Glavni meni

Stigao PayPal (Nije ¹ala)

Započeo Gašpar, 10 April, 2013, 03:02

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

petar357

#360
Citat: monsterbnt poslato 03 Februar, 2017, 18:08
Prvo paypal iz valute koja je za naplatu racuna u dinare po svom kursu koji je potpuno idiotski, pa onda banka te dinare skida sa deviznog po svom kursu koji je takodje idiotski....

Nisu kursevi idiotski nego je idiot onaj koji u zemlji u kojoj je jedna valuta zvanicno sredstvo placanja PayPal racun vezuje za racun u drugoj valuti. I ocekuje da novcane transakcije vrsi bez duplih troskova. Iste troskove bi imao i Nemac kada bi PayPal vezao za racun u dolarima.

Danas sam kupovao preko PayPal-a. Obracunavaju evro 129,50 i banka sa racuna skine taj iznos dinara, u paru. Sta je, tu je, dinar nije konvertibilna valuta. To je oko 4,5℅ vise od kursa NBS. I to je sve, nema troskova dvostruke konverzije.

Boban_m

Citat: Boban_m poslato 01 Februar, 2017, 17:00
Sta je sa PayPal servisom u Srbiji, jel mogu da se salju pare tamo ili ne?
Niko nista?

monsterbnt

#362
Citat: petar357 poslato 03 Februar, 2017, 21:21
Citat: monsterbnt poslato 03 Februar, 2017, 18:08
Prvo paypal iz valute koja je za naplatu racuna u dinare po svom kursu koji je potpuno idiotski, pa onda banka te dinare skida sa deviznog po svom kursu koji je takodje idiotski....

Nisu kursevi idiotski nego je idiot onaj koji u zemlji u kojoj je jedna valuta zvanicno sredstvo placanja PayPal racun vezuje za racun u drugoj valuti. I ocekuje da novcane transakcije vrsi bez duplih troskova. Iste troskove bi imao i Nemac kada bi PayPal vezao za racun u dolarima.

Danas sam kupovao preko PayPal-a. Obracunavaju evro 129,50 i banka sa racuna skine taj iznos dinara, u paru. Sta je, tu je, dinar nije konvertibilna valuta. To je oko 4,5℅ vise od kursa NBS. I to je sve, nema troskova dvostruke konverzije.


Znaci klasicno lupetas ko onaj tvoj pizdousti..
Zasto bi vezao za dinarski racun kad placam u dolarima. Zato mi je i devizni vezan za dolar a ne za evro. Da necu mozda po srbiji da placam preko pay pala?
Sve je bilo u redu dok NBS nije promenila pravila i paypal je morao da se prilagodi... Pored svega u mojoj kao i vecini banaka NE MOZES da vezes dinarski racun za paypal jer dinarske kartice NISU VERIFIKOVANE za placanje van zemlje...



Citat: Boban_m poslato 03 Februar, 2017, 21:45
Citat: Boban_m poslato 01 Februar, 2017, 17:00
Sta je sa PayPal servisom u Srbiji, jel mogu da se salju pare tamo ili ne?
Niko nista?

Ti iz srbije mozes da posaljes pare preko paypala nekom, sad kao mozes i da dobijes pare na paypal, ali jako tesko mozes na svoj racun da prebacis pare sto znaci samo preko paypala mozes da ih trosis.
Smrt SVIMA!!!!

Boban_m

Hocu odavde da se saljem pare u Srbiju. Ne znam kakva je regulativa sad tamo, tj kakav dil imaju sa PayPalom, isplacuju li ili ne? Ne mislim da se igram sa svojim racunom.

monsterbnt

Ja imam master deviznu i ja ne mogu sa paypala da prebacim na racun.
Smrt SVIMA!!!!

Boban_m

Steta, tako mi je najlakse da nekom posaljem kintu. PayPal je sjajna stvar, sve transakcije na netu placam tako. Em druga strana ne moze da vidi bankovne podatke, tako da si zasticen s te strane em ti PayPal garantuje za kupovinu tako da ne mogu da te prevare. Na sve to ovde daje i beskamatnu otplatu na 6 rata robe vrijednosti preko $99.

mareskin

Citat: monsterbnt poslato 03 Februar, 2017, 22:10
Ja imam master deviznu i ja ne mogu sa paypala da prebacim na racun.

Tako je mislim kod svih. Jedino kada mo¾e¹ da ima¹ priliv na devizni je kada ti PayPal vrati novac koji si ti njima slao.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

petar357

#367
Citat: monsterbnt poslato 03 Februar, 2017, 22:00
Citat: petar357 poslato 03 Februar, 2017, 21:21
Citat: monsterbnt poslato 03 Februar, 2017, 18:08
Prvo paypal iz valute koja je za naplatu racuna u dinare po svom kursu koji je potpuno idiotski, pa onda banka te dinare skida sa deviznog po svom kursu koji je takodje idiotski....

