Glavni meni

Stigao PayPal (Nije ¹ala)

Započeo Gašpar, 10 April, 2013, 03:02

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Boban_m

Mislim da nece jer preovladava zelena boja ;D

Darko

Ma oce sigurno sta ti je ... pa to je 1/1 za carinu , pogotovo sto mihajlo kaze dhl .. ne moze da omasi :)

monsterbnt

Citat: UFF poslato 01 Februar, 2017, 20:21
pu mamu im jebem ja mislio da bas dhl ne diraju jer su najozbiljniji
mislis da ce ovo da ocarine?

http://www.ebay.de/itm/LG-Electronics-6871ER1074H-/322314146663?hash=item4b0b6b9367:g:LesAAOSwB09YGPoe#shpCntId

Carine sve sto je preko 50eu sa shippingom
Da dobro si razumeo, lupaju ti carinu i PDV i na shipping...

znaci 59+18eu pa 30% na sve to, a sa DHL postoji velika sansa da ti dodatno naplate i usluge spedicije...
Smrt SVIMA!!!!

clutch&brake

To 50e zaboravi. U teoriji bi trebalo da je tako ali nije. Odavno sam prestao da robu uzimam na kucnu adresu bas zbog njih. Oni to odokativnoo. Ako im se ucini jeftinim to sto vide oni po nekom samo njima znanom katalogu to procene. Za siping si upravu
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

monsterbnt

Na 50+ ide carina i PDV
Na ovo ispod 50 ide samo PDV
Kako ima veliki broj posiljki oni ne carine svaku vec svaki dan odrade nesto, a nesto puste tako da ti je lutrija dal ce da platis ili ne.
I redovno ne priznaju cene za robu iz kine jer kinezi pisu svasta, vec sami vrse procenu. Drugara je tako ''usralo'' da su mu carinili model po punoj ceni od 700$ iako je on platio na popustu 300$. Nisu mu cak priznali ni paypal izvod za placanje, niti su cenu gledali na sajtu sa kog je narucio...
Smrt SVIMA!!!!

Peki

Ja kupovao iz Engleske 4-5 puta u poslednjih 6 meseci, cifre su bile 45-49 eur + po¹tarina.
Sve stiglo dhl-om za 4-5 dana ni dinara nisam plato.

Pre par godina kupio ko¾nu jaknu na nekom divljem sni¾enju i do¹lo mi da platim carinu i pdv na original cenu.
Oti¹ao u po¹tu sa izvodom za viza karticu i uva¾ili mi reklamaciju na iznos za plaæanje.

Dodu¹e desilo mi se i to da su mi rebnuli carinu i pdv na 3 kese za usisivaè od 12usd  [ludak]

Suma sumarum imam vi¹e nego dobro iskustvo sa internet trgovinom. Na ebay-u imam 151 kupovinu, na aliexpresu 30ak
i jo¹ sigurno toliko sa raznih sajtova i sem 1-2 stvari za koje su mi vratili pare, sve je stiglo.
Realno mnogo vi¹e stvari mi je pro¹lo bez carine (lanci bregaste, ¹paneri...) nego ¹to sam morao da platim neku carinu

Kad èovek sabere koliko je u¹tedeo ¹to nije kupovao kod ovih na¹ih preprodavaca i deriko¾a....20-30 eur plaæenih za carinu i pdv su zanemarljiv tro¹ak

Darko

I to je tacno....

Ali sto neko rece , kad narucuje neko iz manjeg mesta ( gde carinik treba da pregleda 15 paketa ) placanje ti je zagarntovano...

Ja sam narucivao neke stvari burazeru u Zajecar i od 10 kupovina - 10 puta je platio neke gluposti ...

I to za vrednosti 10-20e...

Kad si u BG , vise ne platis nego sto platis

misa-pei

Sad jedno pitanje u vezi sa samim PayPalom... Da li je kod nas za¾ivelo da mogu da podi¾em novac koji mi je uplaæen na PayPal, tj, da li je najzad za¾ivela povezanost sa nekom domaæom karticom?
Država je najveći neprijatelj naroda

monsterbnt

Ne. Mozes jos uvek samo da placas preko pay pala. I jos ti sad sev obracunavaju u dinarskoj protivvrednosti pa generalno placas vise...
Smrt SVIMA!!!!

mareskin

Citat: monsterbnt poslato 02 Februar, 2017, 14:39
Ne. Mozes jos uvek samo da placas preko pay pala. I jos ti sad sev obracunavaju u dinarskoj protivvrednosti pa generalno placas vise...

