Glavni meni

Stigao PayPal (Nije ¹ala)

Započeo Gašpar, 10 April, 2013, 03:02

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Major

Ima li neko neko resenje kako da ugasim ja ovo  [govance] od PP..
Svaki put kad odem na close account mi izbaci gresku i kao kontaktirajte sluzbu i kad odem na njih vrati me na isti korak i opet normalno greska.
:)

Slaninar

Citat: Major poslato 13 Jun, 2019, 09:07
Ima li neko neko resenje kako da ugasim ja ovo  [govance] od PP..
Svaki put kad odem na close account mi izbaci gresku i kao kontaktirajte sluzbu i kad odem na njih vrati me na isti korak i opet normalno greska.
:)




montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hurricane


Major

SJ
Od kad njih nisam slusao :D

despic

Citat: dzimika poslato 12 Jun, 2019, 11:54
Dizao si u dinarima ili u dolarima?
Ja saljem dolare a dizem evre...par puta mi je razlika u kursu donela i vise nego sto sam prebacio. Nznm kako.
Nikako ne konvertuj na PayPal-u.
klasican divljak

Lazic


ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Laziæ poslato 01 Septembar, 2019, 21:31
Citat: friziderdzija poslato 11 Jun, 2019, 11:14
maco, da¹ p...e, mo¾e?
Uhhh, ¹ta bih joj radio...






lazicu to je mozda necija majka .......
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic


ЯЭВОЛУТИОН

mozda nema ali to ne znaci da treba da imas takav odnos prema njoj....na kraju ce i ona u lezbejke....a uz to ti u kuci imas dve zene...bivsu i sadasnju....dosta ti je
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

losmi

Konacno sam se nakanio da odem do banke.
Otvorio sam devizni racun u Intezi, i dobio neku klasik debitnu karticu. Odrzavanje se ne placa. Barem za sad.
Na PayPal sajtu sam povezao karticu i povukao pare. Karticu treba verifikovati za neke vece sume. Ako se dize nesto sitno ne treba onda. Provizija je 1% (min 0.25$) ili max 10$. I otprilike posle dva radna dana legnu pare.
E sad posto sam ja imao dolare na PayPalu, a nije moguce primiti uplatu u istim, cimao sam  PayPal da mi salje uplate u dolarima, tako da Visa konvertuje dolare u evre po odlicnom kursu.

UFF

znaci sad se moze normalno podici kinta sa pay palla kod nas?
do koje sume je bez tog verifikovanja i sta ono tacno zahteva?


i da li je neko do manijaka slao nesto odavde dhl-om (ili cime vec) za evropu?

losmi

Citat: UFF poslato 20 Januar, 2020, 19:43
znaci sad se moze normalno podici kinta sa pay palla kod nas?
do koje sume je bez tog verifikovanja i sta ono tacno zahteva?


i da li je neko do manijaka slao nesto odavde dhl-om (ili cime vec) za evropu?
Moze, moze. Mislim do $500 dolara mesecno bez verifikacije, koja je veoma prosta. Nakon verifikacije sam probao da dignem $4000, i nisam mogao. Posle mi je proslo $2000. A njihov suport tim ( koji je ocajan) mi kaze da je limit 1200€ tako da je istina negde izmedju 2-4000 😄

serbduck

Saljem redovno nalepnice po Evropi. Slao sam cak na Novi Zeland (vise puta). Sve preporuceno i sve postom. Sve stiglo. Verovatno DHL-om bude brze, ali i skuplje.
Skidanje novca sa Pay Pala - moze na racun.

[cheers]
Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

monsterbnt

Moze na visa kartice, ne moze na druge
Smrt SVIMA!!!!

dzimika

Citat: UFF poslato 20 Januar, 2020, 19:43
i da li je neko do manijaka slao nesto odavde dhl-om (ili cime vec) za evropu?

