Glavni meni

zmajaha...

Započeo DebeliZmaj, 11 Januar, 2011, 22:38

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

DebeliZmaj

konektor namesten
akumulator preventivno dopunjen strujom
zmahaja upalila ko mina ...
ler gas ustelovan ...
revolution mi je otkrio gde ima mali skriveni tochkic, problem je bio sto je to pravljeno za neke japance da uvuku shaku ... al dobro nekako
pre Video0104 i posle Video0105
( sori za kvalitet snimka ... iz nekog razloga nece fino zoomira na kameri .. jbg :( )
sam prishao meti ... :)
malo cudno mi zvuchi .. al jbg ..

verovatno zamena ulja je nuznost ... filter nabavio hf144 - 420dindzi, uljca cu pokupim u ponedeljak
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

hm... provozao oko bloka .. bukvalno ... jako mi chudno neshto ... ne znam..
nemirno radi ... kako da se izrazim ... kao da nema snage, nema one sile
koja je pre postojala ... a kad sam manervisao nazad u dvoriste ... kad pristojno
smotram u desno pocheo mi skakuce gas ... pa sam primetio kako se ovo
cudno ispod ruchice gasa pomeri tako krene luduje ...  

pipno sam ga malo levo desno i sad u mestu imam cudno ponashanje ... ler je malo jachi ... a kad dodam gas
nece da se vrati ... grrr...
Video0106
( josh jednom sori za kvalitet snimka )

da dodam da sam pre voznje motor pustio na leru da radi par minuta
i da je bio topao pre nego sto sam krenuo i da sam kao sto ej reko revolution proverio
da sve izduvne grane su vrele ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

perlx

Sajla gasa ti negde glavi.
Rasturi, podmazi, vrati nazad pa vidi :)

DebeliZmaj

``rasturi`` deo me najvishe plashi ... mada sve se nauchi :)
ako imaju neki pametni savet moze ovde a moze i na pp :) ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Dutchman

pametan savet ...

ako nema vishak delova znachi da si ga pogreshno sastavio :D

DebeliZmaj

hvala komshija .. hvala :)...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Popsy

za one konektore bi bilo zgodno da preko njih stavi¹ termobu¾ir i on æe spreèiti kako ulazak vode tako i izvlaèenje konektora... a za gas nije toliko komplikovano... mo¾e samo na jedan naèin da se namesti (kao RGB kabl koji je dodu¹e moj drug uspeo da ugura naopako...) malo ulja u bu¾ir i trebalo bi da se bolje pona¹a...
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

DebeliZmaj

popsy: koje ulje ? bilo koje ? mashinsko ?

nego .. kad smo kod ulja ... ok imam filter, imam ulje, sve ce pribavimo ..
nego sta mene zanima ... upalim motor, zagreje se sve to fino, ugasim motor,
otvorim onaj sraf da iscuri ulje toplo u lavor ( da ne-bi pravio fleku za sve pare )
e sad nagradno pitanje ... kuciste filtera .. skidam dok je sve to zagrejano, a ne previshe vrelo
mislio sam prvo pustim sve isteche ono dole, taman malo se smanji temp, onda odvrnem
kuciste, izvadim onaj ``ulozak`` i sve ono, staru ``ulozak`` ide u kantu a novi se turi na
njegovo mesto i samo sve zavrnem nazad ili moram sipam ulje u to kuciste, ko na kolima pa onda vratim nazad ? ...
nije mi bash jasno .. ranije nebi da sipam ( manja sansa se ispolivam ... ) nego sve da sipam tamo u
motor ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

proveri na netu za tvoj agregat, u principu ne mora, ali neki agregati rade par sekundi na suvo, dok ne prodje ulje kroz filter...

bokilic

sam zavi filter,ulje ces u agregat da sipas..
ps,mozes i svecice da skines i verglas dok ne ugasi lampicu za ulje,ili verglas malo po malo sa zavijenom svecicama dok ne ugasi lampicu za ulje,
ili ga prosto upali bez gasiranja turiranja...
brmmmm

Lazic

htedoh i to da kazem... [cheers]

DebeliZmaj

ma sigurno necu gasiram/turiram ... ;)
ok drugari ...

po ovim uputstvima bi trebalo bude relativno jednostavno ... her lazic a i bokilic al znam da dalje, je i vishe nego dobro doshao na superviziju und pivo ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

vezano za lanac ...
uradjeno grubo chishtjenje, skinuta ona ljepljiva bela masa, wd40 radio, drugachije nije htelo,
posle detaljnoj chishtjenja, malo nauljeno mashinskim uljem nekim finim ... nisam mogao nadjem
ono za oruzje ... :( ... primetno JAKO lepshe ``radi`` ... i lakshe se okrece zadnji tochak :)

