Glavni meni

Vreme kada je motor plasio vozaca...sa razlogom

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 21 April, 2013, 16:42

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

Nekada davno....oprilike kada sam se ja rodio....motorcikli su po performansama agregata odskocili daleko iznad vesanja i ramova a bogami i kocnica....pa moglo bi se reci da agregati od tad nisu poboljsani vise od dva puta.....a proslo je cetrdeset godina....vesanje, kocnice i ramovi su dovedeni do savrsenstva....

pa ovde cu okaciti par tekstova koje necu prevoditi....izvorno napisani najbolje docaravaju ono sto je neko hteo da kaze.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

CBRR1

daj neka mu neko promeni nick u "dekarevolution"...  matoriiiiii

ЯЭВОЛУТИОН

aj dogovorimo proveru....deka ima meki.....kada....!!!!!!
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic


lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Popsy

to je iz perioda kada su brodovi bili od drveta a ljudi od èelika ;)
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

Lazic


mkt



Dukags

ma to je period i moje Jawe 350 twin sport, kako to gordo zvuci, tek izasla iz radnje pa kad dodas gas jurila i pretical  iz mesta kao prava cvaja a... ali kad je trebalo da se zakoci... e onda je bilo spominjanja svih konstruktora i njegove uze familije, a opet navozali se :D :D

srbac


TA96

Kawasaki H1  500  Mach III u Italiji poznat pod nadimkom  "bara volante" sto bi u prevodu znacilo leteci sanduk (mrtvacki).
http://www.motoblog.it/post/22284/amarcord-i-40-anni-della-kawasaki-h1-500-mach-iii
"La vita fugge, et non s’arresta una hora,
et la morte vien dietro a gran giornate..."

stilgar

Citat: srbac poslato 18 Novembar, 2013, 10:23
Citat: juga poslato 18 Novembar, 2013, 08:22
A ovo?

http://www.daranok.com/retro-yamaha-rd-350-parallel-twin-engine-motorcycles/awesome-white-red-decal-sporty-yamaha-rd-350-ypvs-motorcycle-photo/

Imao je ovo moj drugar samo LC model isla je 200 na sat ali je trosila sve pare ,preko 10 kad oces a preko 15 kad zavrces....
1976 kad sam kupio tomos 15 icu litar mesavine na pumpi je bio 5,20 din a paklica crvenog malogbore 17 din pa vi vidite. 3.5 litra za paklicu cigara :) tako da potrosnja tada nije bila problem. Bila je jedna plavo bela na NBGD-u vidjo sam pokojnog Chubru da je vozi, a ima jedna (ako jos stoji tamo) kod jednog majstora u radnji u visnjickoj kod kafane tri bika.



Lazic

@Stilgar:
biæe to opet kad pljuge odu na normalnu cenu od 500+ dinara, a plate na 3-4000 evra...:o [facepalm] Odoh da se dignem u vazduh...

stilgar


metarex

brough superior 80ss
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/21/Brough_Superior_of_T.E._Lawrence.jpg

ovaj motor je stvarno plasio vozaca i samo su ga iskusni mogli voziti. sa proizvodnjom su poceli daleke 1922 godine. radjena je varijanta 80ss sa certifikatom da masina garantovano moze da razvije 80 milja na sat. kasnije je dosla 100ss varijanta. najpoznatiji vlasnik je bio tomas edvard lorenc poznatiji kao lorenc od arabije. imao ih je 6 i sa zadnjeg se srgao i poginuo. inace na ovoj masini je loki dao da se namontira jägerov sat koji je pokazivao do 120 milja i navodno nije bilo dovoljno

slika gore je bas od te masine na kojoj je nastradao. pre par meseci sam jednog video na ulici/ parkingu na mestu gde se leti svakog cetvrtka skupljaju motoristi. cena mu je prava sitnica... od  1/4 miliona svajcaraca pa na gore
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

metarex

Vincent black lightning

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/52/VINCENT_Black_Lightning.jpg/800px-VINCENT_Black_Lightning.jpg

jos jedna legenda motociklizma. 1000 kubika i 72 konja bez vozaca!!! 1948 postavljn svetski rekord u brzini. 248kmh!!!
1955 je sa jednom ovakvom masinom koja je dobila jednu vrstu oklopa postavljen apsolutni svetski rekord od 298kmh

eto sta su ljudi radili u to doba. kad covek pomisli kakve su tada puteve imali.... [klanjam_se] [klanjam_se] jebo rossija
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo