Glavni meni

Stigao PayPal (Nije ¹ala)

Započeo Gašpar, 10 April, 2013, 03:02

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Major

Zato je Paypal jos uvek ne ispalativ. Bolje lepo narucis od ljudi koji su to do sada i radili i resis problem glupe carine :)

Plazma Keks

cuo sam od nekih da ako narucujes preko paypala, carina proverava sta ima unutra.

juce sam narucio ovako, samo sa karticom kao i ranije pa da vidim sta  ce biti...

mkt

bilo danas to i u novinama


UFF

Citat: dusankobgd poslato 10 April, 2013, 13:25
Citat: UFF poslato 10 April, 2013, 13:24
Citat: dusankobgd poslato 10 April, 2013, 13:20
za robu do 70e se ne placa carina.

u teoriji

Pa da, ja inace narucivao i robu u vrednosti od preko 200e, i samo na paketu napisu 3$ i gift i nikad nisam platio carinu. Pu Pu da ne ureknem.

Citat: dusankobgd poslato 10 April, 2013, 13:40
Citat: UFF poslato 10 April, 2013, 13:28
a ja narucio sa dx kom neko sranje od 20$ bukvalno
i oni napisu gift i jos cenu 11$ a nasi otvore paket I CARINE GA!
carina bila 60rsd ali opet koji kurac bre?
sta bi sa tih 70eur?
ovo je 20 i to dolara!
i postarina je free! da ne pomisli neko da je zbog toga jer sabiraju vrenost proizvoda sa postarinom pa onda carine i lupaju pdv na sve to zajedno lopovi

platio sam i uzeo paket
potrosicu mnogo vise od 60din da odem da se zalim tako da nista od toga ali eto samo da znate da mogu da vam lupe kad im se digne
Uffe tih 60 dinara nije carina. To oni naplate sto su otvarali paket.

Citat: mareskin poslato 10 April, 2013, 15:29
Citat: UFF poslato 10 April, 2013, 15:02
Citat: dusankobgd poslato 10 April, 2013, 13:40
Citat: UFF poslato 10 April, 2013, 13:28
a ja narucio sa dx kom neko sranje od 20$ bukvalno
i oni napisu gift i jos cenu 11$ a nasi otvore paket I CARINE GA!
carina bila 60rsd ali opet koji kurac bre?
sta bi sa tih 70eur?
ovo je 20 i to dolara!
i postarina je free! da ne pomisli neko da je zbog toga jer sabiraju vrenost proizvoda sa postarinom pa onda carine i lupaju pdv na sve to zajedno lopovi

platio sam i uzeo paket
potrosicu mnogo vise od 60din da odem da se zalim tako da nista od toga ali eto samo da znate da mogu da vam lupe kad im se digne
Uffe tih 60 dinara nije carina. To oni naplate sto su otvarali paket.

Molim?
Pa jel sam ja trazio da otvaraju paket?
Kako mogu da mi naplate uslugu koju nisam ni zahtevao?
Ja bi da ga ne otvaraju a ako oni sumnjaju sta je unutra neka otvore i provere ali mi ne pada na pamet to da placam bre
E na zalost oni to stvae kao uslov, tj ako ne platis onda ne mozes da preuzmes predmet (koji si vec platio)

Sve bi to bilo tako da oni nisu carina. Po¹to je njihov posao da provere da li se u paketu nalazi roba koja podle¾e carini onda nema¹ pravo da se ¾ali¹.
Carinske usluge se plaæaju. Ako neæe¹ da plaæa¹ onda nemoj da uvozi¹ ili izvozi¹ robu ;)


@ mareskin i dusanko aj sad ovo da mi objasnite:

kupim govnavu kinesku ciradu za motor od 18$ preko aliexpresa, toliko i napisu na paketu, nasi ga otvore, procene vrednost na 36$ DUPLO i carine mi 716rsd (sto je pola vrednosti robe) :wtf: [ljutko]

1 pitanje:  da im to nije mozda poskupela usluga otvaranja 100% pa umesto 60 sad je 600rsd+postarina (i ako je paket placen da mi dodje do vrata pa sto onda placam postaru ja?)

