Glavni meni

Stigao PayPal (Nije ¹ala)

Započeo Gašpar, 10 April, 2013, 03:02

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

SSZGO

da bi kupio preko paypala ne moras da budes registrovan na paypalu, tako je vec godinama

tako da ne vidim svrhu svega ovoga


vas problem nije kako platiti robu, bilo koja kartica zavrsava posao vec odavno

problem je naplata carine...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Darko

a da li se zna unapred prilikom porucivanja necega od preko koji ce biti konacni iznos koji treba da platis , ukljucujuci i carinu i postarine i sve lepe PM koje treba da platis ?

Gašpar

Citat: Plazma Keks poslato 10 April, 2013, 12:05

e pa, tu ima jedan mali zajeb..
kad deviznih internet kartica banka prvo prebaci te pare koje hoces da platis u dinare, pa iz dinara u evre i tako ti uzmu vise nego sto mislis...
kad koristis dinarsku, prebaci ti odmah u valutu kojom kupujes

Gre¹i¹ plazmice. Ti bira¹ valutu u kojoj uplaæuje¹. Uplati¹ 25 eura i eurima i na raèunu ima¹ 25 eura. Provereno.

Major

Citat: Darko poslato 10 April, 2013, 13:01
a da li se zna unapred prilikom porucivanja necega od preko koji ce biti konacni iznos koji treba da platis , ukljucujuci i carinu i postarine i sve lepe PM koje treba da platis ?

Pazi transport ti zavisi od dakle ti salju i da li je brza posta ili ona regulare. Porez ti je za sve 20%, a carina zavisi koji tip robe je u pitanju.
Najbolje je da zovnes carinu i pitas. Mislim da se jedino nista ne placa ne robu do 50 eura.

DaChaS


dusankobgd

za robu do 70e se ne placa carina.

mareskin

Citat: Ga¹par poslato 10 April, 2013, 13:11
Citat: Plazma Keks poslato 10 April, 2013, 12:05

e pa, tu ima jedan mali zajeb..
kad deviznih internet kartica banka prvo prebaci te pare koje hoces da platis u dinare, pa iz dinara u evre i tako ti uzmu vise nego sto mislis...
kad koristis dinarsku, prebaci ti odmah u valutu kojom kupujes

Gre¹i¹ plazmice. Ti bira¹ valutu u kojoj uplaæuje¹. Uplati¹ 25 eura i eurima i na raèunu ima¹ 25 eura. Provereno.

Ba¹ tako. Ja uvek uplaæujem evriæe i tro¹im evriæe i nema provizije za konverziju.

Nego, ¹to lepo ne tra¾ite da vam otvore ebanking i onda sve ¹to vam treba oko kartice vidite na netu, a ja npr. imam dva devizna racuna, pa kad mi zafali love za kupovinu preko neta samo prebacim elektronski novac na visa internet i platim. Nema provizije kad prenosi¹ novac elektronski sa jedne na drugu karticu.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

UFF


dusankobgd

Citat: UFF poslato 10 April, 2013, 13:24
Citat: dusankobgd poslato 10 April, 2013, 13:20
za robu do 70e se ne placa carina.

u teoriji

Pa da, ja inace narucivao i robu u vrednosti od preko 200e, i samo na paketu napisu 3$ i gift i nikad nisam platio carinu. Pu Pu da ne ureknem.

UFF

a ja narucio sa dx kom neko sranje od 20$ bukvalno
i oni napisu gift i jos cenu 11$ a nasi otvore paket I CARINE GA!
carina bila 60rsd ali opet koji kurac bre?
sta bi sa tih 70eur?
ovo je 20 i to dolara!
i postarina je free! da ne pomisli neko da je zbog toga jer sabiraju vrenost proizvoda sa postarinom pa onda carine i lupaju pdv na sve to zajedno lopovi

platio sam i uzeo paket
potrosicu mnogo vise od 60din da odem da se zalim tako da nista od toga ali eto samo da znate da mogu da vam lupe kad im se digne

