Glavni meni

Sredjivanje iz ocaja

Započeo ljubovasic, 22 April, 2013, 01:54

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ljubovasic

Svoj skuter sam predstavio u rubrici "skuteri". Radi se o Peugeotu SpeedFight 2 WRC. Posto su mi roditelji velika prepreka kada je u pitanju nabavka pravog motora, iako imam polozeno, odlucio sam da malo spredim svoju "masinu"  :D

Motor je 49ccm, dvotaktni, jednocilindricni, vodeno hladjen
Sa fabrickim specifikacijama ima 3,6kw i sa blokadama je isao oko 55km/h.

Za pocetak sam mu skinuo blokade i isao je oko 85km/h, imao je malo bolje ubrzanje ali nista znacajno.
Nakon skidanja blokada uslijedila je nabavka i montiranje sledecih dijelova:
-LeoVince ZX sportski auspuh
-Malossi Multivar variomat
-Malossi sportska centralna opruga
-Malossi vazdusni filter
-LeoVince rolnice
-LeoVince oprugice kvacila
-Malossi kevlar x remen
- Veca dizna
To je to za sada. Motore trenutno ima oko 5+ kw, puno bolje ubrzanje i start, a sa tezim rolnicama ide preko 100km/h. Na tocak ide bez problema!  [yahoo]

Sledece u planu je nabavka i montiranje sportskog cilindra i klipa (MHR 70ccm), Malossi deltaclutch, sportskog kompjutera...

[attachment deleted by admin]

stilgar

#1
daj telefon roditelja da im neko iskusniji kaze da ti kupe pravi motor sto pre jel ako nastavis da budzis i ulazes u ovaj skuter em ce mnogo da te kosta em su to sumanute brzine za tako mali i lagan motor sa tako malim tockovima, koji usput nema ni kocnice da ga zaustavi kako treba ako moras naglo da kocis a ides 100 na sat. Vozio sam gileru stalkera cvaja 3 godine, sve preko 80 je bilo lelujanje i plivanje.
p.s. znamo sta je ljubav i strast za brzinu al pamet u glavu. Onih 85 sto je iso kad si skinuo blokade je vise nego dovoljno i previse.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: stilgar poslato 22 April, 2013, 09:00
daj telefon roditelja da im neko iskusniji kaze da ti kupe pravi motor sto pre jel ako nastavis da budzis i ulazes u ovaj skuter em ce mnogo da te kosta em su to sumanute brzine za tako mali i lagan motor sa tako malim tockovima, koji usput nema ni kocnice da ga zaustavi kako treba ako moras naglo da kocis a ides 100 na sat. Vozio sam gileru stalkera cvaja 3 godine, sve preko 80 je bilo lelujanje i plivanje.
p.s. znamo sta je ljubav i strast za brzinu al pamet u glavu. Onih 85 sto je iso kad si skinuo blokade je vise nego dovoljno i previse.
to penzioner govori iz tebe :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

clutch&brake

Digni ti skuter na tocak pred njima
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

dusankobgd

Vidis ja sam nesto tako slicno radio na svom Fight-u. Meto mu sve od Stage6. Kit na 70ccm, auspuh, veci karburator mislim da je bio 21 ili tako nesto, drugi usis, kvacilo, variomat, centralna opruga... Sve u svemu upucao para i para... Isao kao nevrem, ali zato trosio za sve pare. Jbt nisam imao za voznju nego samo za krug po kraju i to je bilo to. Trosio oko 8 litara. Posle sam poskidao sve to i rasprodao. Kada su ga ustelovali trosio je oko 3 litra. Ijao sreci nikad kraja. :D

ljubovasic

Citat: stilgar poslato 22 April, 2013, 09:00
daj telefon roditelja da im neko iskusniji kaze da ti kupe pravi motor sto pre jel ako nastavis da budzis i ulazes u ovaj skuter em ce mnogo da te kosta em su to sumanute brzine za tako mali i lagan motor sa tako malim tockovima, koji usput nema ni kocnice da ga zaustavi kako treba ako moras naglo da kocis a ides 100 na sat. Vozio sam gileru stalkera cvaja 3 godine, sve preko 80 je bilo lelujanje i plivanje.
p.s. znamo sta je ljubav i strast za brzinu al pamet u glavu. Onih 85 sto je iso kad si skinuo blokade je vise nego dovoljno i previse.