Nisu kursevi idiotski nego je idiot onaj koji u zemlji u kojoj je jedna valuta zvanicno sredstvo placanja PayPal racun vezuje za racun u drugoj valuti. I ocekuje da novcane transakcije vrsi bez duplih troskova. Iste troskove bi imao i Nemac kada bi PayPal vezao za racun u dolarima.

Danas sam kupovao preko PayPal-a. Obracunavaju evro 129,50 i banka sa racuna skine taj iznos dinara, u paru. Sta je, tu je, dinar nije konvertibilna valuta. To je oko 4,5℅ vise od kursa NBS. I to je sve, nema troskova dvostruke konverzije.


Znaci klasicno lupetas ko onaj tvoj pizdousti..
Zasto bi vezao za dinarski racun kad placam u dolarima. Zato mi je i devizni vezan za dolar a ne za evro. Da necu mozda po srbiji da placam preko pay pala?
Sve je bilo u redu dok NBS nije promenila pravila i paypal je morao da se prilagodi... Pored svega u mojoj kao i vecini banaka NE MOZES da vezes dinarski racun za paypal jer dinarske kartice NISU VERIFIKOVANE za placanje van zemlje...


Jel imas ti ikada neki drugi argument osim pickoustog koga izgleda ne vadis iz usta? ;D

Ako neces da vezes PayPal za dinarski racun, ok, placaj dvostruku konvarziju.
Moja kartica je dinarska VISA i vezana je za PayPal i verifikovana je za placanja u inostranstvu. Zbog toga imam duplo manje troskove prilikom koriscenja PayPal-a nego da je vezana za racun u drugoj valuti. Vrlo je jednostavno da se to shvati.




mareskin


Imam devizni raèun i karticu vrlo dugo (jo¹ od kada sam se na PayPal prijavio kao da sam iz Bosne po¹to nije moglo iz Srbije). I od poèetka je otvorena samo za tu namenu.
Bez veze je ¹to se radi dupla konverzija kada je raèun devizni, a plaæanje u evrima.
Onda je problem kod na¹e banke, a drugi je kurs koji PayPal koristi (mada raèunam da kroz tu razliku naplate i svoju proviziju).
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

monsterbnt

Petre da li si ti idiot ili jednostavno ne znas da citas?
Mozda si ocoravio od sendvica....

Citat
Zasto bi vezao za dinarski racun kad placam u dolarima. Zato mi je i devizni vezan za dolar a ne za evro. Da necu mozda po srbiji da placam preko pay pala?
Sve je bilo u redu dok NBS nije promenila pravila i paypal je morao da se prilagodi... Pored svega u mojoj kao i vecini banaka NE MOZES da vezes dinarski racun za paypal jer dinarske kartice NISU VERIFIKOVANE za placanje van zemlje...

Smrt SVIMA!!!!

petar357

Citat: mareskin poslato 04 Februar, 2017, 12:10

Imam devizni raèun i karticu vrlo dugo (jo¹ od kada sam se na PayPal prijavio kao da sam iz Bosne po¹to nije moglo iz Srbije). I od poèetka je otvorena samo za tu namenu.
Bez veze je ¹to se radi dupla konverzija kada je raèun devizni, a plaæanje u evrima.
Onda je problem kod na¹e banke, a drugi je kurs koji PayPal koristi (mada raèunam da kroz tu razliku naplate i svoju proviziju).

Kada je PayPal ukljucio Srbiju u svoj sistem, ukljucio je njenu valutu - dinar. Takodje, ima i svoj kurs prema dinaru, na sta mi nemozemo da uticemo. Taj ukupni dinarski iznos lepo pise i vidi se pre nego sto konacno potvrdis transakciju. Juce je bio 129 za evro. Iz tih dinara PayPal na svoj nacin dolazi do dolara, evra, funti itd.

Taj dinarski iznos PayPal salje nasoj banci i banka ga skida sa naseg racuna. Ako je racun dinarski, to je to. Ako je devizni onda vrsi konverziju po svom kupovnom kursu. Banka i ne zna tacno koliko je tebe dolara ili funti kostala roba, ako je placeno preko PayPal-a.

Znaci, ne vrsi banka dve konverzije, vec samo sa tvog racuna placa dinarsko potrazivanje koje joj uputi PayPal.


petar357

Citat: monsterbnt poslato 04 Februar, 2017, 12:52
Petre da li si ti idiot ili jednostavno ne znas da citas?
Mozda si ocoravio od sendvica....

