Glavni meni

Stigao PayPal (Nije ¹ala)

Započeo Gašpar, 10 April, 2013, 03:02

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Phoenix

Citat: mareskin poslato 10 April, 2013, 14:38
Citat: dusankobgd poslato 10 April, 2013, 14:06
Prednost je sto preko paypal-a ako neko hoce da te zajeba i uvali ti nesto neispravno ili sto ne odgovara opisu sto si kupio mozes da povratis pare.

Mo¾da mo¾e¹ da povrati¹, nisam siguran da to ba¹ tako radi.

Glavna prednost je ¹to broj tvoje kartice i podaci nisu dostupni svima, nego samo Paypalu. Tako da niko ne mo¾e da ti skine vi¹e novca nego ¹to si ti odobrio.


pre par godina sam imao problem sa slanjem novca u ameriku,i onda su trazili neke medjubankarske upute da poshalju novac!
Nisam ni ja siguran o chemu pricham ali kako sam razumeo morao sam od jedne banke da uzmem te upute i prosledim drugoj pa od druge isto to da prosledim prvoj,ludnica!
Naravno odustanem i poshalju mi moji preko western uniona!
Koliko ja vidim prednost PP je shto se ti ne drkash vec njima dash nalog da skinu novac sa tvog rachuna i proslede ga gde treba!
Za te garancije da cesh povratiti novac nisam siguran ali je kao valjda moguce ukoliko dodje do nekog zajeba!
Trudim se, al' uzalud, Sudba ima foru gadnu:
kad treba bude¹ jeban, gaæe ti same spadnu.

Phoenix

Citat: stefgi poslato 10 April, 2013, 14:46
довољан разлог да користим пеј. А колико они узимају провизију када купујем и да ли уопште узимају од мене или продавца?

Fees

   
Open an account   Free
Send money          Free
Add funds            Free

Buying something
Always free - PayPal is free whenever you use it to buy something or make a payment in the US. The seller pays us a small fee to securely handle your payment. As a buyer, you never pay a fee to use PayPal.

Buying Something:Always free


Selling something
Small Fee - PayPal fees mainly apply to sellers, who pay a 2.9% transaction fee on the total sale amount plus a $0.30 fee per transaction. There are some exceptions, listed below. If you have a business, see PayPal Merchant Fees for discounted rates and other pricing info.

Sales within the US:2.9% plus $0.30 per transaction.
Discounted Merchant Rate:As low as 2.2% based on volume.
Discounted Rate for Eligible Nonprofits:As low as 2.2% based on volume.
International Sales:3.9% transaction fee plus a fixed fee based on currency received.
PayPal Here™ card reader:2.7% when you swipe a card. 3.5% plus $0.15 per transaction when you type in a card number.

Transferring money
Usually Free - Sending money to friends and family is free for you and the recipient when you fund the transfer with your bank account or PayPal balance. You can also use a debit or credit card or make an international transfer for a small fee.

PayPal balance or bank account:
Free when sending money inside the US. Debit/Credit card fee:2.9% of total amount sent plus $0.30 per transaction (the sender decides who pays this fee). Outside the US:Small fee of 0.5% to 2% (depends on destination) when fully funded with bank account or PayPal balance. 3.4% to 3.9% if paying with a credit or debit card.
Trudim se, al' uzalud, Sudba ima foru gadnu:
kad treba bude¹ jeban, gaæe ti same spadnu.

UFF

Citat: dusankobgd poslato 10 April, 2013, 13:40
Citat: UFF poslato 10 April, 2013, 13:28
a ja narucio sa dx kom neko sranje od 20$ bukvalno
i oni napisu gift i jos cenu 11$ a nasi otvore paket I CARINE GA!
carina bila 60rsd ali opet koji kurac bre?
sta bi sa tih 70eur?
ovo je 20 i to dolara!
i postarina je free! da ne pomisli neko da je zbog toga jer sabiraju vrenost proizvoda sa postarinom pa onda carine i lupaju pdv na sve to zajedno lopovi

platio sam i uzeo paket
potrosicu mnogo vise od 60din da odem da se zalim tako da nista od toga ali eto samo da znate da mogu da vam lupe kad im se digne
Uffe tih 60 dinara nije carina. To oni naplate sto su otvarali paket.

Molim?
Pa jel sam ja trazio da otvaraju paket?
Kako mogu da mi naplate uslugu koju nisam ni zahtevao?
Ja bi da ga ne otvaraju a ako oni sumnjaju sta je unutra neka otvore i provere ali mi ne pada na pamet to da placam bre
E na zalost oni to stvae kao uslov, tj ako ne platis onda ne mozes da preuzmes predmet (koji si vec platio)

Plazma Keks


UFF

Mogli su da mi fakturisu onda i topli obrok za radnika koji je to otvarao, jbg umori se covek od silnog posla ne moze da radi gladan  [facepalm]

srbistan

mareskin

Citat: UFF poslato 10 April, 2013, 15:02
Citat: dusankobgd poslato 10 April, 2013, 13:40
Citat: UFF poslato 10 April, 2013, 13:28
a ja narucio sa dx kom neko sranje od 20$ bukvalno
i oni napisu gift i jos cenu 11$ a nasi otvore paket I CARINE GA!
carina bila 60rsd ali opet koji kurac bre?
sta bi sa tih 70eur?
ovo je 20 i to dolara!
i postarina je free! da ne pomisli neko da je zbog toga jer sabiraju vrenost proizvoda sa postarinom pa onda carine i lupaju pdv na sve to zajedno lopovi

platio sam i uzeo paket
potrosicu mnogo vise od 60din da odem da se zalim tako da nista od toga ali eto samo da znate da mogu da vam lupe kad im se digne
Uffe tih 60 dinara nije carina. To oni naplate sto su otvarali paket.