Gašpar


dusankobgd

Citat: UFF poslato 10 April, 2013, 13:28
a ja narucio sa dx kom neko sranje od 20$ bukvalno
i oni napisu gift i jos cenu 11$ a nasi otvore paket I CARINE GA!
carina bila 60rsd ali opet koji kurac bre?
sta bi sa tih 70eur?
ovo je 20 i to dolara!
i postarina je free! da ne pomisli neko da je zbog toga jer sabiraju vrenost proizvoda sa postarinom pa onda carine i lupaju pdv na sve to zajedno lopovi

platio sam i uzeo paket
potrosicu mnogo vise od 60din da odem da se zalim tako da nista od toga ali eto samo da znate da mogu da vam lupe kad im se digne
Uffe tih 60 dinara nije carina. To oni naplate sto su otvarali paket.

Plazma Keks

Citat: SSZGO poslato 10 April, 2013, 12:59
da bi kupio preko paypala ne moras da budes registrovan na paypalu, tako je vec godinama

tako da ne vidim svrhu svega ovoga


vas problem nije kako platiti robu, bilo koja kartica zavrsava posao vec odavno

problem je naplata carine...
znam da mogu da kupim i bez paypala, ja hocu da prodajem, e zato mi je trebao paypal

Plazma Keks

Citat: Ga¹par poslato 10 April, 2013, 13:11
Citat: Plazma Keks poslato 10 April, 2013, 12:05

e pa, tu ima jedan mali zajeb..
kad deviznih internet kartica banka prvo prebaci te pare koje hoces da platis u dinare, pa iz dinara u evre i tako ti uzmu vise nego sto mislis...
kad koristis dinarsku, prebaci ti odmah u valutu kojom kupujes

Gre¹i¹ plazmice. Ti bira¹ valutu u kojoj uplaæuje¹. Uplati¹ 25 eura i eurima i na raèunu ima¹ 25 eura. Provereno.
ok, gledao sam bas na televiziji za te bankarske fore, pa sam zato rekao...

mareskin

Citat: Ga¹par poslato 10 April, 2013, 13:34
Aha, mo¹a  [facepalm]



Ga¹o, mora neki dinar da se ubaci na raèun da bi se plaæalo ;) Pretpostavljam da si uradio verifikaciju kartice i emaila?


Malopre otvorih novi nalog i na¾alost oprostih se od onog starog koji me je dugo lepo slu¾io.
Probaæu veèeras da odradim neku transakciju.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

stefgi

Чек која је онда предност Пеј Пала сем да могу теби да уплате новац? Има ли какаве предности током куповине у односу на обичну интернет картицу индексираној у девизама?

Е и имам једно питање. Ако сам отворио картицу са мојим мејлом на Београд, да ли могу некако адресу да променим ако сам у том тренутку нпр у САД и да ми тамо стиже роба?

И ја ћу да пробам за који сат само да уплатим коју пару на картицу.

dusankobgd

Prednost je sto preko paypal-a ako neko hoce da te zajeba i uvali ti nesto neispravno ili sto ne odgovara opisu sto si kupio mozes da povratis pare.

mareskin

Citat: dusankobgd poslato 10 April, 2013, 14:06
Prednost je sto preko paypal-a ako neko hoce da te zajeba i uvali ti nesto neispravno ili sto ne odgovara opisu sto si kupio mozes da povratis pare.

Mo¾da mo¾e¹ da povrati¹, nisam siguran da to ba¹ tako radi.

Glavna prednost je ¹to broj tvoje kartice i podaci nisu dostupni svima, nego samo Paypalu. Tako da niko ne mo¾e da ti skine vi¹e novca nego ¹to si ti odobrio.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Gašpar

30 dana su ti osigurane pare kada vr¹i¹ uplatu preko njih.

stefgi

довољан разлог да користим пеј. А колико они узимају провизију када купујем и да ли уопште узимају од мене или продавца?