Glavni meni

Stigao PayPal (Nije ¹ala)

Započeo Gašpar, 10 April, 2013, 03:02

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Taraba

Udarila drzava na sve finansijski nezavisne ljude.
IT-u su se najebali majke sad, pa sad hoce i ostalima koji rade sa inostranstvom.
A da bude jos veca sramota, daju subvencije firmama koje zaposle strance.
Tako da smo poceli da izvozimo ljude a uvozimo strance - sirijce uglavnom. Jbg, njih je lakse primorati da glasaju nego nekoga kome ne mozes da das otkaz ako ne ode na miting.

Ja se godinama trudim da ne odem odavde kao sto je gomila mojih kolega vec uradila, ali izgleda da ne preostaje mnogo izbora.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

dzimika

Vidi, payoneer resava ovaj problem jer nemas veze sa maticnom drzavom a mozes da primas uplate, placas ovde, podizes novac i ostalo
tako da ne vidim jos uvek neki problem oko toga samo da ce neko imati malo vece troskove nego da salje kes
ali da, resili su da svima koji zaradjuju naplate porez na svaki moguci nacin a zbog toga ce ljudi tek da odu

nego odlazak, u prethodnog firmi vozac iz SRB prelazi da radi u Nemacku, isto da vozi kamion, ovde ima 70e dnevnicu za voznju po evropi (90% tura su po evropi) u nemackoj ce imati 2100e platu -150e za tamo neki smestaj (krevet u valjda kontejnerima) sto znaci na kraju godine kad bude trebao da plati porez na tu platu on ce primiti manju platu nego sto ovde moze da dobije, ono sto sam primetio je da ljudi ne racunaju sve troskove ili im se ne govori pa i ne znaju ali moje misljenje je da ako vec ides preko treba da ides na mnogo bolje nego sto imas ovde

Taraba

Nije sve u plati.
Drugar je otisao pre 4 meseca u Austriju.
Plata mu je mozda 30% veca, ali:
1. Deca imaju placen vrtic i casove. Zavrsio papire za 2h od kuce.
2. Zena koja radila u prosveti ovde za 35k tamo drzi privatne casove i toliko zaradi za 5 casova koje odrzi.
3. Dobija kes od drzave za svako od dvoje dece - oko 200e mesecno.
4. Svi imaju dzaba casove nemackog

Na kraju meseca mu ne ostane 1000e u dzepu, ali mu je kvalitet zivota bolji generalno.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Darko

Citat: despic poslato 29 Februar, 2020, 18:48
Citat: Darko poslato 28 Februar, 2020, 18:41
ljudi , nisam ispratio desavanja sa ovim , jel moze meni neko da uplati novac na moj pay pal , jos vaznije - jel mogu ja taj novac da podignem ?
moze i moze :)

hvala brat

dzimika

Citat: dzimika poslato 02 Mart, 2020, 21:34
Vidi, payoneer resava ovaj problem jer nemas veze sa maticnom drzavom a mozes da primas uplate, placas ovde, podizes novac i ostalo
tako da ne vidim jos uvek neki problem oko toga samo da ce neko imati malo vece troskove nego da salje kes
ali da, resili su da svima koji zaradjuju naplate porez na svaki moguci nacin a zbog toga ce ljudi tek da odu

nego odlazak, u prethodnog firmi vozac iz SRB prelazi da radi u Nemacku, isto da vozi kamion, ovde ima 70e dnevnicu za voznju po evropi (90% tura su po evropi) u nemackoj ce imati 2100e platu -150e za tamo neki smestaj (krevet u valjda kontejnerima) sto znaci na kraju godine kad bude trebao da plati porez na tu platu on ce primiti manju platu nego sto ovde moze da dobije, ono sto sam primetio je da ljudi ne racunaju sve troskove ili im se ne govori pa i ne znaju ali moje misljenje je da ako vec ides preko treba da ides na mnogo bolje nego sto imas ovde

Drugi otisao posle njega u februaru, vratio se posle 4 dana nazad u Srbiju, kaze kontejneri gde zive su rasulo, nista nije sredjeno, niko nista ne cisti, kaze boksovi od kucica su cistiji od onoga tamo, a ovaj prvi sto je otisao ni ne spava u kontejnerima nego u kamionu, ovde je izlazio kad bas ima posla na oko 1800, 1900e mesecno, tamo radi za 2100e

Citat: Taraba poslato 04 Mart, 2020, 18:35
Nije sve u plati.
Drugar je otisao pre 4 meseca u Austriju.
Plata mu je mozda 30% veca, ali:
1. Deca imaju placen vrtic i casove. Zavrsio papire za 2h od kuce.
2. Zena koja radila u prosveti ovde za 35k tamo drzi privatne casove i toliko zaradi za 5 casova koje odrzi.
3. Dobija kes od drzave za svako od dvoje dece - oko 200e mesecno.
4. Svi imaju dzaba casove nemackog

Na kraju meseca mu ne ostane 1000e u dzepu, ali mu je kvalitet zivota bolji generalno.