2 pitanje: kako oni mogu da napisu duplo veci iznos kad je to stvarna vrednost posiljke sto moze i na sajtu da se proveri ako vec rade svoj posao
http://www.aliexpress.com/store/product/XXL-Motorcycle-Motorbike-Water-Resistent-Waterproof-Rain-UV-Protective-Breathable-Cover-Outdoor-Extra-Larger-storage-bag/709705_804824064.html

3 pitanje: STA BI SA ONIM NE CARINI SE NISTA ISPOD 50 ILI BESE 70 EUR? ok uvecali ste mi vrednost predmeta DUPLO ali je on I DALJE DUPLO ispod potrebne cifre da bi bio ocarinjen!

Sta sam ja onda sad platio 716rsd? (znaci kinezima dam 100% za robu a nasim jos 50% vrednosti robe za carinu)  jebem ti drzavu i lopove da ti jebem

http://s24.postimg.org/kiy7jvz9h/Image10617.jpg
http://s21.postimg.org/m6grxkd53/Image10616.jpg
http://s12.postimg.org/7ck0rbu99/Image10618.jpg

Hurricane

videli da nema prave pobune, pa udri po u¹ima...

jeste da mi je posao u vezi sa carinom, i poznajem zakon odlièno,
ali to kako se kod nas primenjuje isti ne kapiram tj. kad me ljudi pitaju u vezi ovakvih po¹iljki
opu¹teno slegnem ramenima jer znam da ni samim carinicima nije jasno...

u stilu poruèi pa ¹ta te snaðe...

mareskin


@UFF
Oni su ti obraèunali 20% PDV na vrednost robe, a carinu ti nisu raèunali koliko vidim.

Oni imaju pravu da izvr¹e procenu vrednosti robe prema svojim metodama i uvidima na druge sajtove ili kataloge. Mo¾e¹ da se ¾ali¹ ako hoæe¹, ali ko¹talo bi te jo¹ vi¹e.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Mrva

Bas tako, ako procene da je vrednost robe nerealna sami odrede cenu i carine i udaraju porez po njoj. Ne znam koja je procedura za zalbu ali verujem da se ne isplati pogotovo za ovako malu cifru.

eclipse4

Citat: mareskin poslato 11 Oktobar, 2013, 21:03

@UFF
Oni su ti obraèunali 20% PDV na vrednost robe, a carinu ti nisu raèunali koliko vidim.

Oni imaju pravu da izvr¹e procenu vrednosti robe prema svojim metodama i uvidima na druge sajtove ili kataloge. Mo¾e¹ da se ¾ali¹ ako hoæe¹, ali ko¹talo bi te jo¹ vi¹e.


ja kupujem non stop preko grane i jedno znam sigurno,da ukoliko imam racun,jos se nije desilo da su mi oni racunali vrednost preko nekog sajta ili sta ti ja znam.

primer u austriji nadjem plocice pri zatvaranju firme za 1euro po kvadratu,inace su plocice bile negde oko 32e kvadrat.....kako god,kad sam stigao na carinu na racunu je uredno pisalo 768 e jebem ga tacno koliko evra a ispod je lepo crvenim bio markiran popust koji je iznosio oko 24e (sve plocice).

kad sam isti pokazao careniku,on je pozvao kolegu i uz konsultaciju,resili da provere na netu,gde su i nasli cenu od 30-ak evra po kvadratu,onda sam im ja lepo reko,da pozovu prodavnicu gde sam ih ja kupio i da provere ispravnost racuna,na sta naravno nisu pristali.

zamolio sam ih kulturno da pozovu sefa,zapravo sam ja otisao tamo,obrazlozio problem,pod navodnicima je neko pozvao radnju u kojoj sam kupio plocice i sve je uredu itd itd.....tako da nisam platio uopste carinu.

Major

Lutrija.. kako na koga naidjes ;)

eclipse4

ma kakva lutrija kad imas racun.....nego kad se ne zalis i cutis red je i da platis ;)

prosle nedelje sam bio sa drugarom i pazario neke sisteme za fioke,sve u svemu cena bila izmedju 300-400e,kad smo stigli na carini,pitali sta je,rekao je da su sistemi za fioke,kad su pitali koliko para on rece 60-ak evra,zatim je carenik trazio racun i ovaj drug rece "odakle mi racun kupio sam na pijaci".....i evo mu muda,nit zna sta trazi nit zna gde da trazi.naravno,svu original amabalazu bacio u radnji gde i kupio.

UFF

A zar ovo ne moze da prodje kao racun?
zasto onda gore za pismene pise customs declaration?

http://s24.postimg.org/kiy7jvz9h/Image10617.jpg

eclipse4

upravo sam to i napisao gore,zato sto nije bilo nikog da se zali.....ili ne pise nigde ime radnje gde je kupljeno na tom racunu,a svako mozeda napise fejk racun i posalje...... ;)

sad bih ja otisao sa time kod advokata i raspitao sta i kako,pa makar me ta cerada kostala i 200e al bi i oni izasli u novine.

monsterbnt

Carinski propis kaze da carinik ako posumnja u vrednost robe moze da vrsi slobodnu procenu..... Znaci jebe im se.....
Carina se ne placa za vrednost robe ispod 50 eu od pravnih lica, i ispod 70 eu od fizickih lica..... pdv se naplacuje na sve preko 10 eu....
To znam sigurno jer mi stigne bar 2 paketa nedeljno, uglavnom iz kine....
Smrt SVIMA!!!!

UFF

brate ko ce da se drka...
ja sam se jednom sa rogatim terao.. i pisao na drugom forumu kad je pandur u sluzbenim kolima pokusao da me obori sa motora.. drkao se dve godine i na kraju kurac
nije da nisam tvrdoglav ali iskreno mi puca Q za 700rsd
samo me nervira sto su cigani, sledeci put kupim ovde ceradu ili na ebay pa da mi neko donese

inace kupio sam 4 proizvoda taj isti dan, sad cekam sta ce da se desi sa ostalim... garant cu tek da popizdim

mareskin

Citat: monsterbnt poslato 12 Oktobar, 2013, 00:52
Carinski propis kaze da carinik ako posumnja u vrednost robe moze da vrsi slobodnu procenu..... Znaci jebe im se.....
Carina se ne placa za vrednost robe ispod 50 eu od pravnih lica, i ispod 70 eu od fizickih lica..... pdv se naplacuje na sve preko 10 eu....
To znam sigurno jer mi stigne bar 2 paketa nedeljno, uglavnom iz kine....

Ba¹ tako. Slobodna procena je u pitanju.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Mrva

Citat: UFF poslato 12 Oktobar, 2013, 00:53
brate ko ce da se drka...
nije da nisam tvrdoglav ali iskreno mi puca Q za 700rsd

Nije ni 700 nego su te zajebali za 300 dinara, tako da se tek ne isplati. 20% na 18 USD, za koliko su precenili

UFF

pa kakav bre pdv koji qrac stiglo mi do sad 20 paketa iz kine i samo na dva su mi naplatili carinu?

ps pdv na 18$=13.3eur=1530rsd=360rsd a to je opet duplo manje od onog sto su naplatili
i ne radi se o 300kinti vec o 50%

zamisli da uvozis nov motor pa ti carina kosta 1500e umesto 1000e

ЯЭВОЛУТИОН

pa desi se...pogresi ziv covek..mozda sam i ja

Pogresi Covek
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Mrva

Citat: UFF poslato 12 Oktobar, 2013, 12:21
pa kakav bre pdv koji qrac stiglo mi do sad 20 paketa iz kine i samo na dva su mi naplatili carinu?

ps pdv na 18$=13.3eur=1530rsd=360rsd a to je opet duplo manje od onog sto su naplatili
i ne radi se o 300kinti vec o 50%

zamisli da uvozis nov motor pa ti carina kosta 1500e umesto 1000e

Duzni su da pregledaju sve preko 100 grama tezine. Nonstop narucujem iz Kine gluposti i nista jos nije carinjeno ali sve stize u koverti i sitno je.
A matematika ti je losa. Naplatili su ti "samo" 306 dinara vise (1530*.2=306) od onoga sto su trebali.
Da su carinili po ceni koju si platio (18$) bilo bi 306din PDV + 110din carinski pregled i lupanje nekog ziga valjda (stiglo ti je kao pismo inace je pregled za pakete 3xx din).
Jeftina je stvar pa je zato ispalo 50% vrednosti jbg.

Nego mogao bi neko ako zna napisati koja je procedura za zalbu. Primati paket ili odbiti pa ici u postu/carinu sa izvodom iz banke/PayPal? Do sada nisam imao problema ali nije lose znati ako se naruci nesto skuplje
a pokusaju da naplate vise.