Citat
Zasto bi vezao za dinarski racun kad placam u dolarima. Zato mi je i devizni vezan za dolar a ne za evro. Da necu mozda po srbiji da placam preko pay pala?
Sve je bilo u redu dok NBS nije promenila pravila i paypal je morao da se prilagodi... Pored svega u mojoj kao i vecini banaka NE MOZES da vezes dinarski racun za paypal jer dinarske kartice NISU VERIFIKOVANE za placanje van zemlje...


Pre ce biti da si ti malo dezorjentisan, jer ti je pickousti stalno u ustima.

Nije tacno da u vecini banaka ne moze da se veze PayPal za dinarski racun.
Moze, upravo od te promene propisa od strane NBJ, koje pominjes.
A tu istu dinarsku karticu mozes da koristis i za placanja po Srbiji bez problema, iako je PayPal vezana za nju, nije ona samo namenjena za PayPal.


monsterbnt

To mozda za vas koji mu virite iz bulje... Nama obicnim smrtnicima ne daju...
Smrt SVIMA!!!!

zzeljko

Citat: monsterbnt poslato 03 Februar, 2017, 22:10
Ja imam master deviznu i ja ne mogu sa paypala da prebacim na racun.

PayPal u Srbiji radi samo sa VISA karticama kada su isplate u pitanju i to funkcioni¹e bez problema.

Hattrick

U pravu je monsterbnt, cak i kada se koristi devizni racun, tipa odes u banku i stavis 100€ u evrima na racun, i posle platis paypalom koji je vezan za taj racun, recimo 59€, oni izracunaju koliko je tih 100€ koje si stavio na racun po kupovnom bankinom kursu, pa ti stoji da imas lupam 100€ ili  12.350 dinara. Onda ti tih 59€ koje si platio proracunaju po njihovom prodajnom kursu, i ostatak dinara ti opet konvertuju po kupovnom kursu, i prikazu u evrima. Sto u praksi znaci, stavis 100€ na devizni racun, platis 59€ paypalom, i umesto da ti ostane 41€ na racun, tebi volsebno ostalo 38€. Nije to neka kinta, ali jeste kokosarska i kulovska fora.

petar357


Ne racuna banka koliko je tih 59 evra, nego PayPal odmah, jos pre konacne potvrde transakcije, pokaze koliko ce dinara potrazivati od banke, banka sa tim nema nista. Jedino preracunava druge valute, ako nema dinara na racunu. Taj kurs PayPal-a jeste malo naduvan i iznosi sada oko 129.
Ako je racun u banci u dinarima nema nikakvih drugih preracunavanja i troskova.

Ali, ovde ima mudrih ljudi koji PayPal vezuju za racun u drugoj valuti nego sto je ona u kojoj PayPal dostavlja svoja potrazivanja, a u slucaju zemlje Srbije to je dinar.
Sta mislite, zasto ni jednom Nemcu ne pada na pamet da PayPal veze za dolarski racun, i posle vristi kako mu racunaju dvostruku konverziju.


Boban_m

a) nisu se sjetili
b) ne da im Merkel
c) registruju devizne racune na izbjeglice iz Sirije

Nastavite niz... ;D

Hattrick

Nisam znao da dinarski racun moze da se veze za paypal. Naucio si me nesto. Da li moze recimo klasicni dinarski racun banke inteze sa viza debitnom karticom da se veze za paypal ? Ako ne moze, koji klasicni dinarski racun, sa kojom karticom, preporucujes za tako nesto ?

monsterbnt

Vecina dinarskih kartica NE MOZE da se veze za paypal... Samo perica voli da se pravi pametan...
Smrt SVIMA!!!!

petar357

Citat: monsterbnt poslato 05 Februar, 2017, 23:23
Vecina dinarskih kartica NE MOZE da se veze za paypal... Samo perica voli da se pravi pametan...


Ne, ja sam glup.
Pametni su oni koji placaju duple provizije.

I sta znaci to da vecina dinarskih kartica ne moze da se veze za PayPal? Pa ne moze ni jedna ako nije predvidjena i za placanje u inostranstvu.
Znaci, dinarske kartice MOGU da se vezu za PayPal, ako trazis dinarsku karticu koju mozes da koristis u inostranstvu, ili da ti postojecu dinarsku karticu verifikuju i za placanja u inostranstvu.

Znam i ja da koristim fotoaparat. Ali ne mislim da sam fotograf.
Ako znas da platis karticom, nemoj da mislis da si ekspert za bezgotovinska placanja.