Glavni meni

Krstarenje...svetom :)

Započeo Jecko, 24 April, 2013, 12:18

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mrle


Lazic

Citat: mrle poslato 16 Septembar, 2016, 10:11
http://forum.krstarica.com/entry.php/13248-SVETI-SAVA-I-SELJAK-BEZ-SRE%C4%86E
"Kad je do¹ao kuæi, on je u njoj uveo red, rad, po¹tenje, dobro zdravlje, miran, lep i zadovoljan ¾ivot i umerenost i èistotu."

Èista propaganda... ;D

Bori¹a

kao da citam vucica

ali ipak dogodine

UFF

"Ako si pametan, ti si sreæan"    [rofl]   jes kurac

gde si video pametnog i sretnog coveka?

sto vise znas MANJE si srecan, razloga za to ima koliko hoces

a onaj ko je glup raduje se i zadovoljava malim stvarima (ne mislim samo na materijalno) jer za bolje nit zna nit ga zeli pa zivot provede i sreci i veselju

prpa_zr

Citat: UFF poslato 16 Septembar, 2016, 13:30
"Ako si pametan, ti si sreæan"    [rofl]   jes kurac

gde si video pametnog i sretnog coveka?

sto vise znas MANJE si srecan, razloga za to ima koliko hoces

a onaj ko je glup raduje se i zadovoljava malim stvarima (ne mislim samo na materijalno) jer za bolje nit zna nit ga zeli pa zivot provede i sreci i veselju

tajna blagostanja je u umerenosti

Slaninar

Citat: UFF poslato 16 Septembar, 2016, 13:30
"Ako si pametan, ti si sreæan"    [rofl]   jes kurac

gde si video pametnog i sretnog coveka?

sto vise znas MANJE si srecan, razloga za to ima koliko hoces

a onaj ko je glup raduje se i zadovoljava malim stvarima (ne mislim samo na materijalno) jer za bolje nit zna nit ga zeli pa zivot provede i sreci i veselju

Sledeæi nivo je kada puno zna¹, a i dalje uspeva¹ da u¾iva¹ u malim stvarima i bude¹ sretan.

Na kraju poène¹ da peca¹.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic


Nadalina

Citat: Jecko poslato 15 Septembar, 2016, 12:26
Ne znam ja o cemu vi to :) Mene ne vuce nista ka Srbiji sem prijatelja i porodice...
Nemam zenu, decu, ne izdrzavam nikoga od mojih Hvala Bogu i da sam nesrecna vratila bih se nazad...

Po stoti put, srecu kreiras sam...nije ni do ljudi oko tebe, ni mesta gde si....

Ja nikad nisam nikoga ubedjivala da mora da ode iz Srbije da bude srecan, ne znam zasto pojedini ne veruju da ima ljudi koji vole Srbiju ali su srecniji van nje...

Meni  nedostaje Srbija, ali mi nedostaje i brod, nedostaje mi i Doha, i nedostaje mi i Abu Dhabi kada odem kuci na odmor....

p.s. Nit zaradjujem milione, nit se kurcim kad dodjem kuci...i meni lepo. Istina je, potrosim vise para na neke skupe cipele i to...ali dobro sad :D
Takodje, vidim da i Nadi ide bas lepo tamo negde van... sto ne znaci da joj ne nedostaje Srbija, ali daleko od togda da je nesrecna...

Velika je razlika kad se ostaje u inostranstvu jer se nema izbora.... Ja mogu da se vratim u Srbiju sutra....al ne zelim.
Ne zbog para, nego svega....sistema, politike, korupcije, bede, nemastine....sveopste stanje duha ljudi...


Nedostaju porodica i prijatelji, bas to, ali nije ne znam ni ja sad kakva tuga, seca vena i ostalo.
Otisla sam iz Srbije, kao i ti, jer sam zelela - ne jer sam morala, i ne kajem se.
Ja nisam kao neki nasi gastosi da zivim u kutiji cipela u inostranstvu a onda iznajmim najskuplju mecku kad dolazim u Srv, da selo vidi, i na trubace pare dajem... trubace i razumem - i ja slusam Cou brata Lukasa recimo jednom u 3 meseca. I stavljam pare na laptop. Ja ovde ne prezivljavam nego zivim... zivim skoro pa istim zivotom koji vodim u Srbiji. Minus motor. Ajvar sam donela iz Srbije.

To sto cesto cujem neke kako ubedjuju nas koji smo preko (ili sebe) kako je zapravo nama tamo zivot njesra, kako se ubijamo od posla a nemamo nista od toga, kako bi bilo bolje da smo ostali u Srbiji, kako bismo ziveli punim plucima, bla, bla... bla, bla truc - a, valjda je njima tako lakse da opravdaju svoje propustene prilike ili ne znam ni ja sta... postujem svacije misljenje - nek ga ima. Ali, savet mogu da saslusam (ne znaci da cu i poslusati) samo od onog ko je probao to nesto pa iz licnog iskustva govori... i, nije isto raditi na gradjevini u Nemackoj i raditi na brodu na dobroj poziciji, ili u Dohi u hotelima, ili u Kini... okej, radno vreme je nekad ubica ali je zanimljivo... evo ja prva planiram u nekom trenutku sa se vratim na brodove i opet peglam malo po plazama i suncu...

I, iskreno - drago mi je da znam gomilu ljudi kojima je u Srbiji super i koji nemaju zelju da idu preko, osim turisticki. Ako nista drugo - bar uvek kad sam tu imam s kim kafu popiti ili otici kod Uffa na hacijendu na rostilj!!! ;D

Eto... odoh da gledam film - mrzelo me da idem na vece salse u Paulaner... celi sam dan bila napolju... nije bilo struje gajbi i moradoh u kaficu celi dan kampovati.

Ljubim vas.
Dzukela u podznaku

UFF

dobrodosla  [cheers] jer ja ne idem nigde, bio, video, probao i zakljucio da mi je lepse ovde, dobrodosle obe   :-* (jer znate kako kazu: ko umije njemu dvije)  ;D

Lazic

Ja æu k'o slnnca, da pecam... Ribe... :D

mali_zmaj

Ja æu da budem tu gdje jesam,i da kukam za morem....
jin-jang

Lazic

Ti si bar odrastao na moru...

penzos

Ma odo i ja! Dosta je bilo, poèinje ladno. A UFFu hvala  [cheers] kada se vratimo da imamo gde da manijaèimo!


Evo brat Gile uslikao, pozdrav manijacima! Odjavljujem se do daljnjeg!
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Boban_m


mali_zmaj

Citat: Laziæ poslato 18 Septembar, 2016, 01:53
Ti si bar odrastao na moru...

Jesam,lijepo iskustvo koje nikad necu zaboraviti...,al svakako mi to sad stvara problem,nikad se nisam privikao na kontinent. Uvjek sam okrenut Istri i Puli,moru....,bez obzira sto vjerovatno nikad vise necu zivjeti dole....,mada ako dobijem na lotu, kojeg ne igram.....
jin-jang

penzos

Pireas, Atina. Na¹ao sam i ovde Hondu za sebe!



jbni net, pa se retko ukaèim na forum! Ali pozdravi!






Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

UFF


Lazic

Penzioner na odmoru, oksimoron... :D Bar je pobedio da ne ide u Crnu Goru... :D Ili je veæ bio... :D


Nadalina

Malo kafa, malo plaza, malo Peking... :D











Dzukela u podznaku