Sto se tice motora vozao sam i vece masine, tako da nisam toliko neiskusan. Ali postujem sve sto je napisano. :D
Problem oko nabavke veceg je nastao kada su vidjeli snimak kako ovog tockarim.

ljubovasic

Citat: dusankobgd poslato 22 April, 2013, 10:33
Vidis ja sam nesto tako slicno radio na svom Fight-u. Meto mu sve od Stage6. Kit na 70ccm, auspuh, veci karburator mislim da je bio 21 ili tako nesto, drugi usis, kvacilo, variomat, centralna opruga... Sve u svemu upucao para i para... Isao kao nevrem, ali zato trosio za sve pare. Jbt nisam imao za voznju nego samo za krug po kraju i to je bilo to. Trosio oko 8 litara. Posle sam poskidao sve to i rasprodao. Kada su ga ustelovali trosio je oko 3 litra. Ijao sreci nikad kraja. :D
I ovaj sada trosi kao lud, nekih 6-7 litara. :/

stilgar

Citat: ljubovasic poslato 22 April, 2013, 10:49
Citat: stilgar poslato 22 April, 2013, 09:00
daj telefon roditelja da im neko iskusniji kaze da ti kupe pravi motor sto pre jel ako nastavis da budzis i ulazes u ovaj skuter em ce mnogo da te kosta em su to sumanute brzine za tako mali i lagan motor sa tako malim tockovima, koji usput nema ni kocnice da ga zaustavi kako treba ako moras naglo da kocis a ides 100 na sat. Vozio sam gileru stalkera cvaja 3 godine, sve preko 80 je bilo lelujanje i plivanje.
p.s. znamo sta je ljubav i strast za brzinu al pamet u glavu. Onih 85 sto je iso kad si skinuo blokade je vise nego dovoljno i previse.

Sto se tice motora vozao sam i vece masine, tako da nisam toliko neiskusan. Ali postujem sve sto je napisano. :D
Problem oko nabavke veceg je nastao kada su vidjeli snimak kako ovog tockarim.
ne sumnjam ja u tvoje iskustvo nego u motor sa malim tockovima koji tako ide. :)

stilgar

#8
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 22 April, 2013, 10:24
Citat: stilgar poslato 22 April, 2013, 09:00
daj telefon roditelja da im neko iskusniji kaze da ti kupe pravi motor sto pre jel ako nastavis da budzis i ulazes u ovaj skuter em ce mnogo da te kosta em su to sumanute brzine za tako mali i lagan motor sa tako malim tockovima, koji usput nema ni kocnice da ga zaustavi kako treba ako moras naglo da kocis a ides 100 na sat. Vozio sam gileru stalkera cvaja 3 godine, sve preko 80 je bilo lelujanje i plivanje.
p.s. znamo sta je ljubav i strast za brzinu al pamet u glavu. Onih 85 sto je iso kad si skinuo blokade je vise nego dovoljno i previse.
to penzioner govori iz tebe :)
:) mudra glavo, reci mu sta mu jos treba da bi bio koliko toliko stabilan i koliko toliko siguran na tim brzinama, ono koji amortizer, opruge, koji diskovi, klesta, pa kad sve to uradi da ga prijavimo na prvo sledece trkanje skutera da vozi za MM :)
Bolje mu je da uzme onog GPZ od serbducka i da se vozi malo ga sredi jeftinije ce ga izaci nego sve te zajebancije :) o monsterovom da ne pricamo samo sedi i vozi :) kad kupi aku :)
p.s. bolje serbduckov jer voli da cacka :)

Hohštapler

#9
...mnogi ljudi imaju logiku da je skuter bezbedniji od "velikog" motora, pa to nekako "progutaju" i dozvole deci... a statistika  je podjednaka za sve na 2 toèka...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Lazic

vi¹e padaju skutera¹i, ali mi vi¹e ginemo...:o

clutch&brake

Monsterov je puska... za preporuku
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Hurricane

...kupi gpz..

prva, druga, treæa sa pola gasa i ide br¾e nego najbr¾i prdavac.. i pri tom si za 100% bezbedniji i nasmejaniji pod kacigom..

kupi gpz...kupi gpz...kupi gpz...kupi gpz...kupi gpz...kupi gpz...kupi gpz...kupi gpz...kupi gpz...kupi gpz...kupi gpz...kupi gpz...

Hurricane

..i tro¹i manje od 5 litara..

kupi gpz...kupi gpz...kupi gpz...kupi gpz...kupi gpz...kupi gpz...kupi gpz...kupi gpz...................................!

Lazic


Hohštapler

(samo mu proveravaj redovno ulje, to jedino mo¾e da ga sahrani)
kupi gpz... kupi gpz... kupi gpz... kupi gpz... kupi gpz...  ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

ljubovasic

Hahahha :D vjerujte mi rado bih, ali to vec nije u mojoj moci. U posljednje vrijeme imam priliku da provozam FZ6N i DT125 super moto, od prijatelja i rodjaka i to je to za sada sto se tice pravih masina.

Hohštapler

...jedno je voziti, a drugo provozati... ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

ljubovasic


Burazer

vidim prodajes skuter, izgleda da su te ubedili :D
kad ti sreca okrene ledja, sutni je u dupe †∩(◣_◢)†∩