Ciji pasos? Koji posao? Sigurno nije sljaker obican

despic

Ajde bre dokle rasprave nepotrebne, ima bede i tu i tamo, i ovde i svuda... kako se ko snadje. Ja sam i u Nemackoj i u Austriji video i glamur i bedu...isti kurac
Jedino nisam upoznao singapurcanina bednog ili stipsu. Svi nekako imaju pare i nikad se ne cenjkaju. Tako da, bolje idite u Singapur.
EDIT: Mada nikad nisam bio... tako da se ogradjujem ipak od singapura  :D
klasican divljak

Taraba

Singarpur je skup u picku materinu. Tamo ili si pun love ili te nema.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

despic

no, nego jel jos neko deportovan iz usa zbog korone? :)
Ja prijavljujem dva slucaja
klasican divljak

dzimika

Vracen pri ulasku ili deportovan posle par godina tamo?

despic

Jedan kamiondzija, drugi muzicar...prvi je skoro 15god tamo a drugi oko 4,5. Na neki blazi nacin deportovani bilo mi glupo da pitam :)
klasican divljak

dzimika

Svasta, cudno mi je to ali opet, brate ako za 15god nije uspeo da resi papire onda stvarno i treba da ga vrate, jebes ti to sve

K_A_W_A

#452
Danas dobijem ovaj Email. Kao sa PP. Odem na svoj nalog i tamo nema nista u inbox. Ne znam dali je ovo oficijalni PP email. Nisam nista kliktao niti potvrdjivao, ali kad stanem misem na njega, pojavi mi se ovo u belom prozoru. Jel zna neko koji je oficijalni Email od Pejpala? Sve sto sam nasao, svi kazu da i njima stize sa tog istog maila. U principu ja PP ni ne koristim, stoje neki stari podaci sa stare kartice koja vise i ne postoji.


Slaninar

Citat: K_A_W_A poslato 10 April, 2020, 19:35
Danas dobijem ovaj Email. Kao sa PP. Odem na svoj nalog i tamo nema nista u inbox. Ne znam dali je ovo oficijalni PP email. Nisam nista kliktao niti potvrdjivao, ali kad stanem misem na njega, pojavi mi se ovo u belom prozoru. Jel zna neko koji je oficijalni Email od Pejpala? Sve sto sam nasao, svi kazu da i njima stize sa tog istog maila. U principu ja PP ni ne koristim, stoje neki stari podaci sa stare kartice koja vise i ne postoji.



Deluje mi prilièno sumnjivo taj mejl. Mislim da æe ti ovo koristiti:

https://io.bikegremlin.com/15457/mejlovi-bezbednost/

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

K_A_W_A

Sad vidim i ranije mi je isto stizalo sa te adrese, ali u tom belom polju bude isto email adresa kao sto je i u emailu. Ko to zna sta se desava. U principu PP ni ne koristim, podaci sa kartice su ne vazeci i to je to.

despic

Ok je mail. To ti oni salju info o promenjenim TOS-u...krajnje nebitno. Iskuliraj
klasican divljak

castor

Nije ok mejl, ovo je najvjerovatnije neki (spear) fishing emajl. Da je ok mejl u bijelom polju bi pisao, kao ¹to je K_A_W_A i rekao da je pisalo ranije - slagalo se sa onim ¹to pi¹e [email protected]. S obzirom da pi¹e sranje od domena @kawanlama1.kaucantikbagaibidadari.com, da je domen registrovan 06.04.2020. godine, oèigledno je da je poruka èisto pecanje.

S obzirom da koristi¹ gmail, najpametnije je da ga markira¹ kao spam i zaboravi¹. Poma¾e¹ tako svima na sistemu da se po¹ta istog po¹iljaoca provjerava bolje.

Paypal uvijek informacije ¹alje sa (gore navedene adrese u screenshot-u) [email protected] ili sa [email protected].
It's the ride that matters, not the bike…

Ivicat

Sve bitne (i nebitne) informacije naci ces u inbox-u svog naloga na paypalu. Ako tamo nema poruke, verovatno je prevara.

despic

U pravu si castor. Nisam ni gledao ostatak, samo sam pogledao "[email protected] ". Al vrv bi svakako provalio cim bi usao u mail ili na koji god link.
klasican divljak