Glavni meni

Nove gume za CBR600F

Započeo mazzi, 10 Januar, 2011, 22:46

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mazzi

Posto je sad pravo vreme za kupovinu guma, trebao bi mi neki savet oko istih. Zbog moje "agresivne" voznje :) a i zelje da ove godine odputujem na dalji put gume bi trebale da budu sport-touring. Dimenzije su 120/70 i 180/55 naravno R17. Trenutno razmisljam o continental gumama. Oni imaju neka cetiri tipa ovakvih guma.
   
- ContiRoadAttack
- ContiForce
- ContiMotion
- Continental Road attack 2

E sad ... od vas bi mi trebao neki savet ili iskustvo sa ovim gumama ili ako imate predlog za neku drugu gumu, po mogucstvu da onda imate i savet gde da se raspitam za cene :)

Znaci guma treba da bude uglavnom za gradsku voznju (ove godine odvozano 12.000km u gradu), kratke ture oko BG (do 100 km) i jedna duza od 5.000km. Voznja: Penzionerska sa suvozacem uglavnom.

Havarisan

koje godiste ti je cbr kad zadnja ide 180.?

Kengur

600 f4, nisam siguran za godinu, ali mislim da je poslednja generacija Fa... ;)

mazzi

2006 tako pise u user m. mozda je na njoj i 170 ... moram da pogledam.



Vlada_Ryu

Dimenzije su taène za F4 ali probaj Michelin gume. Ako poènem da opisujem vo¾nju i pona¹anje motora sa Michelin gumama neki æe misliti da je reklama. Continental je dobra guma  [rofl]  ali nije brate za CBR bez obzira koliko ti cool vozio. Vidi na ryumotors.rs jo¹ uvek su stare cene.

UFF

Na njegovom motoru su upravo michelinke koje su tesko sranje a bile su takve kao i nove (stavljene nove na motor)
Na beloj liniji ko po ledu, cim krenes u obilazenje i nagazis liniju obrtaljka sa 6 trenutno ode na 10.000rpm a o zebrama da ni ne govorim
Mazzi napisi koji je model guma u pitanju jer me interesuje sta vlada misli o njima (model zadnje gume za slucaj da se razlikuju)
Ne tvrdim da su sve michelin sranje ali ove vala jesu

Vlada_Ryu

Veæ se u nekoliko navrata pojavilo dosta negativnih ocena za pojedine Michelin gume u Srbiji, nakon provere ispostavilo se da su bajkeri koji su se ¾alili na novo kupljene gume donekle u pravu.
Ka¾em donekle jer nakon brzog ispitivanja stanja do¹lo je do dva zakljuèka:
1. Kupljene su gume po izuzetno povoljnoj ceni ali je proizvodnja bila daleke 2004/2005 - Uvoz otpisanih guma iz Italije èiji je rok istekao i kod nas su se prodavale kao nove (navodno kupljene na aukciji firme u bankrotu). Ta guma je tvrda kao kamen i naravno da proklizava i po suvom a kamo po beloj liniji.  [thumb_down]
2. Ima i "uvoza" iz Madjarske èiji DOT nije pre¹ao 3 godine (Prihatljiv rok za skladi¹tenje) ali nisu pravilno skladi¹tene, odnosno obavezno je odr¾avati optimalnu temperaturu u provetrenoj prostoriji (minimum 16 stepeni a maksimum 28 stepeni). Ako je guma skladi¹tena dve ili tri godine na veliki minus i visokim temperaturama od preko 30 stepeni (a jesu, jer su skladi¹tene u obiènim halama), pojavljuju se isti simptomi, odnosno guma gubi na elastiènosti i fleksibilnosti i ostalim karakteristikama koje je èine vrhunskom gumom.  [thumb_down].
Mi kao uvoznici i distributeri Michelin moto programa za Srbiju smo u obavezi da cele zime grejemo a leti hladimo magacin u naznaèenim temperaturama, a da muka bude jo¹ veæa Michelin ne dozvoljava prevoz guma ako se transport vr¹i na temperaturi ni¾oj od 5 stepeni du¾e od 24 èasa (osim ako nije u klimatizovanom kamionu), tako da sledeæu isporuku oèekujemo tek krajem februara (ako ne udari neka ¾estoka zima). Michelin je veoma ozbiljna kompanija (po nekima i najozbiljnija) koja sebi ne dozvoljava da proizvede tako sme¹nu gumu (¹to je ranije navedeno), krivicu treba potra¾iti u pojedincima koji su zarad nekoliko evra, zarade ili u¹tede, spemni da nekoga oteraju u grob, ali takve kriminalne radnje su svakodnevnica u Srbiji i potrebno je da obratite pa¾nju pri kupovini ¹ta i od koga kupujete i nemojte zbog 10 evra u¹tede sebe i va¹ motor izlagati opasnostima.
Zanima me kada i od koga je na¹ kolega kupio Michelin gume i koje su.

UFF

stavljene su nove pre dve godine i dot je bio max god dana star

Gašpar

Vlado, ja imam lose misljenje sa PilotPower gumama na GSXR-u 600.
Gume su kupljene nove, u radnji, u Rumuniji i uopste mi se ne svidja kako hvataju.
Medjutim, pricao sam sa drugarom i rece mi da su novije gume mnogo bolje. sad da li je Michelin u to vreme(slicno vreme kao i mazzi-eve) imao neki problem sa izradom guma ili sta vec, ne znam.
Stoji da je Michelin ipak kvalitet, ali zbog negativnog iskustva, ja se ipak drzim Dunlopa, dok se ne uverim u suprotno  [cheers]

UFF

Ma kakav bre dunlop bridgestone only ;)

BANE BROTHERHOOD

jakako nego BRIDGESTONE !!!
PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

Maki

Michelin Pilot Power mi se pokazao kao mnogo bolja guma od Bridgestone BT 016. Samo, prednju nikad na pritisak veci od 2.0-2.1 i tek onda radi posao. U pocetku sam imao utisak da lose hvataju, odnosno da hoce da puste pri promeni pravca, ali stvar je u tome da PP ima mnogo agresivniji profil ("spicastija" je) i motocikl mnogo brze pada u nagib i menja pravac, pa tako daje utisak nestabilnosti na pravcu i pocetku skretanja. Inace, u nagibu joj nema ravne, gde ostale krecu da pustaju Michelin i dalje drzi, dok ih nisam probao govorio sam da fuzasteri na GSX-R struzu samo kad padnes.  ;D
"Wait until you see God, and then brake!"  Kevin Schwantz

UFF

Ma Mazzi izmislja bre
Ja to ne bi menjao dok ne pobele kao moje bar ;)

BT-090 izbili konci a i dalje lepi ko luda (ostali kamencici na njoj)

SSZGO

Citat: UFF poslato 07 Februar, 2011, 02:29
Ma Mazzi izmislja bre
Ja to ne bi menjao dok ne pobele kao moje bar ;)

BT-090 izbili konci a i dalje lepi ko luda (ostali kamencici na njoj)

ovo je nova guma skoro, samo po sredini je crkla :)
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor