Glavni meni

Stigao PayPal (Nije ¹ala)

Započeo Gašpar, 10 April, 2013, 03:02

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gašpar

Ja sam poku¹ao da se ¾alim prilikom uvoza automobila, jer mi nisu prihvatili nemaèki raèun overen od carine jer je bio povrat MwSt, pa su cenili na 1000 evra vi¹e i ispade PDV 200 evra skuplji.

Samo mogu da ka¾em, mrka kapa. Skenirao sam 40ak stranica dokumenata, da bi mi pozvali na razgovor, otvorili mobile.de i rekli - vidi¹ da je to realna cena. Uostalom, pisao sam o tome http://gasparevic.com/carina-i-pdv-u-zemlji-srbiji/

Inaèe organizovani su bolje nego bilo koja mafija u svetu, jedni druge ¹tite, kod njih se ¾ali¹ na njih, ... itd itd

monsterbnt

Procedura je da ne podignes paket, podneses zalbu carini koja kosta 700 din, prilozis sve moguce dokaze koliko to kosta i cekas do 30 dana na resenje...... posta posle 5 dana nepodizanja paketa vraca isti posiljaocu.....
Smrt SVIMA!!!!

mareskin


@UFF
Razumem ¹ta ka¾e¹ i sla¾em se sa tobom, ali takav je zakon i takva su im ovla¹æenja. Mi ovde mo¾emo da vrtimo prièu u krug koliko hoæemo, ali te¹ko da æe se ne¹to promeniti. Pa da li zna¹ da na neka re¹enja ili tumaèenja koja ti izda dr¾ava mora¹ da plati¹ 10000 din. samo da bi uzeli u razmatranje tvoju ¾albu!!! Znaèi dali su ti pravo da se ¾ali¹, ali te toliko ko¹ta da to niko ne radi za gomilu stvari.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Mrva

Citat: monsterbnt poslato 12 Oktobar, 2013, 13:22
Procedura je da ne podignes paket, podneses zalbu carini koja kosta 700 din, prilozis sve moguce dokaze koliko to kosta i cekas do 30 dana na resenje...... posta posle 5 dana nepodizanja paketa vraca isti posiljaocu.....

Cek, ako sam dobro razumeo, moze da se desi da podneses zalbu a posta u medjuvremenu vrati paket posto carina verovatno ne donese resenje u roku od 5 dana?

monsterbnt

Da. Sistem je napravljen u njihovu a ne u tvoju korist
Smrt SVIMA!!!!

Mrva

To mi je jasno odavno ali ovo je tezak apsurd

Major

A vecina od nas ce samo podici paket i pregrmeti i platiti koliko traze

dzimika

ja sam nesto skoro porucivao iz UK i stiglo mi lepo u sanduce bez problema, ali stalo je u kovertu pa nisu ni otvarali, stim sto su ljudi skroz fer i stavili su racun lepo da se vidi koliko stvarno kosta (iste cifre su i na sajtu) a posto se salje u srbiju racunali su automatski bez PDV-a

monsterbnt

Citat: Mrva poslato 12 Oktobar, 2013, 14:42
To mi je jasno odavno ali ovo je tezak apsurd

Zasto pokusavas da nadjes logiku u srpskoj administraciji?
Smrt SVIMA!!!!

UFF


ЯЭВОЛУТИОН

ko je ono napisao da nije sala.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Major


monsterbnt

Po izjavi drage nam guvernerke, ne postoji prepreka da paypal radikao u celom svetu, samo moraju da uvedu dinar kao valutu, jer srbija radi sa dinarima i nece nista drugo..... Navodno poslovanje prema inostranstvu moze da se vrsi u devizama, samo sto ti onda, zbog njihovog insistiranja na dinaru, banka kod koje imas devizni racun to pretvori u dinare po sopstvenom kursu...
Smrt SVIMA!!!!

Hohštapler

Vako...
Buraz mi ¾ivi u Beèu, i hoæu da mu po¹aljem neke novce da mi on poruèi sa ebay BTinterphone,
da li je to moguæe uraditi Paypalom bez provizije ili moram westerunion? Oni mi uzimaju 800din provizije, pa ako ne moram raðe æu to u pljeskavice...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Peki

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 04 Septembar, 2014, 20:52
Vako...
Buraz mi ¾ivi u Beèu, i hoæu da mu po¹aljem neke novce da mi on poruèi sa ebay BTinterphone,
da li je to moguæe uraditi Paypalom bez provizije ili moram westerunion? Oni mi uzimaju 800din provizije, pa ako ne moram raðe æu to u pljeskavice...

Paypal uzima proviziju prodavcu tj. tvome bratu. Pitanje je samo da li je veæa ili nanja od WU.

Najlak¹e i najjeftinije je da ti kupi¹ odavde taj telefon i po¹alje¹ ga na bratovljevu adresu ako neæe¹ da plaæa¹ srpsku carinu i pdv

Kanarinac

Ne moze da placa paypalom koji npr na adresu u srbiji i da posalje telefon u bec recimo. Mora da bude ista adresa inace pay pal ne dozvoljava kupovinu

Hohštapler

Citat: Kanarinac poslato 05 Septembar, 2014, 03:49
Ne moze da placa paypalom koji npr na adresu u srbiji i da posalje telefon u bec recimo. Mora da bude ista adresa inace pay pal ne dozvoljava kupovinu

Upravo sam ovo hteo da napi¹em.

Peki, ne zna¹ otp, kolko je provizija?
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Peki

Mislim da je provizija 3% ali nesmem da ti to garantujem.

Inaèe ta prièa da nemo¾e da se ¹alje na adresu koja nije u paypalu ne stoji.

Ja sam barem 10 artikala kupio i platio odavde sa svog paypal naloga a poslao na adresu u USA, UK, AUT, GER jer mi je tako vi¹e odgovaralo

Peki

Sad naðoh na netu:

the seller pays a nominal fee  2.9% + $0.30 per sale, or less

Hohštapler

Citat: Peki poslato 05 Septembar, 2014, 10:30
Inaèe ta prièa da nemo¾e da se ¹alje na adresu koja nije u paypalu ne stoji.

Ja sam barem 10 artikala kupio i platio odavde sa svog paypal naloga a poslao na adresu u USA, UK, AUT, GER jer mi je tako vi¹e odgovaralo

Evo, link toga ¹to hoæu da naruèim
http://www.ebay.com/itm/260776737711?_trksid=p2055119.m1438.l2648&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Dole ima¹ napisano u Shipping Policy i onda u delu Shipping Terms, da ne bude da sam izmislio.

AKo mo¾e ko ¹to ka¾e¹, PENAL!
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.