Skoro na poslu gledao za DHL igrom slucaja, hteli da vide koliko izadje da se posalje dokumentacija brze kako bi brze mogli da naplatimo
za obicno pismo, znaci salje se mozda maksimalno 10-15 listova papira do Rumunije je izlazilo tipa 7000din najjeftinije

despic

pa mogu odavno da se normalno dizu pare sa pay pala kod nas...evo meni vec skoro 3 god ja mislim.
Bilo je jebade. Ja sam morao da verifikujem karticu nebitno kolko je para u pitanju. I to sam cekao bogme mesec dana. Sad je mnogo brze. Mogu da stignu pare i za nekoliko sati. Provizija je jedino sto mnogo zna
smara. Pogotovo u poslednje vreme jer su nesto menjali. I konverzija naravno.
Kada se sve sabere i oduzme, moze da se desi i da ispari do 10% dok na kraju dodje do mene. Desilo mi se 2 puta. Zavisi i od banke do banke. Nekada je bolje prebaciti dolare u evre na samom paypalu, a nekada je bolje poslati dolare...treba pratiti conversion rate i banke u kojoj imas racun. Znaju bas da budu bezobrazni.
Ozbiljno razmisljam da predjem na payoneer. Mislim da je mnogo pametnije.
klasican divljak

dzimika

Payoneer je 30$ godisnje, ako se ne varam posle prve uplate od preko 100$ dobijas 25$ nazad od onih 30$ koje su ti skinuli, tako da prva godina kosta 5$
jedina mana je sto te opet kolju za podizanje kesa ali zato sve mozes da placas na POS terminalima bez provizije, realno ne treba ni da podizes kes ako ti bas nije neka frka

mareskin

Citat: despic poslato 21 Januar, 2020, 19:42
pa mogu odavno da se normalno dizu pare sa pay pala kod nas...evo meni vec skoro 3 god ja mislim.
Bilo je jebade. Ja sam morao da verifikujem karticu nebitno kolko je para u pitanju. I to sam cekao bogme mesec dana. Sad je mnogo brze. Mogu da stignu pare i za nekoliko sati. Provizija je jedino sto mnogo zna
smara. Pogotovo u poslednje vreme jer su nesto menjali. I konverzija naravno.
Kada se sve sabere i oduzme, moze da se desi i da ispari do 10% dok na kraju dodje do mene. Desilo mi se 2 puta. Zavisi i od banke do banke. Nekada je bolje prebaciti dolare u evre na samom paypalu, a nekada je bolje poslati dolare...treba pratiti conversion rate i banke u kojoj imas racun. Znaju bas da budu bezobrazni.
Ozbiljno razmisljam da predjem na payoneer. Mislim da je mnogo pametnije.


Meni su prebacili pare posle 4-5 dana i uzeli lepu proviziju. Retko sam 100% siguran koliko æe to sve da me ko¹ta. Dupla konverzija iako mi je raèun u evrima i plaæam u evrima. A onda ti i banka uzme na kursnoj razlici itd.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

despic

Nisam znao to za payoneer.
Smorina opasna..kako god se okrenes samo neki fee, fee, fee... i aj kao, jebes ga. Prestane nervoza kad imas kes u rukama konacno. A bogme, brzo se zaboravi kako je krvavo zaraditi.
klasican divljak

dzimika

Vidi, to su info od pre mozda godinu i nesto, jer sam ja gledao koji je najbrzi nacin da dobijem platu, na kraju se cekalo 4 dana za transfer novca po nizoj ceni ali iskreno ispalo je i dobro jer sam ja dobijao u dinarima po nekom ekstra kursu, tako da je meni bilo isplativo i da sacekam
proveri da li je i dalje tako, imas na fb neke grupe gde izbacuju ljudi sveze informacije, gde je najpovoljnije za podizanje tj ciji bankomati, ko ima bolji kurs i slicne cake
ali da, svakako imas razne takse koje naplacuju kako god da okrenes