Molim?
Pa jel sam ja trazio da otvaraju paket?
Kako mogu da mi naplate uslugu koju nisam ni zahtevao?
Ja bi da ga ne otvaraju a ako oni sumnjaju sta je unutra neka otvore i provere ali mi ne pada na pamet to da placam bre
E na zalost oni to stvae kao uslov, tj ako ne platis onda ne mozes da preuzmes predmet (koji si vec platio)

Sve bi to bilo tako da oni nisu carina. Po¹to je njihov posao da provere da li se u paketu nalazi roba koja podle¾e carini onda nema¹ pravo da se ¾ali¹.
Carinske usluge se plaæaju. Ako neæe¹ da plaæa¹ onda nemoj da uvozi¹ ili izvozi¹ robu ;)
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Plazma Keks

hoces da se jebes a da ti ne udje...

AndreyRR

Citat: dzimika poslato 10 April, 2013, 12:28
Citat: AndreyRR poslato 10 April, 2013, 11:51
Citat: Taraba poslato 10 April, 2013, 11:50
Citat: AndreyRR poslato 10 April, 2013, 11:46
kada moze da se podigne kartica sa paypal saltera
Od 10 do 16h u Nemanjinoj 20.
a jer mogu da ti dam ovlascenej da podignes za mene radim svaki dan do 17
a gazda mi je drkos nece da me pusti ranije.
zato tebe nema da zamenimo lanac

eto vidis,imam volju i zelju al me jebe gazda

Mad Max

Jel vi morate imati lovu na racunu da biste nesto narucili tj. platili? Ja imam PP na Corner Card karticu i nemam nikad love na njoj, nego mi dodje svaki mesec obracun i uplatim koliko hocu, tj. ima neki minimalac, to se mora, mogu cak i na rate, a kamata je sitna.
Brzi od smrti, Jaci od bola

mareskin

Citat: Mad Max poslato 10 April, 2013, 16:27
Jel vi morate imati lovu na racunu da biste nesto narucili tj. platili? Ja imam PP na Corner Card karticu i nemam nikad love na njoj, nego mi dodje svaki mesec obracun i uplatim koliko hocu, tj. ima neki minimalac, to se mora, mogu cak i na rate, a kamata je sitna.

Nema to veze sa Paypalom. Ako tvoja banka tebi dozvoljava "minus" onda mo¾e¹ da kupuje¹ i kasnije nadoknadi¹ banci.
Paypal prilikom plaæanja konsultuje tvoju banku i ona javi ima¹ li novca ili ne.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

WOLVERINE

Kako pa zar nije ukinuta carina za robu iz EU...??

Plazma Keks

da, poreklom iz EU, a neki nece kupovati stvari samo iz EU

misa-pei

Citat: WOLVERINE poslato 10 April, 2013, 16:57
Kako pa zar nije ukinuta carina za robu iz EU...??

A PDV? Kako se on plaæa (ako se plaæa)? Na koju cenu?
Država je najveći neprijatelj naroda

Gašpar

Na raèun ukoliko misle da ga mogu prihvatiti ili na procenu, ukoliko je raèun vidno umanjen.

misa-pei

Odlièno... E sad, pitanje. Mogu li ja da izvr¹im plaæanje odavde, da stigne nekom, recimo u Sloveniji, pa da mi taj donese i da na njihovoj granici uzme ¹ta treba za povrat njihovog PDV-a a da pored na¹ih proðe kao pored turskog groblja? Tako ne platim PDV nikome.
Država je najveći neprijatelj naroda

Gašpar

Nisam 100% siguran, ali mislim da ne mo¾e da doðe do povrata PDV-a. Ali opet ka¾em, ne da nisam 100% siguran, nego sam 60% siguran  ;D

3006

Citat: SSZGO poslato 10 April, 2013, 12:59

vas problem nije kako platiti robu

Na¹ problem je ÈIME platiti robu...

metarex



Molim?
Pa jel sam ja trazio da otvaraju paket?
Kako mogu da mi naplate uslugu koju nisam ni zahtevao?
Ja bi da ga ne otvaraju a ako oni sumnjaju sta je unutra neka otvore i provere ali mi ne pada na pamet to da placam bre
E na zalost oni to stvae kao uslov, tj ako ne platis onda ne mozes da preuzmes predmet (koji si vec platio)
[/quote]


@ uff
na zalost to je tako. ja sam nedavno narucivao neku robu iz svabije u iznosu od 24 jevreja. na to su mi uzeli 8.50 za postarinu posto svajcarci nisu u eu i kada je sve to stiglo posle par dana mi dolazi i racun od carine i dhl-a na 62 franka za otvaranje paketa.... sada imam fiktivnu adresu u svabiji i sve narucujem na nju. jedamputa mesecno skocim u svabiju i preuzmem robu.
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

metarex

Citat: misa-pei poslato 10 April, 2013, 17:51
Odlièno... E sad, pitanje. Mogu li ja da izvr¹im plaæanje odavde, da stigne nekom, recimo u Sloveniji, pa da mi taj donese i da na njihovoj granici uzme ¹ta treba za povrat njihovog PDV-a a da pored na¹ih proðe kao pored turskog groblja? Tako ne platim PDV nikome.

teoretski bi od prodavca trebao da trazis povracaj pdv-a a ne od nasih. do 70 e si navodno oslobodjen carine i pdv-a tako da na granici i mozes da prijavis robu. kada npr u louis-u kupujem robu trazim formular za izvoz i onda na izlasku iz zemlje overim isti na granici. sa tim onda odem u prodavnicu i podignem kintu ili kupin nesto drugo.
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

TEEfqd

sad sam dosao sa posla i vidim ovu temu, FALA KURCU I MESECU