[facepalm]

@Miljan:
to su bre sve mitovi, palim motor sa ukljuèenim ksenonom veæ dve godine i treskam balast o zemlju svaki put kad padnem i ni¹ta, radi kao doxa(a svi su mi rekli da to ne smem da radim i da balast crkne od jednog pada [facepalm])...[yahoo]


@Wolverine:
'ladno mi je balast ispravan, imam sad jedan u rezervi, problem je bio u dva ispravna osiguraèa za koje nisam ni znao da postoje, poreklom iz laboratorije...[facepalm]


ispravka:
odoh ovako pijan i naduvan da slikam kako svetli i koliko rasipa, pa æu turim...:D

Lazic

Po mom skromnom mi¹ljenju, ni¹ta to ne rasipa...:D

[attachment deleted by admin]

Jocika

Jel ova crvena traka na migavcu protiv uroka?  ;D

Lazic

to je izolirka koja ga dr¾i da ne ispadne...:D

Kiro

Ko mo¾e da ugradi taj tajmer za xenone? I mogu li da se izvedu dugaèki kablovi za njega po¹to nemam vi¹e mesta da stavim bilo ¹ta od tih gedzeta, pa bih ga morao ispod sedi¹ta...

Ubi mi xenon akumulator, jebalo ih automatsko paljenje svetala.

MILJAN

Citat: Kiro poslato 19 Maj, 2013, 14:42
Ko mo¾e da ugradi taj tajmer za xenone? I mogu li da se izvedu dugaèki kablovi za njega po¹to nemam vi¹e mesta da stavim bilo ¹ta od tih gedzeta, pa bih ga morao ispod sedi¹ta...

Ubi mi xenon akumulator, jebalo ih automatsko paljenje svetala.
Tajmer je jedna zatvorena plaftièna kockica koja ima izvode za kablove tj konekciju na razvod struje motora....jako lako se lemi na izvode struje..Ispod sedi¹ta mislim da je to kod tebe, kao i kod mene..Svaki auto elektrièar to ima kod sebe i ko¹ta oko 6 eu. NIje nikakva investicija...Moj je bio na 10 sek ali ti ipak kupi neki od 20 sec.. Pozzz
Cave ab homine unius libri

Kiro

Znam da mo¾e svaki auto elektrièar, ali ja bih preporuku za nekog kvalitetnog (moto) elektrièara koji æe to da odradi pedantno. Ne volim da mi èaèkaju oko motora ti koji rade iskljuèivo automobile. Hvala. ;)

MILJAN

Heh :) nisam cuo da postoji iskljucivo moto elektricar.mozda ima.. Meni je ugradio auto elektricar za 15 min i to jako pedantno.na slici 2 se vide izvodi dole koji idu u elektro razvod motora..nikakva tehnika.. Na slici je relej i tajmer(crni)


Cave ab homine unius libri

Lazic

Citat: Kiro poslato 19 Maj, 2013, 14:42
Ko mo¾e da ugradi taj tajmer za xenone? I mogu li da se izvedu dugaèki kablovi za njega po¹to nemam vi¹e mesta da stavim bilo ¹ta od tih gedzeta, pa bih ga morao ispod sedi¹ta...

Ubi mi xenon akumulator, jebalo ih automatsko paljenje svetala.

ej bre, ne mo¾e xenon da ti ubije akumulator vi¹e nego ¹to mo¾e obièan far... Kod mene je standardna H4 55/60w, ksend¾a je 35w...:o

mareskin

Citat: Laziæ poslato 19 Maj, 2013, 18:11
Citat: Kiro poslato 19 Maj, 2013, 14:42
Ko mo¾e da ugradi taj tajmer za xenone? I mogu li da se izvedu dugaèki kablovi za njega po¹to nemam vi¹e mesta da stavim bilo ¹ta od tih gedzeta, pa bih ga morao ispod sedi¹ta...

Ubi mi xenon akumulator, jebalo ih automatsko paljenje svetala.

ej bre, ne mo¾e xenon da ti ubije akumulator vi¹e nego ¹to mo¾e obièan far... Kod mene je standardna H4 55/60w, ksend¾a je 35w...:o

Kao ¹to zna¹, prilikom paljenja povuèe dosta vi¹e struje. Meni nije automatsko svetlo, pa nemam problema. A i ako se desi da je ostao prekidaè na upaljenom nije mi problem da uapli.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic

Nisam u moguænosti da izmerim koliko je to dosta, ali veruj mi da uop¹te nije mnogo kao ¹to se misli...:D U svakom sluèaju to traje 5,6 sekundi i ako ti je dobar acc nema problema, mo¾e¹ i da vergla¹ dok se greje xend¾a, provereno...:D