Čak mi se čini da rade duplu konverziju pa su mi nešto više skinuli na kupovinu neke robe iz USA.
Znam kad sam podelio da je ispao neki očaj kurs.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

clutch&brake

Meni su vratili novac kada su probali da me zajebu i pay pal je vratio novac na moj racun u roku od 5 dana. Sediste koje sam prodao slovencu,isto su mi pare legle na pay pal pa opet posle 5 dana na racun.
Ima podesavanje da se skida sa deviznog racuna a ne sa dinarskog
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

monsterbnt

Ima ali opet ti racuna dinarski. I da... posto je vezano za devizni racun radi ti duplu konverziju mater im jebem lopovsku svima.... I sve to samo zato sto NBS ne priznaje nista sem dinara za placanje
Smrt SVIMA!!!!

grber

Malopre bas hteo neko veliko placanje da izvrsim preko Paypala... kad sam video koliko su mi skinuli sa racuna umal' se nisam slogirao.  :o  :wtf:

Otkazao sam kupovinu, pa sad da vidim sta ce da bude...

Grof

daj malo detalja ... da znam u ¹ta se upu¹tam... tj koliko vi¹e para da raèunam u odnosu na oèekivano tj neki normalan kurs.....

grber

Pa recimo oko 100E na 1000E...

Grof

ok znaèi oko10% vi¹e... pa plus eventualna carina (za koju nika nema ideju kolika mo¾e biti) i plus PDV ... Fala :)

Dukags

To sa 50e je teoretski, meni su za 10e i shippingom od 0.32e naplatili skoro toliko tro¹kove, carinu ili ¹ta veæ. Srbija brale

mareskin

Citat: grber poslato 03 Februar, 2017, 00:32
Malopre bas hteo neko veliko placanje da izvrsim preko Paypala... kad sam video koliko su mi skinuli sa racuna umal' se nisam slogirao.  :o  :wtf:

Otkazao sam kupovinu, pa sad da vidim sta ce da bude...

Skinuli sa raèuna kroz cifru od PayPala ili ti je banka rezervisala sredstva? Nije isto.

Meni banka postavlja uslov da moram imati vi¹e od 5% na deviznom raèunu preko iznosa koji mi je poslat na naplatu. Onda kada se posle nekoliko dana (recimo 7) realizuje transfer meni se taj novac ili vrati na raèun ili se oslobodi rezervacija.

Svaki put je tako. Kod PayPala vidi¹ koliko si oni povukli, ostalo je rezervacija banke.
A dupla konverzija zbog dinara je prilièna cifra kada kupi¹ ne¹to skuplje. I meni je PayPal vezan za devizni raèun, ali otkad su promenili da se Srbija iskljuèivo tretira u dinarima onda jbg.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Major

Citat: Dukags poslato 03 Februar, 2017, 12:50
To sa 50e je teoretski, meni su za 10e i shippingom od 0.32e naplatili skoro toliko tro¹kove, carinu ili ¹ta veæ. Srbija brale

Nije teoretski.
Ne naplacuju carinu, ali ti naplate PDV posto kao moraju tako je po zakonu.
Inace imaju i foru da ti naplate i otvaranje paketa.. Meni su na neku glupost sa aliexpresa sto sam uzimao cena bila oko 6-7$ sa sve slanjem i naplate mi 100 dinara otvaranje paketa.
Kad sam pitao sta je to kazu to je cena za otvaranje, ja rekoh pa ja vam nisam trazio da mi otvarate paket, pa znate to mora i to se naoplacuje :)
Smesno i zalosno [rofl]


monsterbnt

Prvo paypal iz valute koja je za naplatu racuna u dinare po svom kursu koji je potpuno idiotski, pa onda banka te dinare skida sa deviznog po svom kursu koji je takodje idiotski....
Smrt SVIMA!!!!