Glavni meni

farbanje felni

Započeo Andjelo, 03 April, 2013, 17:12

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF

a ima li neko slike ofarbanih felni posle godinu ili nekoliko godina upotrebe?
Da vidm bas na sta lice i koliko su se ogulile

Andjelo

felne ofarbane  slike sutra

m.mitar

Evo ovako,ja sam na mom motoru ofarbao felne a mogao sam i da ih plastificiram.Razlog je posto sam poslusao neke majstore koji imaju vise godina iskustva sa tim poslom nego vecina vas godina i odgovor je da plastifikacija od kamencica lako puca i posle se ljusti!Kvalitetan lak je mnogo izdrzljiviji.Radite sa svojim motorima,kolima sta hocete,ne zanima me vise da trosim slova u ovoj temi.I da odgovorim UFF _u ,posle dve godine sijaju ko juce ofarbane i nema tragova ljustenja!Pitajte i farbacha,bas me interesuje i njegovo misljenje!Pozdrav!

juga

Prièe da plastifikacija puca na kamenèiæe a klasièan lak ne je sviranje Q...., jer veæina fabrièkih delova je plastificirana (powder coating).Ako je povr¹ina dobro pripremljena, neæe biti problema. ( u poslednje vreme se na automobile bezbojni lak nanosi ½powder coating-om½, naravno samo na one skuplje!)

Andjelo

da odgovorim i ja  mada nisam za to toliko strucan svaka alu felna umesto podloge ima sloj plastifikacije pa tek onda ide boja pa lak a inace na cistu aluminijsku felnu mislim na ove novije generacije  radio sam barem sredjivanje na jedno 10 kompleta posto imaju tanku podlogu zatim boju i pastificiranu povrsinu umesto laka i desava se da na ostrim uglovima vremenom dolazi do pucanja plastifikacionog sloja i dolazi do oksidacije ove felne koje sam radio ni jedna nije bila strarija od 2008 godine proizvodnje

juga

#25
Opet ka¾em: jako je bitna priprema tj. peskiranje.Peskiranje peskom ostavlja prlav¹tinu u porama , mora dobro da se oèisti ili da se peskira . staklenim, èeliènim kuglicama, Al oksidom..., i da bukvalno nakon peskiranja ide na plastifikaciju. Naravno i tu ima razlike u kvalitetu materijala tj. boje ( inaèe to je poliester boja ).Mnogi peskiraèi ne koriste èak ni kvarcni pesak koji bi inaèe trebali, nego dunavac , posle ka¾u lo¹ i rezultati. Nije lo¹ postupak nego neki majstori fu¹ere!!!


Andjelo

evo slike samo sto je vise narandzasto

[attachment deleted by admin]

juga


juga

Imam i ja istu takvu Ladu samo belu!!!!

WOLVERINE

  

Evo nasem drugu clanu ...robbief...( bivsem posto ne posecuje forum )  OZ racing za passata...........    crno mat........












Kengur

Jedne od najlepsih felni po meni.

Andjelo

evo ovde cu da kompletiram redom  radove felni koje budem radio 

[attachment deleted by admin]

Andjelo

jos jedna

[attachment deleted by admin]

Andjelo

bmw 3


[attachment deleted by admin]

Andjelo

jos jedna

[attachment deleted by admin]

Gašpar

A di je moja felna od klija?  ;D ;D ;D

Andjelo

evo posto sam kupio drugi auto kupio i komplet felni za 50 evra bez guma  preko u Nemackoj  ,pa sad bi hteo da ih prefarbam  posto je  auto boje  crvene nesto u ovoj kombinaciji 


Andjelo

a evo i slike felni koje sam kupio  pa bi ja zamenio mesto boji  posto se na ovom delu gde je crveno mnogo prlja  pa sam mislio da to ofarbam crno a ostalo crveno   


Andjelo

evo kako je posle farbanja jos samo da se izlakiraju da dobe sjaj




ЯЭВОЛУТИОН

velike su ti crvene povrsine......nedostaje crne da felna izgleda elegantnije
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11