znachi ovo su samo grubi radovi, posleo sam malo sa dve ne mnogo jake cetke sa pojace svaki segment malo chistio, gore dole, levo desno ... pa ceo lenac obrisao nekim peskirom,
pa opet nauljio ... pa je bruka neke strike istrchalo iz njega ... majko mila :) .. pa opet nauljio .. sistem kap po kap ... pa opet istero stroku itd...
i tek tad sam mogao malo da razaznam lanac ... vidim neka kopcha ... mislim da je neko (lord?) pominjao da se tu otkachi lanac ... elem.. koliko je
komplikovano i da li treba neki poseban alat ...
ako moze se chisti lanac onda da ga sredimo kako treba ... i samo neko da mi konachno razjasni dal ima tih nekih oring
i ako ih nema da li mogu da lanac na kraju sa varikinom ochistim, metalu nebi trebala skodi u izjeshce vecinu nechistoca ...
( nemo se ljutite samo pitam ideju ... )
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

bogdan

Ta kopca ti je spojnica lanca , skida se motorcanglama , OBAVEZNO je skini  i vrati u suprotnom smeru jer tebi stoji naopacke , dobro je d nije ispala. Ne vidi se najbolje ali mi se cini da je tvoj lanac  o-ring , kad skines spojnicu i onu plocicu iza  spojnice ,treba da se pojave dva mala ghumena prstencica , to su ti famozni o-ringovi. Jbm li ga da li bi im smetala varikina.

bokilic

nediraj nista,hrani svinje  nemoj mnogo mrsne da budu,ko da jede mrso pecenje ,jer moras i bocnu deklu da skines bla bla...
samo podmazi i vozi,nema tu neke nauke..
brmmmm

Landser

Meni je Lord otkacinjao lanac, trebaju ti kljesta za to ,to ce ti on bolje objasniti ili pokusaj da ga namamis pivom .Ja sam moj (lanac) drzao tri dana u petroleju i cetkicom cistio kad god sam nasao vremerna i volje ,inace promenio sam jedno desetak puta petrolej iz kante gde je bio lanac dok nije kolko tolko zalicio na nesto, sta sve nije izaslo iz njega onaj silikonski sprej je tesko  [govance]  ko da mu je svrha da sto vise djubreta zalepi na sebe.

DebeliZmaj

landser: ma trebo sam ga zovem magarac, nego me ovaj gaspar neshto zaprichao u neki projekat...  nije frka nek se chvari koliko treba ...


bokilic: sto bi skidao bocnu deklu, ako se lanac tu otvara, prekida jednostavno ga skinem ... pogle ga istom
metodom vratim ...

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

misa-pei

A kako da ga nabaci¹ na prednji zupèanik ako ne skine¹ deklu? :P
Nego, lepo oèisti to koliko mo¾e¹ i podma¾i lanac nekim gustim uljem (SAE90 za menjaèe) i teraj Zmajahu. Ne optereæuj se previ¹e.
Država je najveći neprijatelj naroda

Popsy

e za bu¾ir ima razlièitih mi¹ljenja od varijante da ne treba stavljati ulje jel ono lepi pra¹inu pa posle pravi problem nego skine¹ sajlu sa sve bu¾irem pa naprska¹  WD40 ili onaj èistaè diskova pa na kompresor da iztrese djubre pa do varijante slobodno sipaj fino ma¹insko ulje ili ako mo¾e¹ uguraj grafitne masti... ja ipak mislim da je ma¹insko ulje sasvim ok rabota ...

Citat: misa-pei poslato 04 Oktobar, 2011, 02:40
A kako da ga nabaci¹ na prednji zupèanik ako ne skine¹ deklu? :P
Nego, lepo oèisti to koliko mo¾e¹ i podma¾i lanac nekim gustim uljem (SAE90 za menjaèe) i teraj Zmajahu. Ne optereæuj se previ¹e.

osim SAE90 dosta nas u podmazivaèima lanca dr¾i Lancol ili ti Testerol (za lance motorne testere) jel je dobro i za pranje i za podmazivanje lanca u isto vreme....

¹to se promene ulja tièe, motor bi trebao (i ulje) da bude mlako... da bi sve iza¹lo...  po uputsvu bi trebalo da bude sve jednostavno (jednostavnije nego na XTZ 750) skine¹, otoèi¹ staro ulje, vrati¹ nazad filter i gumice, stegne¹ na propisano, sipa¹ novo ulje i teraj... kod mene ima neki ¹raf na pola bloka koji moram da odvrnem posle menjanja ulja i prilikom prvog starta i kad tu krene da ide ulje znaèi da je u celom sistemu...
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

DebeliZmaj

misa
  ... ljudi ja sam ubedjen da se moze zupchaniku prici ``od pozadi`` .. samim tim moze isi i da se okrene ...
  cim se okrece rukom moze i da se vrti lanac po njemu ... pa se spusti odozgo ka dole ... elem... cemo vidimo ...
  ako nemoze necu skidam ...

popsy
  podmazivach ... hm... ne znam ja dal to imam ... :) ... al cu proverim ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell